La Gazetta dello Sport: Romagnoli ponownie w orbicie zainteresowań Barcelony

Maciej Łoś

31 marca 2021, 14:00

La Gazetta dello Sport, Mundo Deportivo, Sport

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Alessio Romagnoli znów jest obserwowany przez Barcelonę, która śledzi jego sytuację w Milanie. Kontrakt zawodnika kończy się w przyszłym roku i choć obie strony mają zacząć negocjacje w sprawie jego przedłużenia, nie jest pewne, czy uda się dojść do porozumienia.

Jak donosi La Gazetta dello Sport, Alessio Romagnoli i jego agent Mino Raiola chcą zażądać od Milanu wyraźnej podwyżki dla zawodnika, który obecnie zarabia około 3,5 miliona euro rocznie. Włoski klub jest skłonny zaproponować mu cztery miliony euro, ale taka oferta możne nie zadowolić obrońcy.

Niewykluczone zatem, że Romagnoli zacznie latem szukać nowego klubu. Ten sam dziennik podaje, że Włoch mógłby być następcą Samuela Umtitiego w Barcelonie. Trzeba pamiętać, że Mino Raiola zna się dobrze z Joanem Laportą, co mogłoby ułatwić negocjacje. 26-letni obrońca miałby być do kupienia za około 20 milionów euro.

Barça jest już praktycznie dogadana z Erikiem Garcíą, który ma dołączyć do zespołu w lecie. W kadrze są jeszcze Piqué, Araujo, Lenglet i Mingueza, dlatego pozycja środkowego obrońcy nie będzie takim priorytetem jak napastnik. Niemniej jednak Barcelona dalej będzie śledzić sytuację włoskiego stopera.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeżeli ma to zaszkodzić najmłodszym to lepiej jednak nie korzystać z opcji kupna moim zdaniem.
« Powrót do wszystkich komentarzy