Kolejne kluby wycofują się z udziału w Superlidze [Aktualizacja 13:52]

Dariusz Maruszczak

21 kwietnia 2021, 07:02

Goal.com

256 komentarzy

Fot. Getty Images

Projekt Superligi chyli się ku upadkowi. Po wycofaniu się angielskich klubów z rozgrywek inicjatorzy nowego projektu opublikowali komunikat, którego treść przytaczamy poniżej.

Europejska Superliga jest przekonana, że obecne status quo w europejskim futbolu musi się zmienić.

Proponujemy nowe europejskie rozgrywki, ponieważ istniejący system nie działa. Nasza propozycja ma na celu umożliwienie, żeby sport ewoluował, przy jednoczesnym generowaniu środków i stabilności dla całej piłkarskiej piramidy, w tym pomocy w przezwyciężeniu trudności finansowych, których doświadcza cała piłkarska społeczność w wyniku pandemii. Zapewniłaby również zasadnicze zwiększenie płatności solidarnościowych dla wszystkich zainteresowanych stron w futbolu.

Mimo ogłoszonego odejścia angielskich klubów, zmuszonych do podjęcia takich decyzji pod presją, jesteśmy przekonani, że nasza propozycja jest w pełni zgodna z europejskim prawem i regulacjami, co pokazała decyzja sądu o ochronie Superligi przed działaniami stron trzecich.

Biorąc pod uwagę obecne okoliczności, musimy ponownie rozważyć najbardziej odpowiednie kroki w celu przekształcenia projektu, zawsze mając na uwadze nasze cele polegające na zaoferowaniu fanom jak najlepszych wrażeń przy jednoczesnym zwiększaniu płatności solidarnościowych dla całej piłkarskiej społeczności.

Wygląda więc na to, że na razie projekt zostanie zawieszony, ale jak podsumowują jego inicjatorzy, prace nad nowymi rozgrywkami będą trwały nadal. Obecnie z udziału nie zrezygnowały jeszcze w sposób oficjalny tylko hiszpańskie i włoskie kluby: Real Madryt, Barcelona, Atlético, Inter, Milan i Juventus. Wydaje się to jednak kwestią czasu.

Aktualizacja:

12:10 Inter i Atlético oficjalnie poinformowały o rezygnacji z udziału w Superlidze.

13:52 Juventus i Milan też wycofały się z rozgrywek. Pozostały już tylko Real i Barcelona.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Koniec. Superliga padla. Barca jako ostatnia, ale to nie byl pomysl Laporty nawet, ale zachlannego Pereza. Ale najwiekszy wstyd jest dla Abramka, ktory padl jako pierwszy. Kilku kibicow wyszlo na ulice i wystraszyl sie tego co zobaczyl. Jak jeden padl, to reszta byla efektem domina.

Macie , baranki swoje zwycięstwo...zwycięstwo futbolu, wielkiej piłkarskiej rodziny, który istnieje tylko i wyłącznie dla propagowania dobra, braterstwa, szacunku etc.

Przypomnę tylko, że mundial będzie w Katarze, gdzie coś takiego jak prawa człowieka, to mniej więcej jak u nas mandarynki w PRL. Wszyscy wiedzieli, że są, ale nikt nie wie gdzie, a tylko nieliczni z nich korzystają.

Prezes Liverpoolu i Infantino, a także Rumenige swoimi wypowiedziami pokazali za kogo mają kibiców. Wspierajcie ich mentalnie dalej, mówcie że superliga to zło... banda baranów.

Wstyd, wam, ze opuszczamy to ostatni, bo wzruszyliście się napisem , który podobny wam idiota namazał na ogrodzeniu camp nou, czy tacy z was kibice, że nie wiecie o czym piszę ? "Barcelona to nie biznes" głosi napis... ten kto w to wierzy jest tak głupi jak uefa sobie wymarzyła.

Wstyd mi że jako ostatni opuszczamy to coś!

To teraz UEFA wie że nic już nie musi robić. Byle do przodu i dac tyle ile im się podoba.

Real i Barca się nie wycofają i będą tylko klasyki

No i będzie dramat. Teraz UEFA wprowadzi zapis do federacji ze jakiekwiek rozgrywki muszą się odbywać pod jej albo egidą FIFA i nie zobaczymy żadnych zmian.
Im wprowadzenie zmian w LM zajmuje 3 sezony. FIFA w kwalifikacjach kur..... Varu nie umie wprowadzić to co tu mowa o komentarzy sędziego na bieżąco odnośnie decyzji. Teraz to dopiero czarna dupa i ciemne wieki nastaną.

