Griezmann: Frenkie de Jong zabawił się w Inzaghiego

Maciej Łoś

4 lutego 2021, 00:03

Barca TV

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Antoine Griezmann i Frenkie de Jong udzielili wspólnie krótkiego wywiadu po zakończeniu spotkania z Granadą.

[Marc Brau, Barça TV] Jak krótko moglibyście opisać ten mecz, jednym słowem?

Griezmann: Po prostu Puchar Króla. To piękne mecze, rozgrywki w tej formie są zdecydowanie bardziej emocjonujące, wszystko może się zdarzyć. Cierpieliśmy prawie do samego końca, potem po strzeleniu trzeciego gola Granada znów wyrównała. Ale wtedy pojawił się Frenkie, który zabawił się w Inzaghiego i zdobył czwartą bramkę.

Gratulacje należą się Antoine’owi, który bardzo pomógł w doprowadzeniu do dogrywki, ale również ty byłeś kluczowy, ponieważ strzeliłeś czwartego gola.

De Jong: Antoine, ile w końcu strzeliłeś? Jednego, dwa? Jeszcze asysta. To kapitalny wynik.

Czy ten mecz może być dla was punktem zwrotnym w sezonie? Dokonaliście wielkiej rzeczy, wygrywając spotkanie w tym stylu.

Griezmann: Tak, zostawiamy po sobie dobre wrażenie. Strzeliliśmy dwa gole w samej końcówce, wykazaliśmy się ambicją i wolą walki. To doda nam sił i pewności siebie na kolejną część sezonu.

Frenkie, co było kluczem do tego, by zespół odwrócił losy spotkania? Wcześniej brakowało wam szczęścia, trafialiście w słupki. Co wam pozwoliło uwierzyć?

De Jong: Pierwszy gol Antoine’a, ponieważ po zdobyciu bramki rywal staje się bardziej nerwowy. Ten mecz pokazuje, że psychicznie jesteśmy w dobrej formie.

Gdy napastnik ma dobry moment, wtedy seriami strzela gole. Antoine, twoje bramki są kluczowe w ostatnich tygodniach. Czy to jest właśnie to, co chcesz dać drużynie?

Griezmann: Tak, najważniejsze to regularność. Od stycznia jestem w dobrej formie i chcę ją utrzymać do końca sezonu. Czuję zaufanie trenera i kolegów, dzięki czemu jest mi łatwiej.

Co było najtrudniejsze w dzisiejszym meczu? Doprowadzenie do remisu, zachowanie zimnej głowy w dogrywce czy reakcja po trzecim golu Granady?

De Jong: Najgorsza była końcówka regulaminowego czasu gry, gdy przegrywaliśmy jeszcze dwiema bramkami.

Czy takie zwycięstwo doda wam pewności siebie przed kolejnymi meczami?

De Jong: Myślę, że rośniemy w siłę od dłuższego czasu. To pokazuje, że jesteśmy drużyną. To dla nas bardzo ważne.

W Elche mówiłeś, że strzeliłeś swojego najłatwiejszego gola w karierze. Dziś również nie miałeś trudno, a waga tej bramki była bardzo duża.

De Jong: Tak, nie można było tego zmarnować, ale w Elche było łatwiej.

Który z was strzeli w tym sezonie więcej goli?

De Jong: Antoine, zdecydowanie tak.

Griezmann: Najważniejsza jest praca, którą wykonujemy dla drużyny. Tak jak mówiłem wcześniej, to są serie, które trzeba wykorzystywać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Griezmann dzisiaj to był Twój mecz w Barcelonie. Rośnie nam Francuz w tym roku w Barcelonie i oby ta fala była na samym początku. Takiego Antoine potrzebujemy. A Frenkie? Klasa sama dla siebie od pewnego czasu w Barcelonie. Koeman najprawdopodobniej odzyskał nam ich obu.
« Powrót do wszystkich komentarzy