Oficjalnie: Wybory prezydenckie w FC Barcelonie przełożone!

Julia Cicha

15 stycznia 2021, 14:37

FCBarcelona.es

71 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona oficjalnie poinformowała o przełożeniu wyborów prezydenckich pierwotnie zaplanowanych na 24 stycznia. Nie podano na razie nowego terminu głosowania. Poniżej prezentujemy pełny komunikat klubu.

W piątek 15 stycznia katalońskie władze i FC Barcelona odbyły zdalne spotkanie w celu ustalenia szczegółów wyborów prezydenta i zarządu, w związku z pandemią koronawirusa.

W trakcie spotkania katalońskie władze przekazały klubowi, że w obecnej sytuacji epidemicznej nie mogą zezwolić na poruszanie się socios między gminami, jeśli w ich gminie nie ma lokalu wyborczego. Oznaczałoby to duże przemieszczanie się po terytorium.

Klub stwierdził, że organizacja wyborów w przewidzianym terminie i z panującymi restrykcjami związanymi z pandemią jest niemożliwa, więc wybory będą musiały zostać przełożone.

Klub poprosił katalońskie władze o rozważenie zmiany obecnego prawa sportowego, by umożliwić głosowanie korespondencyjne w nowym terminie. Władze obiecały przestudiować tę propozycję.

W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział ze strony katalońskich władz: Meritxel Masó, Marco Ramentol, Beth Abad, Gerard Figueras oraz ze strony FC Barcelony: Carles Tusquets, joan Manuel Trayter i Oscar Grau. Obecni byli również inni przedstawiciele obu stron.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I tak wygra Laporta, przełożone wybory tylko to opóźniają i szkodzą Barcelonie
« Powrót do wszystkich komentarzy