Imanol Alguacil: To była najlepsza Barça w ostatnim czasie, nawet Messi angażował się w odbiory

Łukasz Lewtak

17 grudnia 2020, 09:00

AS, Marca, Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Trener Realu Sociedad Imanol Alguacil podkreślił, że jego zespół przegrał w środę na Camp Nou dlatego, że to Barcelona była lepsza. Zdaniem szkoleniowca Katalończycy rozegrali najlepsze spotkanie w ostatnim czasie.

Jak oceniasz przebieg tego meczu i jego wynik?: Zobaczyliśmy najlepszą Barcelonę w ostatnim czasie w defensywie. To bardzo dobrze o niej mówi, ponieważ podeszła z szacunkiem do tego meczu. Od jakiegoś czasu nie widzieliśmy tak agresywnej i intensywnej Barçy, nawet Messi szorował po murawie, aby odbierać piłkę, a tego nie widzi się często. To nie było sprawiedliwe, że byliśmy na prowadzeniu, rywale nas przewyższali, ale prawda jest też taka, że mecz pozostał otwarty i mogliśmy zremisować, ponieważ w drugiej połowie Barcelona nie miała już takiej energii, jednak zabrakło nam dokładności.

Isak miał okazję na doprowadzenie do remisu...: Mieliśmy klarowne okazje w meczu z najlepszą Barceloną w tym sezonie, ale trzeba jeszcze je wykorzystać. Pozytywne jest to, że dochodzimy do szans. Szkoda, że Isak tego nie wykorzystał, zwykle nie marnuje klarownych okazji, ale niektórzy piłkarze Barcelony również mieli tak samo dobre szanse lub nawet lepsze i też ich nie wykorzystali. Najważniejsze, że tworzymy okazje. Jakość Isaka jest dla nas oczywista.

Po siedmiu meczach bez zwycięstwa można mówić o kryzysie, ale nikt tego nie robi, ponieważ wszyscy w klubie mają do ciebie zaufanie, na które sobie zapracowałeś: Nie mam wątpliwości, że tak jest, dlatego nadal jesteśmy na wysokich pozycjach w tabeli, dlatego Barcelona podeszła do tego spotkania, wiedząc, jaki potencjał ma rywal, z którym będzie się mierzyć. Jeśli jesteśmy wysoko w tabeli, to znaczy, że na to zasłużyliśmy. Po tym meczu jednak wyjeżdżamy stąd smutni z powodu porażki. Jesteśmy jedynie połowicznie zadowoleni, ponieważ w pierwszej połowie nie widzieliśmy takiego Realu Sociedad jak zawsze. W dalszej fazie spotkania widzieliśmy już naszą najlepszą wersję, graliśmy bezpośrednio, odważnie. Rywale przepuścili swoją szansę na rozstrzygnięcie rywalizacji w pierwszej połowie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I takie wypowiedzi mi się podobają,że trener rywala mówi,że mogli doprowadzić do remisu ale Barcelona też miała swoje szanse na strzelenie większej ilości bramek w pierwszej połowie.

@Boro79 *liczby bramek
« Powrót do wszystkich komentarzy