Joan Laporta: Najlepsze, co można zrobić dla Barcelony, to ją kochać

Łukasz Lewtak, Julia Cicha

8 marca 2021, 00:20

TV3, RAC1

240 komentarzy

Fot. Getty Images

Po przeliczeniu wszystkich głosów FC Barcelona oficjalnie poinformowała, że nowym prezydentem FC Barcelony został Joan Laporta!

Joan Laporta - 30 184 głosy 54,28%

Víctor Font - 16 679 29,99%

Toni Freixa - 4 769 8,58%

Frekwencja wyniosła 50,42%

Po ogłoszeniu wyników Joan Laporta wygłosił swoje pierwsze przemówienie jako nowy prezydent FC Barcelony.

- Dobry wieczór. Dziękuję za gratulacje. Przede wszystkim dziękuję socios, którzy wzięli udział w wyborach. Te wybory sprawiają, że jesteśmy więcej niż klubem. Są najważniejsze w historii, bo odbyły się trudnych warunkach pandemii. Dziękuję socios, którzy nas wsparli. Dziękuję również Komisji Zarządzającej za organizację wyborów. Dzisiejszy dzień był świętem demokracji i barcelonismo.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w kampanii. To najdłuższa kampania w historii klubu, a wy sprawiliście, że mogliśmy wygrać. Bez kolegów z kandydatury nie udałoby nam się to. Chciałbym także podziękować osobom z nami związanym, których już jednak z nami nie ma. Jest nią np. Johan Cruyff. On inspiruje wszystkie podejmowane decyzje. Dziękuję też naszym rodzicom, dzięki którym zostaliśmy socios.

- Dziękuję piłkarzom i piłkarkom, którzy bronią naszych kolorów. Oni też wzięli udział w tych wyborach i zasługują na wszystko. Dziękujemy także mediom za profesjonalną pracę w trakcie całej kampanii.

- Dziś mija 20 od debiutu Leo Messiego w infantilu. A dziś przyszedł on zagłosować w wyborach wraz z synem. Dla mnie jest to znak, że on kocha Barçę. Jesteśmy wielką rodziną, a najlepszy piłkarz świata kocha Barçę. Zachęcimy go, by został, bo tego chcemy wszyscy. Będziemy szli wszyscy razem mierzyć się z wyzwaniami, które przed nami. Ciąży na nas duża odpowiedzialność, ale jesteśmy optymistami i myślimy o zwycięstwach. Nie chcemy popadać w katastrofizm. Barcelona będzie ponownie w dobrej kondycji finansowej. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze cele i poradzimy sobie z trudnościami.

- Socios dalej pozostaną właścicielami tego wielkiego klubu. Kiedy mówię, że musimy iść wszyscy razem, mam na myśli także innych kandydatów. Proszę o brawa dla Víctora Fonta, Toniego Freixy i ich zespołów. Proszę wszystkich barcelonistas, by nie myśleli tylko o tym, co Barça może zrobić dla nich, ale też o tym, co oni mogą zrobić dla niej. Najlepsze, co można dla niej zrobić, to ją kochać. Kochajmy Barçę mocniej niż kiedykolwiek. Visca el Barça i Visca Catalunya!

Víctor Font tuż po poznaniu wyników wyborów udzielił kilku wypowiedzi dla rozgłośni RAC1:

- Nie jest to wynik, którego chcieliśmy ani na który pracowaliśmy. Jesteśmy jednak zadowoleni, że wiadomość o tym, jaka powinna być Barça w przyszłości, zaczęła się przyjmować. Jestem smutny. Zdarzają się błędy i niepewne rzeczy. Było dla mnie jednak jasne, że to, co robiłem, miało sens.

- Pogratulowałem Laporcie, to wielkie zwycięstwo. Gratuluję też Freixy za kampanię, która była bardzo fair play. Sytuacja jest bardzo trudna i musimy się zjednoczyć. Mam nadzieję, że inni kandydaci również postawią na aktywa, na które postawiliśmy my. Mam nadzieję, że Xavi wróci do Barcelony jak najszybciej. Jestem przekonany, że prędzej czy później moja wizja zostanie wdrożona.

- Dziękuję z całego serca socios, którzy uwierzyli w Barçę przyszłości. Ona zasługuje na to, by pracować razem i płynąć w jednym kierunku. Dzisiaj kandydaci umieli pogratulować prezydentowi i stanąć za nim. To powód do dumy dla kibiców.

- Dalej jestem przekonany, że Leo Messi może zostać i zostanie. Razem go do tego przekonamy.

Wyniki wyborów skomentował również Toni Freixa:

- Musimy trzymać się razem, jako socios zawsze będę stał u boku wybranego prezydenta. Nie będę tworzył opozycji.

- Jestem bardzo zadowolony z wysokiej frekwencji. To socios decydują, dla nich Laporta jest prezydentem.

- Nie jestem ważny, jestem zwykłym socio do dyspozycji Laporty. Wszyscy razem możemy wyjść z sytuacji, w której jesteśmy. Życzę Laporcie szczęścia i dobrych decyzji.

- Nie jestem po to, by podbudować swoje ego, chcę dać Barcelonie moje pomysły i propozycje. Szanuję decyzję socios. Jestem dumny, że klub ma nowego prezydenta.

Zapraszamy na zapoznanie się z zapisem z relacji na żywo z wieczoru wyborczego na kanale FCBarca.com!

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

« Powrót do wszystkich komentarzy