AS: Ansu Fati przeszedł trzecią artroskopię kolana!

Julia Cicha

3 maja 2021, 13:49

AS

135 komentarzy

Fot. Getty Images

Ansu Fati już od pół roku walczy z kontuzją kolana. Na początku wydawało się, że będzie pauzował przez maksymalnie cztery miesiące, ale teraz nie znamy nawet potencjalnej daty jego powrotu na boisko. Co więcej, dziennik AS donosi, że 18-latek przeszedł już trzecią artroskopię kolana.

Rekonwalescencja zawodnika od początku przebiegała źle. Fati przebywał w szpitalu przez pięć dni po operacji, kiedy normalnie powinny to być zaledwie dwa dni. Później jego kolano regularnie puchło, a ból nie mijał. Doprowadziło to do drugiej artroskopii w styczniu, po której komplikacje dalej rosły – pojawiła się nawet infekcja. Coraz bardziej jasne stawało się, że Ansu nie wróci już w tym sezonie na boisko, nawet na mistrzostwach Europy i/lub igrzyskach olimpijskich.

AS dodaje, że piłkarz zaczął już myśleć o presezonie jako dacie powrotu do gry, ale podczas treningów wciąż pojawiały się problemy z lewym kolanem. W porozumieniu ze służbami medycznymi klubu postanowiono o trzeciej operacji w celu sprawdzenia stanu łąkotki i wyczyszczenia jej. Dziennik podaje, że artroskopia miała już miejsce i przeprowadzono ją w tajemnicy, podobnie jak drugą. W międzyczasie Fati opublikował w mediach społecznościowych wiadomość: - kilka lat temu doznałem poważnej kontuzji złamania kości piszczelowej i strzałkowej i nie mogłem grać przez rok. Niestety teraz jestem w podobnej sytuacji i podejdę do niej z taką samą mentalnością. Futbol jest moim życiem i bez względu na przeciwności zawsze z radością będę walczył o moje marzenia…

Po finale Pucharu Króla Ansu miał nawet problem, by świętować wraz z kolegami, i pomagali mu Junior oraz Dembélé. Biorąc pod uwagę ujawnioną właśnie trzecią operację, staje się to bardziej zrozumiałe. Obecnie wszystko zależy od odczuć wychowanka w kolejnych dniach po zwiększeniu obciążenia treningowego. Czwarta artroskopia nie jest wykluczona, ale wtedy przeprowadziłby ją już francuski chirurg Bernard Cottet, z którym Fati konsultował się w marcu. Na razie spróbowano jeszcze uratować część łąkotki, która jest potrzebna w długiej karierze piłkarskiej. Jeśli jednak nie będzie innego wyjścia, zostanie ona usunięta, rozwiązując problem w perspektywie krótko i średnioterminowej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeszcze przejdzie 4 i 5 i po graniu xd

@MarcelNJ11 chyba nie do końca rozumiesz co oznacza "xd"

@ukaszz wiem :)

@MarcelNJ11 Czyli według ciebie jest to "śmieszne"

@Despace zapowiadał się dobrze A teraz 3 raz operacja na tą noge , to trochę tak

@MarcelNJ11 Śmieszy Cię kontuzja i sportowy dramat jaki przechodzi? Jesteś jakiś niedorozwinięty intelektualnie?

@Bogan zobacz co wyżej napisałem wyjaśniłem xd to zrozumiesz może z czego się śmieje.

@MarcelNJ11 Nie chcę być złośliwy, ale obawiam się, że tylko Ty rozumiesz, z czego tu się śmiejesz.

@Herbert A ja będę złośliwy. To jakiś debil.

@MarcelNJ11 Jak ty byś miał 3 operacje to by ci już łez zabrakło a z dziecka sie smiejesz, że ma operacje :/

@Bogan W zasadzie to racja, rzeczy trzeba nazywać po imieniu.
« Powrót do wszystkich komentarzy