No i dobrze, że już po krzyku. Wracamy do tradycyjnych rozgrywek fair play sportowo dla każdej z drużyn. Ale że aż tak jesteśmy solidarni z Realem to trochę intrygujące. xD

Czekam kiedy my się wycofamy.

K.... żenada! Nie wytrzymali nawet dwóch dni XD

Pomyslcie, El Clasico 2 razy w tygodniu!!!!!

Pewnie Barcelona nie chce wydać komunikatu żeby nie płacic ewentualnej kary, więc poczekają na decyzję socios, skoro zostawili sobie taką furtkę. Niestety zarząd nie przewidział, ze to rozpadnie sie tak szybko i teraz może i oszczędzimy trochę kasy, ale niesmak i wstyd pozostanie na dłużej;)

Perez już miał zamówioną wykładzinę do biura i zestaw cienkopisów ......muuuuuuu

Żenada naprawdę... to będzie superliga zagrają ze sobą 20 razy i przynajmniej Barca będzie w finale hahaha przydupasy Pereza, a teraz UEFA będzie ich dojeżdżać

Wyglądało to tak jak ucieczka z lekcji. Cała klasa się zmawia a gdy przychodzi do konkretów nagle większość zostaje. Żenada ze strony tych wszystkich klubów. Gdyby od razu ich stanowisko było na nie to rozumiem. A tutaj przystąpili do buntu a po dwóch dniach jak kurczaki uciekają.

Superliga, superligą, alo może teraz dla odmiany podyskutujmy co w tym czasie mafia uefy ustaliła w sprawie LM od 2024 roku. Bo moim zdaniem namieszali konkretnie. I do tej pory nie kumam jak to będzie wyglądać. Ale widać nikt nie protestuje, więc chyba wszystkim pasuje. Albo boją się protestować.

"13:52 Juventus i Milan też wycofały się z rozgrywek. Pozostały już tylko Real i Barcelona."
A to, dlatego Laporta dał plakat "nie mogę się doczekać" w Madrycie ? :D

Wstyd, że Barcelona została do samego końca tego syfu.

Niech ta Barca jak najszybciej rezygnuje z tego syfu

NO i extra, nie chcielismy ogladac meczow grupowych LM to nie bedziemy tez ogladac grupowych Super Ligi- zostnie tylko final el classico!

Przykro mi, że Barcelona tak długo zwleka z opublikowaniem podobnego komunikatu. A jeśli ma go w ogole nie opublikować to niestety, ale jest to strzał w kolago.

Czyli el clasico cały rok yeeeah;)

I monopol zostanie utrzymany. UEFA, to jednak macki macki ma dłuższe niż Perez...

No i elegancko, Barcelona i Real w finale. Jeszcze niech się Real wycofa to wpadnie trofeum do gabloty bez rozegrania jednego meczu.

Hiszpanie, trzymajcie się....
Nie poddawajcie się...
;-)

Panowie czy bylibyście za wygraną Realu w LM gdyby było wiadomo że po wygranej Cerefin wręczy puchar Realowi a Perez odda na niego mocz i wyrzuci go z samej góry stadionu. XD
konto usunięte

Czas pokazał, że najbardziej na projekcie zależało Realowi, Juve i Barcelonie. Cała trójka liczyła na olbrzymi zastrzyk gotówki, a tu niestety. Atletico, Milan i Inter widać, że chcieli być częścią SuperLigi i z pewnością nie chcieli się wyłamywać, ale po klubach angielskich odeszli wiedząc, że to już nie wypali. Cóż, ale przynajmniej UEFA rozluźnia finansowe Fair Play w imię wartości i zdrowej rywalizacji. Szejki szczęśliwe. Obrońcy wartości zdrowej rywalizacji pewnie szczęśliwi ze swojego romantyzmu. Nadchodzą ciężkie czasy dla hiszpańskich i włoskich drużyn. Dzięki wartościom i równej rywalizacji kluby angielskie się podniosą, bo UEFA im zapłaciła w imię wartości i równej rywalizacji, a do tego szejkowskie kluby będą triumfowały z czasem.

