Manuel Pellegrini: Messi nie wybacza, on jest najlepszy na świecie

Julia Cicha

8 lutego 2021, 10:30

AS

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Manuel Pellegrini wziął udział w pomeczowej konferencji prasowej i pochwalił swoich podopiecznych za równą walkę z Barceloną.

- Ten mecz miał dwie twarze, w jednej części walczyliśmy jak równy z równym. Druga twarz to wynik. Odpadliśmy z Pucharu Króla, a teraz nie zdobyliśmy trzech punktów, choć pokazaliśmy, że mogliśmy to zrobić. Nie możemy być zadowoleni, bo mieliśmy osobowość, by spróbować wygrać. Messi gdy tylko wszedł, wyrównał, a potem przyszedł gol samobójczy i ostatecznie trzecia bramka.

- Odpadnięcie z Pucharu Króla bardzo nas bolało ponieważ pracujemy i mamy pewność siebie. Awans do półfinału uciekł nam dzięki pięknej bramce, czujemy bezsilność, ale wierzymy w siebie. Będziemy grać w lidze z nadzieją na wywalczenie czegoś, ponieważ na to zasługujemy.

- Fekir jest zaangażowany, ma duży wpływ na naszą grę. Nie strzela, ponieważ gdy tylko zbliża się do pola karnego, jest faulowany.

- Rozegraliśmy świetny mecz, byliśmy dostatecznie wypoczęci, by pokazać dobry rytm. Zmiany zawsze można różnie odebrać, ale istnieją różne powody, by przeprowadzić je w tym momencie lub w innym.

- Mierzyliśmy się z lepszą od nas drużyną, co tylko pokazuje naszą osobowość. Wolę przegrać, nie zdradzając naszej idei gry, niż czuć się gorszym od samego początku. Zawsze staramy się myśleć, że jesteśmy lepsi. Jesteśmy sfrustrowani po tym tygodniu, ale możemy rywalizować.

- O indywidualnych występach rozmawiam prywatnie z piłkarzami. Gol samobójczy to wynik pecha.

- Choć dużo się mówi o intensywności i taktyce, w piłce nożnej różnicę robi technika. Indywidualności są decydujące, a Messi jest najlepszy na świecie. Zawsze gdy wchodzi na boisko, robi różnicę. Nie wybacza i sprawił, że Barcelona weszła do gry. Betis umiał jednak rywalizować także przeciwko niemu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przezywają tego samobója jakby cała akcja bramkowa była przypadkiem. To była setka Griezmanna stworzona z premedytacja przez Messiego z Albą i gdyby Griez lepiej uderzył, to nie byłoby mowy o samobóju.

Wystarczyło 130 sekund po wejściu Messiego cała drużyna dostała impuls. To pokazuje ile Leo daje drużynie, dzięki niemu poprawia się nasza gra.

@Majsteer najgorsze jest, to że są tutaj,, kibice,, którzy się pozbywali Messiego, piszę pozbywali bo oczywiście po wczorajszym meczu, się ukryli, albo chwala go razem z tymi prawdziwymi kibicami Barcy. Niestety przy pierwszej lepszej okazji, znowu będą go sprzedawać i wmawiać reszcie ze wszystko co złe w Barca, to przez Leo. Każdy może mówić co chce, ale prawda jest taka, że od 15stu lat Barca to Leo, a Leo to Barca i cieszmy się nim póki możemy.

Pan Piłkarz Lionel Messi !!!

@johny11 dokładnie. Ile razy człowiek tutaj czytał, że drużyna lepiej gra bez Messiego, a wnioski wyciągali po meczach z drużynami które mogą rywalizować z Legią.

@Mr8lack przecież cała wypowiedź jest o tym, że nie przeżywają samobuja...

@johny11 No tak bo nie biega, bo każda akcją musi przejść przez jego nogi, a tak na prawdę to jest jedyne zagrożenie w naszej dzisiejszej Barcy bo jednak Dembele też potrafi coś 1 na 1 ale Messi to i tak jedyne zagrożenie...