Koeman świętuje z Laportą, ale jego przyszłość nie jest do końca pewna

Julia Cicha

18 kwietnia 2021, 13:00

AS, Sport

32 komentarze

Fot. Getty Images

Miesiąc po objęciu urzędu prezydenta FC Barcelony Joan Laporta mógł świętować pierwsze trofeum zdobyte przez zespół. Od początku jego przesłania były pełne optymizmu, zaufania i wiary, co przełożyło się na sukces. Madrycki AS zwraca jednak uwagę na pewien szczegół dotyczący jego relacji z Ronaldem Koemanem.

Finał Pucharu Króla był ważny dla trenera oraz dla piłkarzy, którzy ponownie zaczęli być krytykowani po wymęczonej wygranej z Realem Valladolid i porażce w El Clásico. Klub wciąż ma problemy finansowe, ale zastrzyk morale dobrze wszystkim zrobi. Nic więc dziwnego, że po końcowym gwizdku sędziego przeszczęśliwy Laporta świętował na murawie. Niemal wszyscy opuścili już boisko, ale on wraz z członkami zarządu Rafą Yuste, Eleną Fort, Julim Guiu, Josepem Cubellsem i Josepem Marią Albertem spędzili tam jeszcze 20 minut. Pod koniec dołączył do nich Ronald Koeman, który wspólnie z nimi żartował.

Wspólne świętowanie może sugerować dobre relacje między zarządem a trenerem Barçy. AS zwraca jednak uwagę, że Koeman często jest pytany przez dziennikarzy o swoją przyszłość, mimo że ma jeszcze rok kontraktu. W trakcie kampanii Laporta mówił, że o pozostaniu szkoleniowca zdecydują wyniki i gra. Po wygranej prezydent przekazał, że ufa trenerowi, ale wczoraj ani dzisiaj nie udzielił mu publicznego wsparcia. Według dziennika oznacza to, że wcale nie jest pewne, czy Holender poprowadzi drużynę w kolejnym sezonie. Z pewnością jest to temat do rozwiązania w najbliższej przyszłości. AS dodaje, że pojawiły się też plotki o skontaktowaniu się z Laportą przez Xaviego w kontekście przejęcia przez niego Barcelony już w kolejnej kampanii.

Z drugiej strony kataloński Sport donosi, że po finale Laporta rozmawiał z Koemanem i przekazał mu swoje pełne zaufanie, gratulując osiągnięcia. W klubie nie ma być ponoć żadnych wątpliwości, że trener zostanie na kolejny sezon, ponieważ na to zasłużył. Jak widać - w mediach brakuje w tej kwestii jednomyślności.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sezon jest wyjątkowo dziwny a Koeman przejął Barce w mega ciężkich czasach
Niezależnie czy zdobędzie tytuł mistrza kraju czy nie powinien zostać na następny sezon i wtedy można oceniać jego prace
Ani Xavi ani Guardiola ani żaden inny trener nie byłby gwarantem sukcesow w tym sezonie gdzie w Barcelonie afera goniła aferę pomijając już mecze bez udziałem kibiców itp

@ninja81 inny trener bylby gwarantem bycia fair wobec innych zawodników.Ktos wchodzi z ławki i gra dobrze,nastepny mecz ławka.
Inna osoba gra źle nadtepny mecz pierwsza 11

@formentera2017
Warto tez zauważyć ze w trakcie sezonu np. De Jong , Busquets , i wielu innych potrafiło zagrać mega słaby mecz , a w następnych kilku grali super .
Ogólnie forma wszystkich piłkarzy była
mocno nie regularna wiec jeśli piszesz o trenerze będącym gwarantem bycia fair wobec innych zawodników to kadra w przyszłym sezonie musi liczyć 50 graczy bo niekiedy swoim graniem cały skład zasługiwał na odpoczynek w następnym meczu
« Powrót do wszystkich komentarzy