Media: Mino Raiola i ojciec Erlinga Hålanda spotkali się w Barcelonie z Joanem Laportą [Aktualizacja 21:18]

Dariusz Maruszczak

1 kwietnia 2021, 13:29

Sport, Twitter, MD, RAC1, Catalunya Radio

301 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennik Sport poinformował, że agent Erlinga Hålanda Mino Raiola i ojciec piłkarza wylądowali dziś w Barcelonie, gdzie spotkali się z władzami Blaugrany.

Obecność przedstawicieli zawodnika w stolicy Katalonii potwierdziła większość mediów, na czele z Gerardem Romero z RAC1 czy Fabrizio Romano. Raiolę i Hålanda seniora miał odebrać z lotniska zaufany człowiek Joana Laporty. Mundo Deportivo precyzuje, że wsiedli oni do samochodu z szoferem i członkiem ochrony prezydenta Barcelony. Nie może tu być mowy o jakimś primaaprilisowym żarcie, ponieważ to święto jest obchodzone w Hiszpanii 28 grudnia, a dziennikarze zgodnie przyznają rację Sportowi. Media dotarły też do zdjęć i filmików z tego wydarzenia. 

Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania Laporty z przedstawicielami Hålanda. Media od dłuższego czasu donosiły, że Norweg będzie jednym z głównych celów Blaugrany, ale zważywszy na kwotę operacji szanse Katalończyków wydawały się niewielkie. Obecność Raioli i Alfa-Inge Hålanda w Barcelonie świadczy jednak o tym, że może zostać podjęta chociaż próba negocjacji. Fabrizio Romano potwierdza, że dojdzie do spotkania, ale przypomina, że wiele klubów uczestniczy w wyścigu po młodego napastnika, a nic nie zostało jeszcze uzgodnione. Achraf Ben Ayad dodaje, że Laporta jest zdeterminowany, choć nie będzie mu łatwo, ponieważ ojciec piłkarza i Raiola mają wysłuchać kilku drużyn. Jego zdaniem atutem prezydenta Blaugrany mogą być solidne relacje z Raiolą.

Aktualizacja

13:50 Sport donosi, że spotkanie już się odbyło i trwało około dwóch godzin, a oprócz przyjezdnych uczestniczyli w nim Joan Laporta i Mateu Alemany. Według relacji dziennika Barcelona potwierdziła zainteresowanie Hålandem, a Raiola i jego ojciec wyrazili otwartość na przeprowadzenie operacji, choć wszystko będzie zależało od ostatecznej kwoty, jakiej zażyczy sobie Borussia. Barça uważa, że wynagrodzenie Erlinga nie będzie problemem, a kluczowa będzie decyzja samego piłkarza, który może ją ogłosić w czerwcu. Piłkarzem jest zainteresowanych wiele drużyn, ale zdaniem Sportu Barcelona wie, że ma szanse na wygranie licytacji.

14:08 Fabrizio Romano: Spotkanie Raioli, ojca Hålanda i Laporty było pozytywne. To był pierwszy kontakt w celu omówienia nowego projektu Barcelony. Oczywiście nic nie zostało zamknięte, a wyścig będzie długi i wiele klubów bierze w nim udział.

14:12 Romano dodaje, że Raiola będzie w najbliższych tygodniach rozmawiać także z innymi wielkimi klubami. Podczas spotkania z Borussią agent miał omówić temat ceny Hålanda, ponieważ klauzula odejścia piłkarza w wysokości 75 milionów będzie obowiązywać od 2022 roku.

14:15 Toni Juanmarti ze Sportu informuje, że Laporta zdaje sobie sprawę, że oferta Barcelony nie będzie najlepszą dla Hålanda pod względem finansowym. Prezydent spróbuje go przekonać w inny sposób, dlatego też chciał osobiście spotkać się z ojcem piłkarza.

14:21 Achraf Ben Ayad: Spotkanie miało na celu zbadanie możliwości podpisania przez Barcelonę kontraktu z Hålandem, poszukanie rozwiązania, które pozwoliłoby na zrealizowanie operacji.

16:30 Dyrektor sportowy Borussii Michael Zorc potwierdził, że rozmawiał wczoraj z Mino Raiolą. Dodał również, że klub wyraźnie określił swoje intencje względem Hålanda. Ma to oznaczać, że BVB utrzymuje swój zamiar zatrzymania zawodnika w klubie. Zorc stwierdził również, że nie niepokoi go wizyta Raioli i ojca piłkarza w Barcelonie.

16:48 Jak donosi Mundo Deportivo, Mino Raiola i Alf-Inge Håland mają dziś udać się również do Madrytu na rozmowy z Realem.

17:12 Dziennikarz COPE Manolo Lama informuje, że trwa spotkanie przedstawicieli Hålanda z Florentino Pérezem.

17:19 Romano podaje, że Raiola zamierza spotkać się z pięcioma klubami zainteresowanymi Hålandem, zapoznać się z ich projektami i propozycjami, a następnie podjęta zostanie decyzja. Dziennikarz dodaje, że Borussia nie zamierza sprzedawać piłkarza za mniej niż 150 milionów.

17:41 Jak informuje Nicolo Schira, Håland jest pierwszym wyborem Florentino Péreza jako wzmocnienie ataku, a Real chce wykorzystać dobre relacje z Borussią, aby sprowadzić zawodnika. Los Blancos mają mu zaoferować pięcioletni kontrakt.

18:59 Według Mundo Deportivo Raiola i Håland senior mają jutro spotkać się w Anglii z przedstawicielami Chelsea, Liverpoolu, Manchesteru City i Manchesteru United.

19:55 Zdaniem Sportu spotkanie Laporty z Raiolą przebiegało w dobrej atmosferze, co kontrastowało z chłodem podczas rozmów przedstawicieli Hålanda z Florentino Pérezem. Prezydent Barcelony zagwarantował też, że Norweg będzie mógł liczyć w katalońskim klubie na konkurencyjny zespół, a także wystarczająco atrakcyjną ofertę finansową dla piłkarza i Borussii.

21:18 Nieco inne informacje podaje Catalunya Radio. Zdaniem rozgłośni Raiola przyznał, że Håland chce grać tylko dla Barcelony lub Realu. Z kolei władze Blaugrany podkreśliły, że ze względu na trudności finansowe idealnym rozwiązaniem byłoby podpisanie kontraktu latem 2022 roku, gdy klauzula odejścia wyniesie 75 milionów euro. Z kolei sama prowizja dla agenta i ojca piłkarza ma wynieść 40 milionów. Aby przekonać Hålanda, Barça ma zagwarantować mu drugą najwyższą pensję w zespole po Leo Messim.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wielu pisze nie stać Barcelony na Haalanda . A ja się zapytam, KTO BIEDNEMU ZABRONI BOGATO ŻYĆ ???
« Powrót do wszystkich komentarzy