Główne postanowienia po spotkaniu kandydatów na prezydenta z Komisją Zarządzającą

Dariusz Maruszczak

16 stycznia 2021, 09:40

Sport, TV3, Mundo Deportivo

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Kandydaci na prezydenta FC Barcelony spotkali się wczoraj wieczorem z przewodniczącym Komisji Zarządzającej Carlesem Tusquetsem po ogłoszeniu przez klub decyzji o przełożeniu wyborów. Hiszpańskie media przedstawiają rezultaty rozmów dotyczących nowej daty głosowania czy decyzji w kwestiach transferowych.

Wybory

Tusquets wyjaśnił kandydatom, że przy obecnych obostrzeniach związanych z zakazem przemieszczania się miedzy gminami nawet 57% socios nie mogłoby wziąć udziału w wyborach. Również lekarze obecni na spotkaniu uznali, że organizacja głosowania nie byłaby dobrym rozwiązaniem. Uzgodniono więc, że Barça będzie pracować nad przeprowadzeniem wyborów 7 marca. Według przewidywań Generalitat w marcu powinno już być po szczycie pandemii, a warunki sanitarne będą dużo lepsze. Sport podaje, że rozważano również datę 28 lutego, ale zdecydowano się na bezpieczniejszy wariant. Wątpliwości budzi jednak statut FC Barcelony, który stanowi, że Komisja Zarządzająca nie może sprawować władzy w klubie dłużej niż przez trzy miesiące, a termin ten mija pod koniec stycznia.

Sposób głosowania

Ustalono również, że podjęte zostaną działania mające na celu wprowadzenie głosowania korespondencyjnego, a Generalitat rozważy w tym zakresie dokonanie koniecznych zmian w prawie. Jeżeli do tego dojdzie, nie byłoby kolejnego powodu do przekładania wyborów. Szacuje się, że zmiany mogą zostać zatwierdzone od końcówki lutego do trzeciego tygodnia marca. Pozostaje pytanie, dlaczego Komisja Zarządzająca już wcześniej nie naciskała na katalońskie władze w celu sformułowania odpowiedniego ustawodawstwa w warunkach rozprzestrzeniającej się pandemii. Podczas spotkania rozmawiano również o wprowadzeniu większej liczby punktów do głosowania.

Éric García

Zabrakło porozumienia ws. zimowego transferu Érica Garcíi. Joan Laporta stwierdził, że nie można przyznać Komisji Zarządzającej kompetencji do podejmowania takich decyzji, a skoro zawodnikowi kończy się kontrakt, to trzeba poczekać, zamiast płacić za jego transfer. Według TV3 jego zdanie podzielał Freixa, a Font chciał renegocjować warunki operacji z Manchesterem City, której całość miała kosztować 8 milionów euro stałej kwoty + zmiennych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Podzielam zdanie o nie sprowadzaniu obecnie Garcii. Skoro jest czterech zdrowych stoperów, zdolnych do gry na tym poziomie a jeszcze wróci piąty po kontuzji to nie ma sensu wydawać jakichkolwiek pieniędzy na ten transfer.

1. Ciekawe kto w takim razie ma się dogadać z Messim i kiedy będzie miał na to czas...
2. Poprzednio w Polsce najostrzejszy lockdown zaczął się właśnie w marcu. Nie wiem jak w Hiszpanii...

Ja bym poczekal z Ericem Garcia zamiast placic 8mln. Do tego wybory przelozone sa.

No to jest ten idiotyzm wyznaczania pierwodnie wyborów na okienko transferowe.
Nic nie stało na przeszkodzie aby odbyły się w grudniu.
Z drugiej strony KZ jest beszczelna - nie ma takiej możliwości aby w normalnej przestrzeni firmowej kandydat na jakiekolwiek stanowisko decydował o ewentualnych zakupach. To żart - to drwina i z kandydatów i kibiców oraz klubu.
Nasi kandydaci nie znają finansów Barcelony a mają decydować o zakupach. Font to już ostro poleciał bo jeśli chciał negocjować 8mln+zmienne za zawodnika który nie gra w piłkę prawie wogóle a w dodatku aktualnie przechodzi koronawirusa z tego co się orientuję to tylko pogratulować. Oczywiście Koeman postawi go na nogi aby mógł grać, ale na przelomie marca/kwietnia... zatem realnie 8mln+zmienne za 2 miesiące gry - brawo.

Font widać że idzie droga Bartusia, nie mając kasy renegocjumy transfer i zapłaćmy 8 mln zamiast 5 które zostały ustalone. A co do decyzji, bardzo mnie cieszy że Laporta pokazuje jak to się powinno robić, nie mając kasy i szans na LM w tym roku jaki sens płacić za transfer który za pół roku przyjdzie do nas za darmo!! Dodatkowo w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o transfery z a nie do, Umtiti pobiera ogromną wypłatę a jest w hierarchii za obrońca Barca B.

Pierwsza decyzja Laporty i juz mi się podoba(Garcia). Jak dobrze ze on wraca. Nie widzę możliwości, by wygral inny kandydat. Może doprowadzi choc częściowo do poprawy wizerunku klubu.

Po co teraz płacić skoro mamy wracającego Pique, Araujo, Lengketa, Mingueze i wrocil Samu?

Ściąganie Garci nie ma teraz sensu, zaraz wróci Pique i pewnie grać będzie Araujo Pique a Lenglet Umtiti i Mingueza grzać będą ławe i jeszcze Garcia do tego miałby być.Pensje trzeba płacić.W letnim okienku trzeba wystawić na sprzedaż Umtiti i nie wiem czy jak nie przyjdzie Garcia to Mingueza do czasu skończenia kariery Piqe nie wypożyczyć aby wszyscy w miarę grali.Bo Garcia te pół roku pogra w MC.Pensje będzie płaci MC.A trzeba dawać pograć Umtiti aby go sprzedać.

Wesoło tam, ogólnie banda matołów tu i tam.

„Szacuje się, że zmiany mogą zostać zatwierdzone od końcówki lutego do trzeciego tygodnia marca”.
No, to faktycznie przy wprowadzeniu zmian umożliwiających głosowanie korespondencyjne w trzecim tygodniu marca termin głosowania 7 marca jest realny. :P

Co w ogóle przez niemal rok robił rząd i parlament kataloński, żeby zmienić prawo? Nie wierzę, że FC Barcelona to jedyny podmiot w całej Katalonii dotknięty takimi problemami.