Jordi Mestre: Zawsze, gdy dzieje się coś złego w Realu, pojawia się kontrowersyjna wiadomość dotycząca Barcelony

Dariusz Maruszczak

1 lutego 2021, 13:30

COPE

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Były wiceprezydent FC Barcelony Jordi Mestre w programie „Tiempo el Juego” rozgłośni Cadena COPE odniósł się do tematu wycieku kontraktu Leo Messiego i przyznał, że Argentyńczyk już w 2015 roku chciał odejść z klubu.

- Są to super poufne informacje ws. umowy, ale nie przestaje mnie dziwić, że po trzech latach wychodzi to dokładnie teraz. Ktokolwiek doprowadził do wycieku, miał w tym jakiś interes, klub nie miał żadnego. Coraz mniej wierzę w przypadki. Zawsze, gdy dzieje się coś złego w Realu Madryt, pojawia się jakaś kontrowersyjna wiadomość przeciwko Barcelonie. Stało się to już z Neymarem, Rosellem, Messim… - powiedział Mestre.

Wiceprezydent nie wie jednak, kto mógłby doprowadzić do przecieku. - Kiedy ja byłem w klubie, nie wyciekły żadne umowy. Co więcej, kontraktów nie mieliśmy nawet w swoich rękach. Podpisywano je i pozostawiano w depozycie w klubie i w LaLidze. Nie mam pojęcia, kto mógł ujawnić umowę. Jeśli zrobił to któryś z kandydatów, uważam, że to bardzo mało inteligentne.

Mestre uważa, że ten temat nie wpłynie na decyzję Messiego o pozostaniu w klubie bądź odejściu. - Jeśli Messi odejdzie z Barcelony, nie będzie to spowodowane tą kontrowersją.

Wiceprezydent przyłącza się do głosów twierdzących, że posiadanie Messiego wiąże się z szeregiem korzyści. - Rozumiem, że ta kwota na poziomie bezwzględnym i normalnym może wydawać się przesadzona, ale trzeba zrozumieć, że Messi jest najlepszym piłkarzem w historii, tak jak w swoim sporcie był swego czasu Michael Jordan. Z drugiej strony Messi pozwala Barcelonie zarobić dużo pieniędzy na wejściówkach, prawach telewizyjnych, koszulkach, produktach, sponsorach etc. Osiągnęliśmy blisko miliard przychodów rocznie w dużej części dzięki Messiemu. Na Messiego trzeba patrzeć przez pryzmat tych kwot, a nie tylko wydatków. Ponadto wielu piłkarzy przybyło do klubu, ponieważ chcieli grać z Messim.

Mestre został zapytany, czy umowa Messiego jest obecnie do utrzymania. - Nie wiem. Gdy podpisywaliśmy kontrakt, była do utrzymania, przed pandemią mieliśmy przychody w wysokości miliarda euro.

Mestre ujawnił też, że Messi już kilka lat temu nosił się z zamiarem odejścia z Barcelony, na co wpływ miały różne kwestie, m.in. problemy ze skarbówką. - Messi chciał odejść w sezonie 2014/2015, ale nie powiedział, gdzie. Walczyliśmy, żeby został.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

chyba miliard długo wiadmo ze nie calosc na Messim , ale znacząco sie do tego dorzucil
jak wyglada przy tym real przychody realu przy ronaldo grajacym w turynie 700mln na pandemii a barca tez 700mln
gdzie są te ekstra 300 mln co argentyczyk generuje ?
i czemu real ma przychod w porownywalnych cyferkach jak to Messi gra w barcie ?
Jak to mozliwe ze real znalazl sponsorow po edejsciu Ronaldo ? moze dlatego ze to jest marka na tyle duza , jak barca ze nie jeden sie na to skusi i tak

@Euphoria Różnica jest w tym, że Real zarabia a nie wydaje. Ich największe zakupy ostatnich lat to wydanie 300 milionów po 3 latach bez transferów ale przez to mają totalnie zapuszczony skład, gdzie średnia wieku podstawowych zawodników wynosi 30,5 a na wiele pozycji nie mają żadnej rezerwy zdolnej do gry w Primera Division (prawa obrona, bramka, środek obrony, defensywny pomocnik, prawy skrzydłowy).
Jak zaczną uzupełniać kadrę to będą musieli wyłożyć kolejne 500 milionów jak nie więcej i sytuacja zrobi się gorsza, bo nie trudno jest się chwalić kasą jak w ciągu ostatnich 5 lat aż w 3 sezonach nie zrobili żadnych zakupów.

@Euphoria raz cię naskoczą , że pewnie dlatego że Messi zarabia 300 a Ronaldo zarabiał 0 dlatego Real nic praktycznie nie stracił. Tak właśnie działa propaganda. Otoczenie Messiego „wypuszcza” do gazet informacje ile to nie generuje przychodów a pożyteczni idioci potem powtarzają , chociaż nikt nigdy żadnego poważnego raportu nie widział. Tylko „uwierzcie nam policzyliśmy to”-żałosne.

@Gregsky10 tak samo w drugą stronę. Widziałeś kontrakt, czy jak "pożyteczny idiota" wierzysz madryckiej prasie?

@Dr Joint ale w co mam wierzyć konkretnie ? W opublikowany kontakt ? W to wierze bo to raz opublikowany dokument dwa nikt nie podważył jego prawdziwości a wręcz przeciwnie. Grożą pozwami za ujawnienie. No chyba że masz coś innego na myśli.

@Euphoria może dlatego że zdobył 3 LM z rzędu, ze jakieś mistrzostwo dorzucił do gabloty? Jak nie masz wielkich gwiazd, to choć niedawne sukcesy robią marketing. Jak nie masz nic, to słabo to wygląda.

@Tasde niezrozumiales napisalem o przychodach jakie generuje klub jeden i drugi , a nie ile jeden czy drugi ma dlugu, czy ile placi pilkarzom itp gdzie jest te 300 baniek wiecej u Barcy skoro tyle daje Messi ?
sprawdz sobie tez prawa do wizerunku i sie pewnie zdziwisz
stadion kibice no ile klub zarabia rocznie na nim ? 300mln ?

@AxelF prawda jest taka ze mase jest mark ktore wchodzą na rynek i promocja barcy jako klubu z historią zawsze jest w cenie

« Powrót do wszystkich komentarzy