Premier League w 1992 roku powstawała w podobny sposób co superliga. Z perspektywy przeszło 30 lat ktoś żałuje? Wtedy od dzielenia kasą została wyłączona angielska federacja która rozgrywki First Division organizowała od ponad 100 lat :) teraz sobie wyobrażam jaki byłby lament gdyby Premier League miało powstać w 2021r a nie 1992.

Beka, nie ma to jak umowic sie z klubami a potem wiekszosc polecialo w uja. Zenujace. Albo sie trzyma razem do konca (nawet gdyby mialo zostac jak jest teraz) albo w ogóle nie przystepowac do projektu. Zenada. Marne klubiki.

Ehh Laporta co Ci strzeliło do głowy, aby Perezowi ufać?

A Barcelona dlaczego jeszcze nie wydała komunikatu

Perez chyba lekko zwariował na punkcie tego pomysłu i będzie trzymał kurs kolizyjny do końca. Tak czy inaczej on i Agnelli są już totalnie skompromitowani, szkoda tylko że Barca nadal w tym tkwi. Szkoda też że ten projekt był tak żałośnie przygotowany i przede wszystkim że proponowany format okazał się beznadziejny i całkowicie nie do przyjęcia pod względem zachowania (chociaż pozorów) rywalizacji sportowej. Szkoda bo piłka potrzebuje reform a i mafię z UEFA przydałoby się wziąć trochę za twarz.

Inna sprawa że - poza oczywistą radością z upadku tego pomysłu w związku z wspomnianym brakiem sportowej rywalizacji - fiasko cieszy mnie również z tej przyczyny że nie podobało mi się wchodzenie w układy i interesy z podmiotem pokroju JP Morgan, przypuszczam że nic dobrego by z tego nie wyszło i kluby długo nie nacieszyłyby się rzekomą władzą, a może i niezależnością. UEFA to złodzieje ale przy JP Morgan to nadal co najwyżej uliczni kieszonkowcy z autobusu mpk. Perez i spółka mam wrażenie nie do końca wiedzieli lub nie chcieli wiedzieć z kim próbują tańczyć.

Najgorsze jest to że nam za to wszystko, również za obecne niezrozumiałe zwlekanie z wyjściem z tej piaskownicy, się pewnie solidnie oberwie.

Pomijam czy Superliga powinna powstać czy nie, ale sposób w jaki Perez zorganizował to wszystko przypomina zabawę w piaskownicy. Jeśli już chcieli ogłaszać powstanie nowych rozgrywek to powinni to wszystko dograć od a do z. Przede wszystkim wszystkie kluby, które zgodziły się pierwotnie na Superligę powinny podpisać oficjalne umowy, za zerwanie których groziłyby ogromne odszkodowania. Dopiero wtedy wysłałbym Pereza do mediów, aby przedstawił wszystkim swój plan.

Teraz cała krytyka padnie na hiszpańskich gigantów i to one oberwą rykoszetem. W przyszłości należy natomiast unikać wszelkich możliwych kontaktów z Anglikami, które zdradę mają we krwi.

Głupi angole pozbawili mniejsze kluby dodatkowych pieniędzy... Dzisiaj taka Aston Villa czy Granada nie mają szans na występy w LM I zarobieniu dodatkowej kasy gdyby powstała superliga przy zachowaniu normalnych rozgrywek krajowych w pełnych składach to średniaki walczyliby między sobą o LM nie tracąc nic z kasy z praw do transmisji TV... Dodajmy do tego że 4 półfinalistów LM awansuje do superligi a sama superliga zobligowałaby się do wsparcia finansowego LM powiedzmy chociażby tymi 200mln to byłaby sytuacja WIN WIN dla wszystkich

A teraz coś dla rozluźnienia - mała teoria spiskowa: Jeśli jakieś dokumenty zostały podpisane i plotka o tym, że Super Liga możne pozwać tych co się wycofali jest prawdziwa, to chyba lepiej, żeby Barca tak szybko nie dochodziła. Jak zacznie się zgarnianie miliardów od uciekinierów, to pewnie wszystko pójdzie do klubu który zostanie w rozgrywkach- Perez - Real.

Laporta powiedział, że jak socios się nie zgodzą na tą chorą superligę to nie dołączymy. Śmiało socios powiedzcie florkowi Nie!

