Carles Tusquets zdecydowanie odpowiada Joanowi Laporcie w sprawie Érica Garcíi

Łukasz Lewtak

28 stycznia 2021, 09:09

Catalunya Radio, AS, Mundo Deportivo, Sport

47 komentarzy

Fot. Getty Images

Wymiana listów pomiędzy Carlesem Tusquetsem a Joanem Laportą. Prezes Komisji Zarządzającej FC Barceloną zdecydowanie odpowiedział na niedawne uwagi kandydata na prezydenta klubu w nadchodzących wyborach.

Kilka dni temu Joan Laporta skierował list do Carlesa Tusquetsa. Domagał się w nim, aby prezes Komisji Zarządzającej ograniczył się jedynie do działań przewidzianych dla jego funkcji i przestał organizować transfery, ponieważ takie zachowanie może spowodować poważne szkody zarówno dla Barçy, jak i dla kandydatów w wyborach, i może zostać uznane za niedopełnienie obowiązków, obstrukcję, oszustwo i działanie na szkodę klubu. Laporta odnosił się tu oczywiście, choć nie bezpośrednio, do kwestii możliwego sprowadzenia Érica Garcíi. Podkreślił również, że za takie działania oraz wyniki finansowe w obecnym okresie odpowiedzialnością będzie obarczona wyłącznie Komisja Zarządzająca. Teraz Carles Tusquets odpowiedział, zwracając Laporcie uwagę, że ten powinien myśleć przede wszystkim o interesie klubu, a nie swoim własnym.

Poniżej przedstawiamy treść listu Tusquetsa do Laporty, do której dotarła rozgłośnia Catalunya Radio.

"Proszę Pana, aby powstrzymał się Pan od gróźb kierowanych w stronę Komisji Zarządzającej w poszukiwaniu decyzji, które Pana zdaniem mogą być dla Pana korzystne, ponieważ może się wydawać, że są potrzebne klubowi.

Jeśli Komisja Zarządzająca nie przystąpiła do realizacji kontraktu, w żadnym wypadku nie było to spowodowane Pana niesprawiedliwymi i bezmyślnymi groźbami, lecz było dowodem odpowiedzialności i eleganckiego zachowania - pozwolenia, aby to wybrany prezydent Klubu w swoim momencie podjął decyzję, którą uważa za najbardziej stosowną.

Osoba podpisana pod tym listem (Tusquets), mając na uwadze ściśle interesy klubu, jest zdania, że podpisanie umowy z tym piłkarzem byłoby najbardziej adekwatnym działaniem, zgodnie z tym, co przekazali mi dwaj pozostali kandydaci. Zachęcam do przyjęcia postawy polegającej na przedkładaniu interesów FC Barcelony nad własne interesy wyborcze (koniec końców uprawnione)".

Na ten moment Joan Laporta nie odpowiedział na ten list Carlesa Tusquetsa, a przynajmniej do takiej odpowiedzi nie dotarły media.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Cudownie, że Władza Najwyższa myśli jedynie kogo kupić, zapominając o tym, że kiedyś klub szczycił się swoją szkółka piłkarska. Najważniejsze to ignorować opinie trenera o ruchach klubu oraz w poważnym kryzysie nie myśleć o La Masia. Ale co ja tam wiem. Żyjmy chwila.
konto usunięte

Typowa wojenka korporacyjna w której nie chodzi o dobro klubu. Laporta już wita się z gąską i chce mieć czyste przedpole, powiedział kilka rzeczy jak rasowy polityk przed wyborami, trafił do prostego ludu i poczuł smak zwyciestwa i woli aby klub był w max. dole aby być póżniej większym zbawicielem.

Typ przypomina mi drugiego Bartomeu, w dodatku źle mu patrzy z oczu. Jego rola w klubie jest zupełnie inna.

