Media: Gerard Piqué jest zainteresowany kupnem praw telewizyjnych Serie A

Maciej Łoś

15 stycznia 2021, 18:30

AS, La Gazetta dello Sport, Palco 23, Il Sole 24 Ore

22 komentarze

Fot. Getty Images

Należąca do Gerarda Piqué firma Kosmos Global Holding zamierza włączyć się do wyścigu o kupno praw telewizyjnych do transmitowania meczów Serie A. Jego rywalami będą m.in. MediaproDAZN ESPN

Włoska Serie A szuka nowych właścicieli praw telewizyjnych na sezony 2021/2022, 2022/2023 i 2023/2024. Liga chce zarobić około 4,6 miliarda euro za prawa na terenie kraju, ale prawdopodobnie będzie musiała zadowolić się mniejszą kwotą. Do walki o ten pakiet zamierza stanąć m.in. amerykański Amazon. Według La Gazetta dello Sport chętnych na kupno tych praw jest 35 firm.

Jeśli chodzi o pakiet międzynarodowy, zainteresowanych ich zakupem jest 49 podmiotów, w tym Kosmos Global Holding należący do Gerarda Piqué. Informacje te potwierdzają portale Palco 23Il Sole 24 Ore.  Do tej pory obrońca Barcelony może pochwalić się posiadaniem praw do tenisowego Pucharu Davisa. 33-latek jest także właścicielem klubu piłkarskiego FC Andorra.

Kosmos Global Holding został założony w 2017 roku w Barcelonie z pomocą Hiroshiego Mikitaniego, który jest prezesem japońskiej firmy Rakuten będącej sponsorem widniejącym na koszulkach Blaugrany. Firma Gerarda Piqué podlega z kolei pod spółkę Kerad 3 Limited SL, która ma swoją siedzibę w Madrycie.

Największymi rywalami, którzy będą walczyć o międzynarodowy pakiet praw telewizyjnych Serie A, będą przede wszystkim MediaproDAZNIMGAser Ventures oraz ESPN. Liga włoska na ostatnim kontrakcie w latach 2018-2021 zarobiła 371 milionów euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Za co on w ogóle bierze kasę...Dobry był tylko przy Puyolu,Ramosie czy Mascherano w sezonie 14/15. Samemu to taki z niego był szef obrony jak z koziej...

A Araujo jest zainteresowany wskoczeniem do pierwszej 11 jego kosztem xD

Na ten moment biorąc pod uwage że wszystkie rządy postawiły wszystko na jedną karte i nie dopuszczą ludzi do trybun dopuki wszystkich nie wyszczepią i nie zwróci im się hajsiwo wpierniczone w ten syf ... to Geri ma nosa raczej zarobi ... tłuszcza bedzie oglądała w tv czekając w kolejce na zastrzyk ;)

Brzmi jakby Leo miał przejść do Juventusu i zagrać jeszcze kilka sezonów z Ronaldo w teamie.

Mimo wszystko szacun dla gościa. Szlag mnie trafiał jak czytałem kiedy zamiast trenować to on sobie latał po świecie i załatwiał swoje biznesy ale z drugiej strony potrafił się ustawić i wycisnąć ile się da ze swojej kariery.

A może Pique chce kupić długi Barcelony albo wykupić miejsce na koszulce Barcelony?
Dogadamy się, np. Pique na koszulce Barcelony byłby sztosem haha :)

no tak wgl serie a się poprawiła ostatnio jeśli chodzi o poziom. Nie dziwie się jeśli więcej osób zacznie to oglądać niż La Ligę gdzie Atletico na 99% będzie mistrzem

Też sobie ogórkowa ligę wybrał...

A, no to przynajmniej wiemy, że tam już nie zagra. Nie miał też pewnie zamiaru, ale co tam. ;)

Ma łeb do interesów, szkoda że piłka już nie jest dla niego priorytetem.

Chce Ronaldo oglądać

mam dziwne przeczucie że ten Pan już nie wróci do grania...