Analiza kontrowersji w meczu Barcelony z Realem Valladolid

Łukasz Lewtak

6 kwietnia 2021, 09:00

Marca, Mundo Deportivo, Radio Marca

107 komentarzy

Fot. Getty Images

Po wczorajszym meczu Barcelony z Realem Valladolid wiele mówi się o kontrowersyjnych decyzjach, jakie podejmował sędzia Jaime Latre. Dziś dla Radio Marca i Mundo Deportivo analizują je eksperci. Czy ich zdaniem wyrzucenie Oscara Plano było słuszne, gol Barçy powinien był zostać uznany, a Realowi Valladolid należał się rzut karny po zagraniu ręką Jordiego Alby?

W 79. minucie Jaime Latre pokazał bezpośrednią czerwoną kartkę Oscarowi Plano. Zdaniem eksperta Radio Marca Andujara Olivera oraz byłego sędziego międzynarodowego Césara Barrenechei Montero arbiter podjął złą decyzję.

- Sędzia był bardzo niesprawiedliwy w stosunku do Realu Valladolid. Oscar Plano nie zasługiwał na czerwoną kartkę za swoje wejście. Dembélé był w biegu, został powalony, jednak nie było tu nadmiernej agresji ani zbyt wysoko uniesionej nogi - podkreślał Andujar Oliver w programie "Marcador" w Radio Marca. Zgodził się z nim wspomniany wcześniej César Barrenechea Montero, który zaznaczył, że czerwona kartka dla Oscara Plano była "nadmierną" karą.

Andujar Oliver uważa również, że gol dla Barcelony nie powinien był zostać uznany. - Powinien być anulowany, ponieważ dziesięć sekund wcześniej Jordi Alba faulował Roque Mesę przy odbiorze piłki - zaznacza ekspert Radio Marca.

César Barrenechea Montero uważa, że w 62. minucie Jaime Latre powinien był podyktować rzut karny dla Realu Valladolid po zagraniu ręką Jordiego Alby. - Dla mnie to jest jedenastka - podkreśla w rozmowie z Mundo Deportivo. Z kolei innego zdania jest Andujar Oliver. - Moim zdaniem sędzia miał rację. Zagranie nie było intencjonalne i jak wyjaśniał arbiter zawodnikom Realu Valladolid, ręka nie była w górze.

Dodatkowo César Barrenechea Montero wyraził opinię, że w 23. minucie Barcelona powinna była otrzymać rzut karny po tym, jak Olaza przewrócił Sergiño Desta w obrębie szesnastki. Były sędzia zwrócił też uwagę, że Jaime Latre powinien był pokazać zdecydowanie więcej kartek. Jego zdaniem na tego typu napomnienie zasługiwał faul Minguezy na Kodro w 10. minucie, uderzenie łokciem w twarz Griezmanna przez Rubena Alcaraza chwilę później, a także wejście Nacho w nogi Busquetsa. Dziennikarz Roger Torelló z Mundo Deportivo dodaje, że uderzenie Alcaraza łokciem zasługiwało na bezpośrednią czerwoną kartkę, tymczasem w tej sytuacji nie został odgwizdany nawet faul.

A jakie jest Wasze zdanie na temat decyzji sędziego w poniedziałkowym meczu na Camp Nou? Zgadzacie się z ekspertami Radio Marca i Mundo Deportivo? Czy według Was decyzje arbitra miały wpływ na wynik spotkania? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kartka pomarańczowa - żółta/czerwona z obu się sędzia obroni, chamski faul, może nie był mega agresywny ale właśnie po takich wjazdach od tyłu piłkarze szybkościowi jak Dembele maja 3mc przerwy.
Z tym faulem Alby przed bramka to chyba jakieś jaja.
Karny dla Realu po rece Alby to byłyby kolejne cuda...
« Powrót do wszystkich komentarzy