Jakich ciężkich czasów doczekaliśmy żeby przepychanki dotyczyły zakupu Érica Garcíza za 3 mln euro plus zmienne... Faktycznie z tym budżetem Barcelony cieniutko, a jeszcze nie tak dawno bodajże 19 lub 20 lutego 2020r. Barca kupiła za 18 mln naszą wspaniałą 9-tkę Martina Braithwaite :-)

Tusquets i eleganckie zachowanie, Barto nie ma 3 miesiące w klubie, a wyborów nie ma. Przypomnę, że gdyby Barto został na stanowisku, wybory odbyłyby (?) się właśnie w marcu, choć nowy prezydent zacząłby urzędowanie w kwietniu.
Widać Barto zadbał o swoje interesy, bo stary dziad ewidentnie kontynuuje politykę byłego prezydenta. Barcelonie potrzebne są nowe struktury na już i komisji zadaniem było/jest zorganizowanie ich w jak najbliższym terminie. Tusquets natomiast zwleka z powodów sobie wiadomych. W tym temacie jestem zgodny z Laporta. W najlepszym przypadku Barca pozostanie 5 miesięcy bez władzy, bo nie jest powiedziane, że te wybory w marcu się odbędą. Garcia natomiast jeśli chce grać w Barcelonie, kilka miesięcy różnicy mu nie zrobi, a sezon i tak jest pogrzebany.

"Nie, to nie ty nam podpowiedziałeś. Sami na to wpadliśmy!". A człowiek myślał, że wraz z odejściem Bartomeu, z klubu znikęli już wszyscy pajace.

Nie widzę sensu w sprowadzaniu teraz Garcii nawet za parę milionów bo te parę milionów to bardzo dużo w kontekście finansów Barcy, mamy czterech stoperów i na tym można dociągnąć sezon, bo chyba nikt nie wierzy, że przyjście Garcii zagwarantuje nam Ligię mistrzów i lalige.
konto usunięte

Wszyscy politycy i podobni urzędnicy, to pasożyty.

Te Busquets zjedz snickersa :S

myśle że nie ma sensu płacić nawet tych 3 mln poczekajmy do lata i wtedy może Depay i Garcia nie będą mieli wygórowanych wynagrodzeń i dołączą do nas. Sprzedamy Coutinho i Bartłajta to może uda się zarobić na nich te 60 mln

Jaki syf i burdel jest w tym klubie a za tym syf i burdel można podziękować Socios że przedłużyli Kadencje tej gnidzie Bartomeu . Mimo że w tym 2015 roku wygrał tryplet to wszyscy widzieli że trzeba mu podziękować ale nie wielcy mi SOCIOS

Zwpisów niektórych z Was widać, że macie problemy z logicznym czytaniem wypowiedzi.
Co napisał Prezes Komisji Zarządzającej? Przypomnę:
"Jeśli Komisja Zarządzająca nie przystąpiła do realizacji kontraktu, w żadnym wypadku nie było to spowodowane Pana niesprawiedliwymi i bezmyślnymi groźbami, lecz było dowodem odpowiedzialności i eleganckiego zachowania - pozwolenia, aby to wybrany prezydent Klubu w swoim momencie podjął decyzję, którą uważa za najbardziej stosowną."
Stanowisko jw. uważam jak najbardziej za eleganckie w sytuacji, w której LAPORTA grozi, że Komisja, jak on zostanie prezydentem będzie miała kłopoty jeżeli tylko zakontraktuje Garcie już teraz.
A co do samego Laporty to powiem tak: to jest "polityk" i mówi wszystkim to co chcą usłyszeć, jego słowa przeczą działaniom.
Tak na marginesie to właśnie ekipa Laporty, z której wywodzą się i Rosell i Bartomeu doprowadziła do ruiny FC Barcelonę, coś więcej niż klub.
To za czasów Laport, prezydent zachłyśnięty sukcesami podpisywał gigantyczne kontrakty z piłkarzami, nie pacząc na ewentualne problemy w przypadku dekoniunktury.
Dlaczego gdy Barca odnosiła gigantyczne sukcesy Laporta nie odkładał kasę na czasy gorsze, nie gromadził kasy na modernizację infrastruktury etc.
Powiem tak; wg mnie Laporta to na pewno nie prezydent na obecne czasy. Teraz potrzeba nam wybitnego menadżera, a nie adwokata-salonowca z cygarem w ustach.

