Mundo Deportivo: Ronald Koeman zgodził się na obniżkę wynagrodzenia

Julia Cicha

27 listopada 2020, 11:59

Mundo Deportivo, Twitter

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Negocjacje z piłkarzami FC Barcelony w sprawie czasowego obniżenia ich pensji trwają i według dziennikarza Víctora Navarro daleko jest od porozumienia. Zawodnicy nie zgadzają się na negocjacje indywidualne, a Carles Tusquets chciałby wyemitować w tej sprawie komunikat. Tymczasem Mundo Deportivo donosi, że Ronald Koeman wyraził już zgodę na obniżenie wynagrodzenia.

To o tyle dziwne informacje, że trener podpisał z klubem umowę dopiero w sierpniu, więc teoretycznie jego pensja od początku powinna być dostosowana do panujących realiów, bez konieczności późniejszego jej obniżania. MD pisze jednak, że Koeman jest gotowy dostosować swoje wynagrodzenie, tak jak zrobili to Ter Stegen, Piqué, De Jong i Lenglet, którzy przełożyli wypłacenie 30% kwoty na kolejne lata. Cały sztab szkoleniowy Barcelony miał przekazać Komisji Zarządzającej, że zgadza się na obniżkę. Oprócz tego trener przekaże dzisiaj piłkarzom swoją decyzję na treningu.

Mundo Deportivo dodaje, że Holender nie będzie niczego narzucał, podkreślając, że to od zawodników zależy ostateczna decyzja. W poniedziałek minął kolejny termin wyznaczony na zakończenie negocjacji. Później przełożono go jednak na środę, po meczu z Dynamem, kiedy to też nie osiągnięto porozumienia. Koeman chciałby jak najszybciej zakończyć ten temat, by móc skupić się na sprawach sportowych.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hehehe. Po takiej zdobyczy punktowej w lidze to chyba nie miał większego wyboru.
Przyjął propozycję całując w rękę swoich dobroczyńców.

PS
Info dla wszystkich czytających. Uważam że Koeman to najlepszy trener FCB od Pepa i całym sercem go wspieram a jak grał w Barcelonie to był moim top 3 z ulubionych zawodników.

No i szacun dla trenera oraz wszystkich sztabowców i piłkarzy, którzy bez problemu zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń czy przełożenie wypłat. Teraz jasno widać, kto naprawdę kocha ten klub, a komu zależy tylko na trofeach czy pieniądzach...

Messi nie obnizy bo musialby o kolejny rok kontrakt przedluzyc. Gdyby chcial zostac pewnie by ibnizyl i przedluzyl o 1 czy 2 lata

Dobrze, że chociaż trener daje dobry przykład skoro kapitanowie nie potrafią. (oprócz Pique)

Holendrzy mogą mu sporo zarzucić, ale cule chyba nie

nie traktuje klubu jak dojnej krowy, nie jak niektórzy...

Bravo koeman i sztab:)

Prawdziwy cule. Kłaniam się w pas. On, Pique, tak się zachowują ludzie, którzy kochają Barcę.

Nieważne jak się jego przygoda z Barcą potoczy to należy mu się szacunek. Za to co dokonał jako piłkarz w barwach Barcy i teraz jako trener , że opuścił reprezentacje Holandii by przyjść w najgorszym momencie do klubu od jakichś 15 lat.