Javier Tebas: Najważniejsze dla Barcelony, zawodników i samego Messiego jest to, żeby klub miał prezydenta

Dariusz Maruszczak

17 marca 2021, 12:00

Europa Press

1 komentarz

Fot. Getty Images

Javier Tebas w wywiadzie dla Europa Press wypowiedział się na temat gwarancji bankowych Joana Laporty, powrotu kibiców na trybuny czy możliwości przybycia do LaLigi wielkich gwiazd.

Laporta: Wiem, że dziś będą gwarancje i zostaną przedstawione w prawidłowy sposób. Największy kryzys Barcelony, bardziej niż finansowy, który musi rozwiązać, polega na problemach instytucjonalnych. Barça musi mieć stabilność i myślę, że Laporta ze swoją drużyną zaczną wyznaczać temu wspaniałemu klubowi kierunek, którego potrzebuje. Znam Joana od wielu lat. Odkąd odszedł z futbolu, widzieliśmy się kilka razy. Teraz znów rozmawialiśmy. Ważniejsze od tego, czy ma ze mną dobre relacje, czy nie, jest to, żeby szybko złapał byka za rogi, ruszył naprzód i uporządkował Barcelonę.

Messi: Przekonanie Messiego jest jednym z zadań Laporty, to ważne. Najważniejsze jednak, dla Barcelony, dla zawodników i dla samego Messiego jest to, żeby klub miał prezydenta. Także dla świata finansów i instytucji piłkarskich.

Powrót kibiców na stadiony: Jeśli będą ku temu odpowiednie okoliczności, tak się stanie. Jesteśmy już przygotowani, byliśmy kilka miesięcy temu, ale są okoliczności, których nie możemy kontrolować. To trwa już rok, wyciągnęliśmy wnioski i mamy nadzieję, że w trzecim tygodniu kwietnia będziemy mogli zacząć mieć określony procent kibiców na stadionach. Zgodnie z tym, co powiedział sekretarz stanu, wszyscy liczymy, że po świętach wielkanocnych będziemy mogli już ustalić szybką datę. Wielkanoc to będzie kluczowy moment, aby zobaczyć, jak wszystko przebiega. Mamy nadzieję, że wzrost [zachorowań] będzie mniejszy niż w Boże Narodzenie, co pozwoli nam wrócić na stadiony. Wydaje się trochę niekonsekwentne, że zezwala się na udział publiczności w innego rodzaju wydarzeniach czy rozrywkach, ale nie w futbolu. Jeśli Wyższa Rada ds. Sportu, rząd i lokalne władze uznają, że są ku temu okoliczności, kibice wrócą.

Mbappe i Håland w LaLidze: Bardzo mało prawdopodobne jest, że ci gracze będą mogli być w LaLidze. Chciałbym, żeby przyszli, ale trzeba być realistą.

Powrót Cristiano: Byłaby to wspaniała wiadomość dla hiszpańskiej piłki. Cristiano nadal robi różnicę, jest geniuszem i człowiekiem stworzonym w Madrycie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Wg mnie sezon aby byl uczciwy powinien zostac dograny bez kibicow. trudno, mleko sie rozlało tak trzeba dograc. wracamy jesienią.