Zamiast wziąć usiąść razem i oficjalnie się wszyscy wycofać to tak cyckają po jednym.
Dziwie się że Perez nie wystąpi i oficjalnie nie zamknie tego pomysłu, przecież i tak nic nie wyjdzie z tego.

Czekamy na Pana wypowiedz Panie Laporta. Dla mnie sytuacja i rozwiazanie ze strony Barcy jest oczywiste. Ewakuacja z tego zenujacego spektaklu.

Dobrze by wizerunkowo wygladalo, gdyby Barca tez sie oficjalnie z tego wycofala juz teraz niz czekala do konca az sie samo rozpadnie

Florek ośmieszył siebie i Real. Szkoda, że Bartomeu wciągnął w to Barcelonę, a Laporcie zabrakło jaj, by się wycofać.

Pomysł nie do końca popieram, Pereza nie lubię, ale nie mam słów do tych łamistrajków...

"Całej piłkarskiej społeczności"...sranie w banie.

Pomysł sam w sobie nie był głupi, ale wykonanie tragiczne.

Nie wiem jak można było być za SL, to był tylko i wyłącznie projekt biznesowy 12 tłustych kocurów (dużo w Anglii też prezesów, którzy mają też zespoły w NBA its, stąd pewnie marzenia ich by to zrobić w Europie), które poprzez swoje nierozważne działania, wydawanie ponad miarę pieniędzy znalazło się po pandemii w kropce. Każdy w najmniejszym gospodarstwie domowym wie, że trzeba mieć tzw. poduszkę finansową na gorsze czasy, a nie wydawać wszystko po szyję, albo jeszcze więcej. Te kluby naprawdę bardzo dobrze zarabiały, ale kto im karze płacić za taką łamagę jak Dembele 140 mln, kto im każe dawać odprawę murinio w wysokości 30 mln. To są wprost niesamowite pieniądze, reformę powinno się zacząć od wprowadzenia chociażby takiego prawa jak w Niemczech, kluby nie mogą być zadłużone, koniec kropka - jakiś próg i tyle. Dalej limity płac, limity dla agentów, limity jeśli chodzi o kwoty transferów. To powinien być przede wszystkim sport nie kasa, kasa, kasa. Wiem, że świat coraz bardziej idzie w tą stronę.. ale ja nie muszę się na to godzić i to popierać. Tak samo uważam, że to iż 2000 osób posiada większy majątek niż cała pozostała ludzkość to jest chore. Wy tu mówicie ciągle o większej kasie i kasie a dziennie umiera 8000 dzieci z głodu na świecie... rzygać mi się chce.. hasłem "więcej niż kub" dupę można sobie podetrzeć. Będą chcieli zmienić nazwę stadionu camp nou na nie wiem hedan shoulders stadium, bo pieniądze to nie stękajcie.

I cały misterny plan zebrania kasy na mbappe legł w gruzach ;)

Chelsea wczoraj zagrała żałośnie chyba na odejście

Ok, rozumiem że dzieciaki co grają non-stop w FIFĘ, zafascynowani jakimś otwieraniem packów, draftami, sraftami, będą popierać tą SL. Albo Ci, którzy futbol oglądają po kilka razy w miesiącu, kiedy top klub gra z innym top klubem. Tacy ludzie gotowi są do rozwalenia wszystkiego, co osobiście ja kocham od dwudziestu lat. Gotowi są zniszczyć LM, bo pewnie nigdy nie doświadczyli jak to jest, kiedy umowna Barcelona przyjeżdża do twojego miasta i gra mecz z miejscową drużyną. Gotowi odsunąć ligi narodowe na drugi plan, żeby stały się rozrywkami treningowymi pomiędzy meczami SuperLigi... bo po co sprężać pośladki na mecze ligi, jeżeli nie będzie różnicy czy zajmiesz drugie miejsce czy trzecie.
No i pamiętajcie ze to jest kasa, wiec nie zdziwiłbym się, gdyby wprowadzili najpierw obowiązek grania kilku meczy w Stanach, a później i całej fazy pucharowej.
Albo mecze ciagle by się zaczynały o 16, żeby Azja mogła oglądać...
Ja kocham futbol takim jaki on jest. Owszem, nie jest idealny. Ale kocham tę grę i nie chce kardynalnych i wątpliwych zmian.
Kocham futbol.
I pozdrawiam wszystkich tych co myślą tak jak ja.

