Nowa ankieta Mundo Deportivo: Joan Laporta zdecydowanym faworytem w wyborach

Julia Cicha

24 stycznia 2021, 13:15

Mundo Deportivo

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo przeprowadziło kolejną ankietę wyborczą, już po ogłoszeniu, że w wyborach na prezydenta FC Barcelony wystartują oficjalnie jedynie Joan Laporta, Víctor Font i Toni Freixa. Tym razem pytano przede wszystkim o preferencje wyborcze oraz o transfery.

W sondażu wzięło udział 420 socios powyżej 18. roku życia. Rozmowy przeprowadzone były telefonicznie oraz przez internet. Mundo Deportivo zaznacza, że badania zawierają margines błędu w wysokości 4,9%.

Laporta wciąż zdecydowanie prowadzi w sondażu z 55,2% głosów. Drugie miejsce zajmuje Font (16,4%), a trzecie Freixa (6,2%). 9,5% socios wciąż jest niezdecydowanych, 4,5% nie chciało ujawniać, na kogo zagłosuje, a 8,3% zadeklarowało, że nie weźmie udziału w wyborach. 63,8% osób zapewnia na razie, że na pewno odda głos. Połowa ankietowanych nie chce, by polityka miała wpływ na klub. Ponad 40% jest jednak zdania, że nie da się uniknąć mieszania polityki do życia Barcelony, a prezydent powinien jasno wyrażać swoje opinie. Jeśli chodzi o cechy potencjalnego prezydenta, socios uważają, że powinien on być charyzmatyczny i reprezentatywny (28,3%), dobrze zarządzający i dyskretny (26,7%), a 43% optuje za mieszanką obu tych opcji.

Kolejne zadane pytanie dotyczyło śledzenia kampanii wyborczej. 42,9% osób śledzi ją „dość uważnie”, a 24% uważnie. Zaledwie 2,6% ankietowanych nie śledzi wydarzeń w ogóle. Socios wypowiedzieli się też na temat transferów.

Czy jesteś za sprowadzeniem Érica Garcíi?

Zdecydowanie tak – 34,8%
Tak – 31%
Średnio – 14,8%
Raczej nie – 5,2%
Zdecydowanie nie 4,5%

Kiedy pozyskał(a)byś Érica Garcíę (jeśli jesteś za)?

Zimą – 42,%
Latem – 40,7%
Nie wiem – 17,5%

Jak widać, większość osób jest za sprowadzeniem środkowego obrońcy, ale zdania na temat tego, kiedy powinno się to wydarzyć, są podzielone. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Memphisa Depaya.

Czy jesteś za sprowadzeniem Memphisa Depaya?

Zdecydowanie tak – 8,8%
Raczej tak – 33,3%
Średnio – 19,5%
Raczej nie – 13,1%
Zdecydowanie nie – 12,9%

Kiedy sprowadził(a)byś Memphisa Depaya (jeśli jesteś za)?

Latem – 49,3%
Zimą – 33,3%
Nie wiem – 17,4%

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli 64% deklaruje,że zagłosuje, to 40% będzie w rzeczywistości sukcesem. Postawiłbym parę drobniaków, że frekwencja 50% będzie nieosiągalna.

Czy ktoś zapytał czy interesują się stanem finansów klubu którego są członkami?

Garcia tak, Depay nie, otóż to.
Eric zna Barcelonę i nasz styl gry, do którego niebawem będziemy wracać.
Depay to kolejny idywidualista, nauczony bycia liderem, czyli roli do której w Barcelonie jest "za krótki", to gracz który w grze pozycyjnej odnajdzie się mniej więcej tak jak (nie) zrobił to Griezmann, a dodatkowo zablokuje budżet i miejsce w kadrze dla gracza jakiego rzeczywiście potrzebujemy, czyli klasycznej "9".

Jedyny rozsądny, dawać już niech czyści ten burdel i oby dał radę

Socios to są generalnie niezbyt bystrzy, delikatnie mówiąc (teraz akurat nawiązuję do ich niechęci do Depaya) ;)