MD: Barça i PSG mogą uzgodnić wymianę z udziałem Dembélé i Neymara, jeśli piłkarze nie przedłużą kontraktów

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2021, 09:45

Sport, Mundo Deportivo

187 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Barcelona zamierza jak najszybciej przedłużyć współpracę z Ousmane'em Dembélé 
  • Katalończycy chcą dojść do porozumienia z Francuzem jeszcze przed mistrzostwami Europy
  • Według Mundo Deportivo PSG i Barça mogą zdecydować się na wymianę z udziałem Dembélé i Neymara, jeśli piłkarze nie podpiszą nowych kontraktów

Przyszłość Ousmane'a Dembélé w Barcelonie wciąż pozostaje niejasna. Według Sportu Barça traktuje obecnie priorytetowo negocjacje ze skrzydłowym ws. nowego kontraktu po tym, jak poczyniła postępy w rozmowach z Oscarem Minguezą i Ilaixem Moribą. Katalończycy chcą przedłużyć umowę z Dembélé do 2025 roku i zrobić to do mistrzostw Europy. Zgodnie z tymi doniesieniami, jeżeli nie uda się osiągnąć porozumienia do tego czasu, Barça wystawi 23-latka na sprzedaż, aby móc na nim zarobić przed wygaśnięciem kontraktu.

Sport i Mundo Deportivo są zgodne, że Dembélé chce dalej grać w Barcelonie, ale jego otoczenie zdaje sobie sprawę, że kataloński klub nie będzie w stanie zaproponować piłkarzowi naprawdę intratnej oferty. Ta ma opierać się jedynie na rosnących z roku na rok zarobkach, ponieważ w najbliższym czasie sytuacja finansowa Blaugrany nie będzie najlepsza. Tymczasem pozycja negocjacyjna skrzydłowego rośnie dzięki kolejnym występom i strzelonym golom. Ponadto Dembélé cieszy się zainteresowaniem takich klubów jak Juventus, Chelsea czy Manchester United. Sport donosi, że zdaniem Barcelony pierwsza z wymienionych drużyn już wpłynęła na decyzję zawodnika o opóźnieniu rozmów ws. nowego kontraktu. Z kolei Mundo Deportivo uważa, że 23-latek chce po prostu skupić się obecnie na walce o dublet.

Dembélé w końcu czuje się ważnym piłkarzem w Barcelonie, a sztab szkoleniowy chce kontynuować z nim współpracę, ponieważ zawodnik zachowuje się bardziej profesjonalnie, ciężej pracuje i zaczyna wykorzystywać swój potencjał. Francuz aspiruje jednak do podpisania dużego kontraktu, a Barça może mu zaoferować mniej korzystną umowę niż ta obecna. Do tematu może włączyć się PSG. Jak donosi Mundo Deportivo, w przypadku braku przedłużenia współpracy z Neymarem, paryżanie mogą przychylnie odbierać możliwość wymiany z Barceloną na Dembélé. Dla Blaugrany też mogłaby to być dobra alternatywa, jeśli nie dojdzie do porozumienia z Francuzem, zwłaszcza że na rok przed końcem kontraktu 23-latka trudno będzie jej uzyskać bardzo dużą kwotę za jego sprzedaż. Dziennik podkreśla też, że taki ruch jest wykluczony w przypadku Antoine’a Griezmanna, który nie chce przenosić się na Parc des Princes.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie lepiej Dembele sprzedać, a Neymar wziąć za rok za darmo?

@SzahMatt lepiej. Wtedy Messi na pewno odejdzie, bo nic wygrać się nie uda skoro mamy grać bez skrzydłowych. I nie pisz mi o Fatim, który nie wiadomo co będzie prezentował po prawie roku bez gry, ani o Trincao bo to nie ten poziom.

@SzahMatt Właśnie, sprzedać Dembele i co dalej? W obecnej chwili dostaniemy za niego max 40-50 mln (rok przed końcem kontraktu, historia kontuzji itd.). Ja uważam, że lepiej go zostawić, przedłużyć o kolejne 2-3 lata z progresją wynagrodzenia i zobaczyć. Albo będzie crack albo dostaniemy ofertę nie do odrzucenia z Anglii czy PSG. Już nie mówię o braku alternatywy w przypadku sprzedania Dembele, bo w podobnych pieniądzach nikogo sensownego na rynku nie złapiemy.

@Yoshi94 Nie chcesz mi chyba powiedzieć że przyszłość Messiego zależy od tego czy Dembele przedłuży umowę xD "Antonela, jeszcze się nie pakuj, zobaczymy co Dembele zrobi" przecież te jego 10 bramek to jest marginalne dla drużyny.

Poza tym Dembele nie gra na skrzydle już od paru miesięcy.

@SzahMatt Dembele to po Leo nasz najlepszy ofensywny zawodnik na ten moment. Jeśli chcemy coś ugrać w następnym sezonie to nie możemy się pozbywać takich graczy. Jeśli Messi zobaczy, że zamiast się wzmacniać to sprzedajemy zawodników to raczej nie będzie chciał marnować kolejnego roku w Barcelonie tylko poszuka drużyny dużo bardziej konkurencyjnej w Europie.
A Ty chcesz sprzedać Francuza, ktory widać że zrobił spory progres i przeczekać rok, by przyszedł do nas 30letni Neymar.
Zrozumiałeś teraz czy dalej nie?

"Poza tym Dembele nie gra na skrzydle już od paru miesięcy." - najwidoczniej nie oglądałeś drugiej połowy w poniedziałek.

@Yoshi94 To że zawodnik z 10 bramkami w sezonie to nasz drugi najlepszy zawodnik ofensywny nie znaczy że mamy z nim przedłużać umowę i dawać podwyżkę. Dembele na ten moment w drużynie nawet nie ma swojego miejsca w składzie, bo gra z braku laku na 9.

Co do Messiego to raczej zostawienie go w tym momencie z Dembele w ataku który bramek zdobywać nie potrafi, a nie ściągnięcie mu jakiegoś rasowego napastinka bardziej go zniechęci do pozostania.

Nigdzie nie napisałem że chce żeby przychodził Neymar, tylko w przypadku transferu jednego i drugiego lepiej sprzedać teraz Dembele i za rok wziąć za darmo Neymera, dosyć spora różnica. Ja najchętniej sprzedał bym Dembele i sprowadził jakąś 9 i w ogóle nie sprowadzał Neymara.

Faktycznie, Demble gra na skrzydle bo zagrał tam 20min z Realem Valadoid, a Pique gra na 9, bo zagrał tak z Realem i Ter Stgen gra na 10, bo zagrał tak z PSG. Nie ma to jak przypisywać zawodnikowi pozycji na boisku po tym jak zagrał tak w ekstermalnym ustawieniu pod koniec meczu.
« Powrót do wszystkich komentarzy