Andoni Iraola: Gdybym mógł zabrać jednego piłkarza z Barcelony, wybrałbym De Jonga

Dariusz Maruszczak

26 stycznia 2021, 21:18

Sport, Marca

4 komentarze

Fot. Getty Images

Trener Rayo Vallecano Andoni Iraola podczas konferencji prasowej przed meczem z Barceloną przyznał, że Puchar Króla nie jest priorytetem jego zespołu, ale cieszy się na możliwość rywalizacji z Blaugraną. Wyznał on również, którego piłkarza Dumy Katalonii widziałby w swoim zespole.

Puchar Króla: Uwielbiam rozgrywki Pucharu Króla. Wiele mi dały jako piłkarzowi, ponieważ wystąpiłem w trzech finałach, nawet jeśli wszystkie przegrałem. Trzeba też potrafić cieszyć się samym pobytem w nich. Obecnie jesteśmy jeszcze daleko od tego, ale dla zespołu z Segunda możliwość zmierzenia się z Barceloną jest czymś, co nas wszystkich pobudza.

Messi: Dla nas byłoby lepiej, gdyby nadal odpoczywał, ale po dwóch meczach zawieszenia będzie chciał zagrać. Przygotowujemy się na wszystko. Messi jest piłkarzem, który praktycznie strzela jednego gola na mecz, ale Barça stanowi zagrożenie z wielu stron.

Kogo zabrałby z Barcelony: Generalnie najlepszym piłkarzem jest Messi, ale gdybym musiał wybrać jednego, ze względu na profil wskazałbym na De Jonga. Podoba mi się jego gra.

Awans: Być może Barcelona jest teraz w najlepszym momencie sezonu. Szanse awansu, gdyby ktoś miał stawiać, będą niewielkie, ale wierzę w moich piłkarzy. Zależy mi na tym, żebyśmy zaprezentowali nasz poziom, a potem trzeba zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi.

Sensacja z Mirandés: Wyeliminowanie zespołów z Primera División w barwach Mirandés pozostawia wiele pięknych wspomnień. Szkoda tylko, że nie będą mogli być z nami kibice, ponieważ takie mecze są dla nich atrakcyjne.  

Priorytety: Kluczem do sezonu są rozgrywki ligowe, ale sam fakt braku gry w Pucharze nie oznacza, że wygra się więcej w lidze. Rywalizujemy w Pucharze Króla bez presji, a to, że obecnie prawie nie ma zespołów z Segunda w tych rozgrywkach, stawia nas w dobrej sytuacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie dla psa kiełbasa :) FDJ is here to stay :)
konto usunięte

Iraola? :D A jeszcze niedawno grał w Athleticu przeciwko nam...

Gość ewidentnie nie czyta analiz gry De Jonga na La Rambli...