Ilaix Moriba: To dla mnie jak sen, oby to się nigdy nie skończyło

Łukasz Lewtak

23 kwietnia 2021, 00:37

Barça TV

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Ilaix Moriba był kolejnym piłkarzem FC Barcelony, który na gorąco skomentował wydarzenia z meczu przeciwko Getafe dla Barça TV.

Jakie są twoje wrażenia z tego meczu? Czy to ostatecznie było dla was trudne spotkanie?

Wszystkie mecze są skomplikowane. Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. Wyszliśmy na prowadzenie na początku, potem wydaje mi się, że obniżyliśmy trochę rytm, ale uważam, że graliśmy dobrze. Pięć goli nie jest dziełem przypadku.

Jaki był klucz do rozegrania tak intensywnej pierwszej połowy i takiej gry na początku?

Wiemy, że w lidze zależymy od samych siebie. Wszystkie mecze musimy rozgrywać z taką samą intensywnością i mentalnością jak w ostatnich miesiącach. Drużyna jest zgrana, panuje w niej dobra atmosfera i myślę, że będzie widać wyniki, szczególnie po wygranej w finale Pucharu Króla w ubiegłym tygodniu.

Po dobrej pierwszej połowie drużyna musiała jednak walczyć w końcówce i nie mogła czuć się komfortowo. Dlaczego?

Myślę jednak, że musimy patrzeć na cały mecz, a pierwsza połowa była dobra. Musimy zobaczyć, co zawiodło w drugiej połowie, i poprawić się. Na pewno to zrobimy, mamy fantastycznego trenera.

Co oznaczają dla ciebie istotne występy w tak ważnych meczach w Pucharze Króla i LaLidze?

To dla mnie jak sen, oby to się nigdy nie skończyło. Zawsze daję z siebie wszystko dla Barçy, klubu, który dał mi wszystko. Chcę podziękować trenerowi za zaufanie. Zarówno ci, którzy grają, jak i ci, którzy nie grają, muszą dokładać swoją cegiełkę w jakiś sposób. Jeśli mogę wejść na boisko i grać, jestem najszczęśliwszy na świecie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lubię gościa od początku, może jego talent jeszcze wystrzeli, nowy narybek zawsze się przyda klubowi.

Fajnie wczoraj grał twardo. Ustawił na początku tego suareza kilka razy że ten aż mierzył go wzrokiem kilka razy

Właśnie młodzieży brakowało Barcelonie od dłuższego czasu. Super, że Koeman ich wprowadza.

Przepraszam wszystkich fanów i optymistów ale jeśli mogę wyrazić swoje zdanie to nic z niego nie będzie. Oczywiście "nic" w sensie zawodnika na lata grającego na wysokim Barcelony poziomie. Odejdzie od nas i będzie grał w jakimś średniaku jak Denis Suarez albo inni. To nie ten kaliber co np. Pedri który będąc wczoraj w tragicznej formie i tak pokazuje wieloma zagraniami, że w każdym meczu może dać jakieś klasowe zagranie. Pedri to talent a Moriba to siła i brak błysku.
Czas pokaże czy mam rację.

Aleś ten chłopak jest dojrzały piłkarsko! Za 2-3 lata murowany 1 skład

Cieszy że młodzi dostają tyle szans, dla nas kibiców to też piękny sen widzieć tak wielki zaciąg młodzieży która gra. Fajnie że Koeman testuje nowe koncepcje taktyczne - wcześniej Moriba wchodził za Pedriego, dzisiaj zagrali oboje w linii pomocy. Po tylu latach gdy człowiek zliczał minuty dosłownie pojedynczych piłkarzy w całym sezonie co dostawali szanse w początkowych fazach CdR dzisiaj mamy trenera który daje im szasnę i w większości przypadków te szanse wykorzystują - coś pięknego.

Ale 1 bramka to przypadek;)

Tak właśnie buduje się młodych zawodników Koeman nie boi się stawiać na naszą przyszłość przykładem pedri moriba dest i wielu innych w przyszłości będą z tego same +