Przepraszam, ale ten pan jest już otwarcie bezczelny. Jakie groźby? Zaraz sam będzie miał od Laporty sprawę o zniesławienie.

Jak widać nikt ze zdaniem Koemana się w klubie nie liczy. Poprzednik sprzedał mu jedynego środkowego napastnika nie sprowadzając nikogo w zamian. Teraz Holender prosił o Garcię, bo widzi, że środek obrony kuleje a zostaje odprawiony z kwitkiem. Przecież jedynym stoperem prezentującym odpowiedni poziom jest Araujo. Lenglet nie wiadomo czy wróci do formy, bo w każdym spotkaniu zdarzają mu się poważne błędy, Pique jedną nogą jest na emeryturze a Umtiti to nie wiadomo czy będzie kiedyś jeszcze w 100% zdrowy. Wiem, że w tak trudnej sytuacji ciężko o 5 mln na obrońcę, ale chyba każdy widzi, że wzmocnienia na już są potrzebne.

Dobrze że Joan z nimi jedzie ,niech sobie nie pozwalają na zbyt dużo bo nie mają na to przyzwolenia
konto usunięte

Uwazam, ze jak juz kupic to Depaya a nie Garcie bo jest nam bardziej potrzebny. Chociaz i tak lepiej poczekac do lata zeby przyszli za darmo. Nie wiem co oni sie tak uparli na tego Garcie. Nie podoba mi sie to co robi Tusquets. Mam nadzieje ze Laporta wyciagnie wobec niego i Bartomeu konsekwencje bo widze ze oboje dzialaja podobnie.

Gość powinien zwrócić z własnej kieszeni każde Euro, które klub straci pomiędzy pierwszą możliwą datą przeprowadzenia wyborów, a dniem, w którym rzeczywiście się odbędą i mam nadzieję, że po wyborach Laporta poda go o to do sądu, podobnie jak Bartomeu za jego machlojki i działanie na stratę klubu.

Tusquets to taki drugi Bartomeu, jak widać już mu się spodobało zarządzanie klubem i wydawanie kolejnych pieniędzy. Dobrze, że Laporta publicznie o tym wszystkim mówi. Trzeba tą całą komisje jak najszybciej odsunąć od podejmowania decyzji

Bardzo eleganckie to ze strony Tusquetsa chcieć kupować zawodników na konto przyszłego prezydenta. Kandydat na prezydenta nie wie nawet jak stoją dokładnie finanse klubu a ma decydować o zakupach?
Pomijam aspekt idiotycznego pomysłu zakupu EG, idiotycznych zmiennych itd. za zawodnika który przyjdzie za darmo. To sezon przejściowy, zatem po co szastać pieniędzmi - Depay bardziej by się przydał jeśli chcielibyśmy sportowo zrobić upgrade, niż kolejny SO.

Grubo ponad miliard długów, w kadrze jest 4 zdrowych stoperów, a ten chce kupić kolejnego, który za 4 miesiące może przyjść za darmo...

Płacić City jakiekolwiek pieniądze, czy to teraz, czy gdyby płatność była odłożona na przyszły sezon to absurd, zapłacilibyśmy kilka milionów za gościa który tam i tak siedzi na ławie, a i u nas nie jest powiedziane że by grał

Klub tonie w długach, a prezes komisji zarządzającej chce transferu zawodnika po konsultacji z... kandydatami? :D bez coli i popcornu to nie ma co włączać fcbarca.com.
konto usunięte

Jaki bajzel jest w tym klubie. Te dziady zamiast zorganizować wybory jak najszybiciej to się ociągali, a teraz trzeba publicznie klubem sterować. Cyrk.