MD: Koeman już myśli o presezonie i kładzie nacisk na dobre przygotowanie fizyczne

Łukasz Lewtak

21 kwietnia 2021, 10:30

Mundo Deportivo

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman pracuje nad najbliższą przyszłością Barçy, której celem w tym sezonie jest dołożenie do Pucharu Króla także mistrzostwa Hiszpanii, ale także myśli już o przygotowaniach do kolejnej kampanii. Mundo Deportivo podaje dziś pierwsze szczegóły dotyczące pracy piłkarzy Barçy w lecie tego roku.

Od momentu przybycia nowego zarządu Holender spotkał się kilkukrotnie z dyrektorem ds. piłki nożnej Mateu Alemanym oraz dyrektorem sportowym Ramonem Planesem, aby zająć się tematem kadry na przyszły sezon. Rozmawiano o transferach i awansach z drużyny rezerw, ale także o odejściach. Poruszano temat opuszczenia drużyny przez niektórych zawodników, którzy nie pasują do planów Koemana ani klubu, a także o kilku innych koniecznych transferach do innych zespołów.

Koeman poruszał temat nie tylko sezonu 2021/22, ale także okresu przygotowawczego, a konkretnie najdogodniejszych dni do rozpoczęcia pracy. Trener podkreśla, że odpowiednie przygotowanie fizyczne to podstawa. Ten sezon zakończy się ostatnim meczem ligowym z Eibarem 23 maja, a Barça chce, aby piłkarze wrócili do zajęć w tygodniu od 12 do 18 lipca. Chodzi o to, aby dobrze przygotować się w Ciutat Esportiva do sezonu. Później Barça będzie zależna od restrykcji covidowych i dostępu do stadionów w kontekście planowanego tournée po Stanach Zjednoczonych oraz innych meczów towarzyskich.

Nie należy również zapominać, że drużyna będzie zależna od Copa América (od 14 czerwca do 10 lipca), mistrzostw Europy (od 11 czerwca do 11 lipca), a nawet igrzysk olimpijskich (od 21 lipca do 6 sierpnia). Zawieranie umów na mecze w presezonie będzie również zależeć od dostępności największych gwiazd zespołu. Jak podaje Mundo Deportivo, mecz z Barceloną przed sezonem chce rozegrać Juventus.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Valverde:
"Przygotowanen fyzycznen? A komu to potrzebne?"

Tego wlasnie brakowalo u poprzednich trenerów. Mialo sie wrazenie jakby pilkarze w ogole nie trenowali.

I tak ma być! Trzeba pracować i myśleć na wielu płaszczyznach - serio bardzo szanuję pracę Koemana bo jest jej w 100% oddany.
PS: Turnee wg mnie jest nierealne - tyle różnego typu mistrzostw, a po nich też zawodnicy będą musieli odpocząć, zatem jak Koeman będzie miał chociaż na 2 tygodnie komplet zawodników w okresie przygotowawczym to będzie dobrze.

Turnee po USA? Coś nie kojarzy mi się najlepiej. Wolałbym coś po Europie, chyba wtedy nie ma takiego zmęczenia długimi lotami. Ale przecież kasą klub mieć musi...

Ostatnio w Barcelonie się głównie myślało na 10 min do przodu. Wreszcie ludzie, którzy mają szersze horyzonty. Taka Barca ma sens.

Dobrze, po Valverde widać już ogromną poprawę w aspekcie fizycznym.