Jagoba Arrasate: Barcelona jest w najlepszym momencie sezonu pod względem pewności siebie

Dariusz Maruszczak

7 marca 2021, 00:07

AS

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Osasuny Jagoba Arrasate po meczu z Barceloną zwrócił uwagę na skuteczność drużyny Ronalda Koemana i jej rosnącą pewność siebie. Narzekał przy tym na wykończenie akcji ze strony swoich podopiecznych.

Nie udało wam się dziś strzelić gola. Smuci was ten wynik?

Kiedy przegrywasz, wrażenia nigdy nie są pozytywne, ale myślę, że drużyna rozegrała dobry mecz. Zmusiliśmy bramkarza Barcelony do większej pracy niż ona naszego, ale czasem chodzi o to, żeby być skutecznym. Musimy się podnieść, ponieważ w sobotę czeka nas ważny mecz.

Czego szukałeś, umieszczając Barję przed napastnikiem?

Chcieliśmy wykorzystać tam jego iskrę, kryjąc Busquetsa i atakując po przekątnych. Pomógł nam, szkoda, że nie mieliśmy tej skuteczności, aby strzelić gola.

Zmiany przyniosły niewielki skutek.

To trudne, ponieważ wchodzisz na boisko przy stanie 0:1, kiedy rywal posiada piłkę. Staraliśmy się naciskać poprzez dośrodkowania bocznych obrońców, wydawało się, że możemy wyrównać, ale się nie udało. Rywale strzelili na 2:0 i było jeszcze trudniej. W innych spotkaniach zmiany były decydujące, ale nie dziś.

Odniosłeś wrażenie, że Barcelona obecnie jest drużyną niemal nie do powstrzymania dla zespołów z dolnej części tabeli?

Niewątpliwie, dlatego mówimy o otarciu się o perfekcję. Barça jest w najlepszym momencie w tym sezonie pod względem pewności siebie, dobrych meczów i wyników. Aby ją powstrzymać, potrzebowaliśmy skuteczności, której dziś nie mieliśmy.

Jak można dezaktywować współpracę Messiego i Alby?

Na wideo i tablicy wychodzi, ale na boisku jest to bardziej skomplikowane. Ruben przewidział podanie Messiego, ale Leo znalazł ten odpowiedni moment, a Jordi umieścił piłkę w jedynym możliwym miejscu.

Podobne zdanie do trenera miał obrońca David García. – Jesteśmy wkurzeni, ponieważ w pierwszej połowie mieliśmy dwie klarowniejsze okazje od Barcelony, a różnica polegała na tym, że Ter Stegen je wybronił, a Barça wykorzystała swoje szanse. Trzeba jednak docenić pracę zespołu. Ogółem nie było tylu okazji dla obu drużyn, a Barcelona utrzymywała się w posiadaniu piłki. My się zamknęliśmy, aby zabezpieczyć obronę. Detale wyznaczają różnicę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Osasuna prezentowała się naprawdę nieźle. Sto razy bardziej wolę żeby oni zostali w lidze niż Getafe czy jakieś inne zespoły co tylko autobus potrafią postawić

Barcelona jest w najlepszym momencie sezonu. Kropka. Pod każdym względem.

Jogobela ma racje jesteśmy na fali

Gdyby grali w śr 120 min to mecz byłby jeszcze inny