MD: Barça i PSG mogą uzgodnić wymianę z udziałem Dembélé i Neymara, jeśli piłkarze nie przedłużą kontraktów

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2021, 09:45

Sport, Mundo Deportivo

187 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Barcelona zamierza jak najszybciej przedłużyć współpracę z Ousmane'em Dembélé 
  • Katalończycy chcą dojść do porozumienia z Francuzem jeszcze przed mistrzostwami Europy
  • Według Mundo Deportivo PSG i Barça mogą zdecydować się na wymianę z udziałem Dembélé i Neymara, jeśli piłkarze nie podpiszą nowych kontraktów

Przyszłość Ousmane'a Dembélé w Barcelonie wciąż pozostaje niejasna. Według Sportu Barça traktuje obecnie priorytetowo negocjacje ze skrzydłowym ws. nowego kontraktu po tym, jak poczyniła postępy w rozmowach z Oscarem Minguezą i Ilaixem Moribą. Katalończycy chcą przedłużyć umowę z Dembélé do 2025 roku i zrobić to do mistrzostw Europy. Zgodnie z tymi doniesieniami, jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia do tego czasu, Barça wystawi 23-latka na sprzedaż, aby móc na nim zarobić przed wygaśnięciem kontraktu.

Sport i Mundo Deportivo są zgodne, że Dembélé chce dalej grać w Barcelonie, ale jego otoczenie zdaje sobie sprawę, że kataloński klub nie będzie w stanie zaproponować piłkarzowi naprawdę intratnej oferty. Ta ma opierać się jedynie na rosnących z roku na rok zarobkach, ponieważ w najbliższym czasie sytuacja finansowa Blaugrany nie będzie najlepsza. Tymczasem pozycja negocjacyjna skrzydłowego rośnie dzięki kolejnym występom i strzelonym golom. Ponadto Dembélé cieszy się zainteresowaniem takich klubów jak Juventus, Chelsea czy Manchester United. Sport donosi, że zdaniem Barcelony pierwsza z wymienionych drużyn już wpłynęła na decyzję zawodnika o opóźnieniu rozmów ws. nowego kontraktu. Z kolei Mundo Deportivo uważa, że 23-latek chce po prostu skupić się obecnie na walce o dublet.

Dembélé w końcu czuje się ważnym piłkarzem w Barcelonie, a sztab szkoleniowy chce kontynuować z nim współpracę, ponieważ zawodnik zachowuje się bardziej profesjonalnie, ciężej pracuje i zaczyna wykorzystywać swój potencjał. Francuz aspiruje jednak do podpisania dużego kontraktu, a Barça może mu zaoferować mniej korzystną umowę niż ta obecna. Do tematu może włączyć się PSG. Jak donosi Mundo Deportivo, w przypadku braku przedłużenia współpracy z Neymarem, paryżanie mogą przychylnie odbierać możliwość wymiany z Barceloną na Dembélé. Dla Blaugrany też mogłaby to być dobra alternatywa, jeśli nie dojdzie do porozumienia z Francuzem, zwłaszcza że na rok przed końcem kontraktu 23-latka trudno będzie jej uzyskać bardzo dużą kwotę za jego sprzedaż. Dziennik podkreśla też, że taki ruch jest wykluczony w przypadku Antoine’a Griezmanna, który nie chce przenosić się na Parc des Princes.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wystarczy zauważyć, że Dembele jeszcze w Borussi nie był goleadorem i granicy 15 bramek nie przekroczył, za to Neymar to gwarancja conajmniej 25 goli na sezon idzie i około 15 asyst. Jest piłkarzem bardzo medialnym za czym idzie kolejny dobrze płatny sponsor. Z Ansu ro tak naprawdę jest wielki znak zpaytania, więc chce by juz wrocil czarować, ale ja podchodzę do tego z nastawieniem co będzie to będzie. Neymar jest nam potrzebny, możecie się tego wypierać, ale rzeczywistości się bie da oszukać.

@mielniczas Jest jedno ale, to Brazylijczyk i już po przejściu do PSG ma problem z graniem regularnie i wykrecaniu takich statystyk jak piszesz. Druga sprawa, to atmosfera w szatni, wiadomo nie można Neya na treningu kopnąć przypadkiem, bo lata z łapami.

@mielniczas a do czego Neymar jest potrzebny? Barcelona kreuje sytuację gorzej z ich wykończeniem, dobra 9 i nie byłoby tematu. Neymar przyjdzie i zaraz zaczną się fochy bo ten nie podał bo ten to a tamten co innego, kontuzje głupie kartki. Owszem medialność i zainteresowanie sponsorów może i będzie większe ale uważam że sportowo stracimy. Barcelona obecnie próbuje grać z nowy jak jeden kolektyw, grają jedna i druga strona, a tak znowu zacznie się granie cały czas tego samego, a Neymar obecny to nie ten sam co od nas odchodził już nie robi takiej różnicy a i kontuzje mu w tym nie pomagają.
« Powrót do wszystkich komentarzy