Problemem wydaje się tutaj zbyt rozdmuchany do granic możliwości balonik o nazwie $$$. Topowe drużyny piłkarskie, przez lata płaciły za transfery coraz to grubszy hajs, tygodniówki rzędu 200k-400k, koszty utrzymania to autostrada 10cio pasmowa a teraz nagle, gdy brakło wpływów obudzili się z ręką w nocniku. Fakt, ze młodzi ludzie oglądają mniej meczy to raz, pandemia dwa, podział praw telewizyjnych w La liga a w Premier to też przepaść ale trzeba się w końcu obudzić bo to szaleństwo nie może bez końca. UEFA czy FIFA to organizacje mafijne, zabetonowane i nie do ruszenia, monopoliści. Wszystko może miało by i sens ale na innych warunkach

Bardzo dobrze że ta cała Superliga zdechła. Co to w ogóle był za pomysł poroniony. Nie jestem zwolennikiem i sympatykiem UEFA ale jednak żeby w Lidze Mistrzów zagrać trzeba jakoś awansować albo zająć premiowane miejsce a tu co było? Kółko wzajemnego lizania się po jajach i może łaskawcy sobie zaproszą jakieś 5 drużyn które im się spodobają. Przy całej mojej antypatii do UEFY i dużej niedoskonałości Ligi Mistrzów to jednak ich rozgrywki mają jakąś namiastkę rywalizacji sportowej i czasem jakoś szaraczek może zrobić niespodziankę.

Jak Go nie lubię to mam nadzieję że Floro pojedzie z tymi angielskimi tchórzami w sądach. W końcu jakieś dokumenty zostały podpisane

No i elegancko

Czy ja jako jedyny żałuję, że padła SuperLiga?


No i bunt padł.

Brawo Anglicy! Stanowcze NIE dla superligi. Oczywiście trzeba reformować sport bo UEFA i FIFA to mafijne organizacje. Ale format Superligi jest jakimś nieporozumieniem.

Florentino Perez i co za tym idzie Real teraz będą wrogami UEFA. Jak mi przykro...

Ale Perez wyszedł na klauna haha. Zaimponował wam kilkoma zdaniami w programie w którym dziennikarze tańczyli ale szanujmy się ,wyszedł mimo wszystko na klauna bo kluby się nim zabawiały jak z dzieckiem :D

Chcieli dobrze, nikt nie chce byc okradany. Szczególnie w czasach kiedy duże kluby generują ogromne straty. To była próba sil, wyszlo slabo. Macki uefy i Fify sięgają dalej niż wszyscy myśleli.

Do czego to doszło że Perez jest najważniejsza persona na tej stronie. Laporta robił teatrzyki z banerem w Madrycie a Perez przyszedł i zaczął rządzić w Barcelonie... Wstyd i hańba a Laporta wyszedł na przydupasa co ma siedzieć cicho straciłem szacunek do tego pana

czyli MAFIA wygrała (pozdro dla kumatych) :)
Abstrachując od samej superligi, idei pomysłu itd. To w moich oczach Perez pokazał jaja, wiedząc że cała krytyka i nawałnica spadnie na niego poczynając od niezadowolonych kibiców po mafiozów z uefa. W sumie mógł się spodziewać, że angole się ugną - wystarczyło wziąć pod uwagę, że w tamtym sezonie grali zamiast nazwisk z blm, a do dzisiaj klękają. Mafia uefa pokazała jak silne ma wpływy i nie pozwoli odciąć się od koryta, a tutaj akurat szkoda. Te ich romantyczne oświadczenia, że liczy się futbol i szacunek xD Organizacja, dla której liczy się tylko i organizowanie kolejnych bezsensownych rozgrywek żeby tej kasy było jeszcze więcej, a no i nakładanie kar na kluby bo dwie race odpalili. Grotestki dodaje, że na straży futbolu i szacunku staje PSG, które powinno mieć bana transferowego i out z europucharów, ale arab opłacił kogo trzeba, jest w uefie i tv ma prawa do LM i MŚ xD Drugi co stoi na straży wartości City, gdyby nie wydawana kasa szejków to nigdy nie nawiązaliby do wczesniejszych sukcesów. Hipokryzja straszna.

Brakuje kaski na Mbappe :) i kombinacje