Barcelona trzecim najlepszym zespołem do oglądania w najsilniejszych ligach europejskich według ESPN

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2021, 20:15

ESPN

8 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennikarz ESPN Bill Connelly utworzył listę najlepszych zespołów do oglądania w pięciu najsilniejszych ligach europejskich. Na trzeciej pozycji w jego rankingu znalazła się Barcelona.

Connelly wziął pod uwagę aspekty obiektywne i subiektywne. Noty wyliczył na podstawie kilku kategorii: jakości (punkty na mecz w lidze), strzałów i goli (np. bramki zdobywane i tracone, łączna liczba uderzeń, współczynnik oczekiwanej liczby trafień na strzały), pressingu i intensywności (np. średnia liczba podań rywali na posiadanie czy liczba akcji zaczynających się w ostatniej tercji boiska), wertykalności (bezpośrednia szybkość czy statystyki dotyczące tego, jak wiele metrów drużyna przeciętnie zyskuje podczas jednej sekwencji zagrań), prostopadłych podań, napięcia (odsetek spotkań drużyny, które kończą się różnicą jednego gola), interesujących wielkich meczów (gole strzelone i łączna liczba bramek w starciach z drużynami mającymi więcej niż 1,5 punktu na pojedynek w rozgrywkach ligowych). Każdy z tych obszarów miał też ustaloną wartość procentową, co było subiektywnie określane przez Connelly'ego.

Na podstawie wszystkich obliczeń sporządzony został ranking klubów, których mecze są najciekawsze do oglądania. Pierwsze miejsce zajął Bayern Monachium (nota 9,8). Na podium znalazły się też Atalanta (9,7) i Barcelona (9,6), która miała taką samą ocenę jak Borussia Dortmund i Lyon. Wiele dużych klubów znalazło się na niższych pozycjach, w tym Manchester United (13. miejsce),  PSG (14), Manchester City (22), Juventus (25) czy Real Madryt (26). Drugim najlepszym zespołem do obserwowania w LaLidze jest nieoczekiwanie Celta (19. pozycja ogółem), a dopiero jedenaste miejsce z grona hiszpańskich drużyn zajmuje lider tabeli Atlético (45. pozycja ogółem wśród 98 ekip). Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę rankingu.

1. Bayern 9,8
2. Atalanta 9,7
3. Barcelona 9,6
4. Lyon 9,6
5. Borussia 9,6
6. Leeds 9,5
7. Milan 9,4
8. Liverpool 9,3
9. Sassuolo 9,2
10. Stuttgart 9,1

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zgadzam się z zestawieniem, mimo to Real i tak za wysoko sklasyfikowany

Atalanta rządzi :D

L'pool sie wczoraj super oglądało :)

Borussia, brak Man City... faktycznie, eksperckie zestawienie

Paranoja jakas że nie ma Man City w top 10 ja szczerze myślałem że będzie w top 3 ale EKSPERCI WIEDZA LEPIEJ. Prawda?

Taktyki na wrzutki i tak lepsze.