Media: Joan Laporta dokonuje kolejnych zmian w FC Barcelonie

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2021, 12:30

Sport, La Vanguardia, Onze, AS

9 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Hiszpańskie media donoszą o kolejnych posunięciach Joana Laporty na stanowiskach związanych z różnymi obszarami zarządzania w FC Barcelonie
  • Nowym przewodniczącym komisji finansowej w miejsce Carlesa Tusquetsa ma zostać prezes Banco Sabadell, a szefem ochrony - numer 2 w Mossos
  • W klubie ma zostać za to Ramon Planes, który przyczynił się do sprowadzenia Ronalda Araujo czy Pedriego

O kolejnych zmianach w Barcelonie poinformowała La Vanguardia. Zgodnie z doniesieniami gazety przewodniczącym komisji finansowej ma zostać prezes Banco Sabadell Jaume Guardiola, a warto zauważyć, że to właśnie ten podmiot udzielił gwarancji bankowych nowemu zarządowi. Nawet nieprzychylny wcześniej Laporcie Marcal Lorente przyznał, że prezydent otacza się bardzo dobrymi profesjonalistami. Media zwracają uwagę, że rola przewodniczącego komisji finansowej jest bardzo istotna w działalności Barcelony, ponieważ osoba sprawująca tę funkcję odpowiada za niezależne sprawdzanie rachunków klubu, przedstawianie socios compromisarios corocznego raportu, a także informowanie zarządu o aktualnej sytuacji czy sporządzanie rekomendacji dotyczących wdrożenia działań niezbędnych w celu zrównoważenia budżetu. Przypomnijmy, że wcześniej stanowisko to piastował Carles Tusquets, który w okresie bezkrólewia w Barcelonie został przewodniczącym Komisji Zarządzającej Blaugrany.

Druga zmiana dotyczy funkcji szefa ochrony klubu. Zdaniem La Vanguardii ma nim zostać komisarz katalońskiej policji Ferran López, funkcjonariusz z 27-letnim stażem, który jest numerem dwa w Mossos. Ma on zyskać większe kompetencje niż jego poprzednik, ponieważ będzie odpowiadał także za bezpieczeństwo Camp Nou. Według dziennika Laporta chciał tym ruchem pozyskać człowieka, który będzie miał dobre podejście do ludzi i dużo kontaktów, będzie w stanie wzmocnić bezpieczeństwo w Barcelonie oraz podejmować dialog, aby przemodelować wizerunek klubu na poziomie krajowym i międzynarodowym w swoim zakresie obowiązków.

Planes zostaje

Wydaje się, że spokojny o swoje miejsce w dyrekcji sportowej może być Ramon Planes. Oriol Domenech ujawnił w programie „Onze”, że Mateu Alemany przekazał mu już, że zostanie w klubie na następny sezon. RAC1 dodaje, że kontrakt Planesa ma zostać przedłużony o dwa lata. Nowe władze uznały, że dyrektor sportowy dobrze wykonywał swoją pracę i nie będzie jedną z ofiar zmian w klubie. Przypomnijmy, że to Planes w dużej mierze odpowiadał za sprowadzenie do Blaugrany Ronalda Araujo i Pedriego.

Mimo prawdopodobnego pozostania Planesa w klubie nie wiadomo jednak, jaki będzie kompletny kształt struktury sportowej Barcelony. Rozmowy ws. Jordiego Cruyffa utknęły w miejscu. Telewizja TPA donosiła wczoraj, że Planesa może zastąpić Francesc Arnau, były piłkarz Blaugrany, a obecnie dyrektor sportowy Realu Oviedo, który wcześniej pełnił tę funkcję w Máladze. Laporcie miał go rzekomo rekomendować Carles Puyol. Mundo Deportivo informuje jednak, że ani sam zainteresowany, ani oba kluby nie wiedzą nic na ten temat.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Podoba mi się co robi Laporta a już najbardziej mnie ucieszyło pozbycie się dziadka "nic nie mogłem, nic nie wiedziałem, Bartomeu był dobrym prezedentem, sprzedałbym Messiego" Tusquetsa.


Ktoś wie po co u nas ten młody Cruyff? Tylko przez nazwisko czy może ma na swoim koncie jakieś sukcesy zawodowe, o których nie wiem?

Ten numer 2 w Mossos chyba stanie się potężniejszy od numeru 1, skoro będzie też Szefem Ochrony FC Barcelony :P

Czas najwyższy wrócić na szczyt.