Szczegóły negocjacji Barcelony z zawodnikami w sprawie obniżek pensji w tym sezonie

Maciej Łoś

28 listopada 2020, 17:00

Cadena SER

12 komentarzy

Fot. Getty Images

Cadena SER podała szczegóły porozumienia pomiędzy Barceloną i piłkarzami w sprawie obniżek pensji w sezonie 2020/2021. 

Prawnicy Barcelony i zawodników pierwszej drużyny doszli do porozumienia w sprawie odroczenia spłaty 172 milionów euro na przyszłe sezony. Gracze muszą podpisać porozumienie w najbliższym czasie, żeby mogło ono wejść w życie i sprawić, że finanse klubu odetchną.

Ze źródeł, do których dotarła Cadena SER, wynika, że piłkarze otrzymają zaległą kwotę 122 milionów euro w ciągu najbliższych czterech lat, a kwotę 50 milionów zmiennych w ciągu trzech lat. Wczorajsze negocjacje trwały 10 godzin. W sumie obie strony rozmawiały ze sobą od miesiąca, odbyło się prawie 12 spotkań w tej sprawie. Do wczoraj panował pesymizm w sprawie możliwości osiągnięcia porozumienia. 

Wiadomość o sukcesie rozmów z piłkarzami została przyjęta z ulgą, ponieważ redukcja płac w tym sezonie była kluczową kwestią do rozwiązania w najbliższym czasie. Mimo to kilku kandydatów na prezydenta jest zdania, że Komisja Zarządzająca wykroczyła poza swoje kompetencje. 

Wciąż nie osiągnięto jeszcze porozumienia z pozostałymi pracownikami klubu. Wczorajsze, bardzo długie spotkanie z piłkarzami sprawiło, że prawnicy nie zdołali zakończyć negocjacji z pracownikami. Kolejna szansa będzie w poniedziałek. Cadena SER informuje, że choć nie ma jeszcze zgody, to jest ona już na horyzoncie.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedyś można było tu przeczytać, że Kluivert pod koniec kariery w fcb sam rezygnował z części zarobków, żeby pozostać w klubie...

No brawo cóż za poświęcenie piłkarzy. A tak do autora prośba o nie naciągnie prawdy, przesunięcie zobowiązań nie oznacza redukcji plac. Barcelona nadal musi zapłacić te 172 mln euro, tylko że płatność została rozciągnięta. Rozumiem mieliśmy sabotazystow u sterów w ostatnich latach ale od piłkarzy jednak oczekiwałbym rzeczywistego poświęcenie biorąc pod uwagę ich zarobki, obecne covidowe czasy, brak sukcesów i kompromitacja w LM i na koniec przeogromną różnica w zarobkach między piłkarzami a pracownikami klubu. A tu skucha 12 spotkań aby przesunąć płatności

Jakie nowe „szczegóły” poznaliśmy z tego tekstu? Chyba tylko ten, że odbyło się 12 spotkań. :P

Miłość do klubu czy pieniędzy oto jest pytanie. Wczoraj ucieszyłem się że odpuścili 122mln bo w UK tak media podały a tu taki cios. Aż strach pomyśleć jaki będzie 2022, bo teraz tylko walczymy o do trwanie do wyborów. Polecam słuchać jaki kandydat jak odnosi się do zobowiązań finansowych i jakich zawodników będzie chciał sprzedać aby mieć żywą gotówkę.

Jeśli chodzi o pensje to jedne z największych na świecie. Malo kto im zapłaci więcej. Totalnie nie rozumiem ignorancji z jaką nasi pilkarze postępują. Bo w momencie gdy klubowi grozi bankructwo, powinni sie trochę poczuwac do tego aby "klub ich życia" (jak to mowia) przetrwal w imię maksymy, ktora mowi, ze zaden piłkarz nie będzie wazniejszy, niz klub. Zachowanie godne pożałowania, gdyz swiadomie skazuja klub na kilka lat wychodzenia na finansowa prostą, na czym ucierpi dobro i prestiż druzyny. Ja rozumiem jeszcze gdyby wygrali rok temu lige i lige mistrzow, a dwa lata wczesniej chociaz o ten final zawalczyli. Ale w momencie, w którym graja ciagle na alibi, bez zaangażowania i przynosząc rok w rok wstyd tym barwą maja czelność stawiac swoje dobro ponad klubu, ktory tyle lat ich karmil jak żaden inny klub by tego nie zrobil. Po prostu żenada!

Kpina, naprawdę. Czy piłkarze zarabiający miliony serio nie są w stanie zrozumieć, że w obecnych czasach należałoby trochę zluzować i obniżyć kontrakty by klub mógł w ogóle funkcjonować i w przyszłości istnieć? Zamiast zrzec się części to lepiej odroczyć płatność... Tyle lat mega zarobków i nagle gdy trzeba samemu z czegoś zrezygnować to jednak ciężko, co tam klub który wszyscy przychodzący mówią że to "marzenie życia", "klub życia", "spełnienie marzeń"...itp., itd., widać puste słowa, swoje trzeba skasować niezależnie od sytuacji.