Były agent Griezmanna: Przy Messim jest reżim terroru, albo jesteś z nim, albo przeciwko niemu

Dariusz Maruszczak

10 listopada 2020, 12:15

AS

128 komentarzy

Fot. Getty Images

Były agent Antoine’a Griezmanna Éric Olhats znów bardzo krytycznie wypowiedział się na temat Leo Messiego, obwiniając go o trudną sytuację 29-latka w Barcelonie. Jednocześnie podkreślił bezkonfliktową naturę francuskiego napastnika.

– Antoine przybył do klubu, w którym Messi ma oko na wszystko. Jest zarówno cesarzem, jak i monarchą i nie przyjął życzliwie przybycia Antoine’a. Jego nastawienie było godne pożałowania i sprawiało, że [Griezmann] czuł się źle. Zawsze słyszałem, jak Griezmann mówił, że nie ma żadnego problemu z Messim, ale nigdy na odwrót. To reżim terroru. Albo jesteś z nim, albo przeciwko niemu – powiedział Olhats w wywiadzie dla France Football, choć wbrew jego słowom Messi również twierdził, że nie ma problemu z Griezmannem.

Były agent Francuza podkreśla, że 29-latek nie jest konfliktowym człowiekiem. – Griezmann będzie próbował rozwiązać swoje problemy tylko na boisku, nic więcej. Nigdy nie będzie z nikim wchodził w konflikt. To kompletnie nie jest w jego stylu. Nie to, żeby brakowało mu osobowości. Uwielbia futbol i to wszystko, nie chce wdawać się w spory z kimkolwiek. Widziałem, jak przechodził przez tyle trudnych chwil, że wydostanie się z tej sytuacji. To klub jest chory, a nie on. W poprzednim sezonie, kiedy Griezmann przybył, Messi nie rozmawiał z nim ani nie podawał mu piłki. Myślę, że wywoływał traumę z powodu negatywnej adaptacji i to musiało zostawić swój ślad. To wszystko było ewidentne i widoczne.

Olhats był odkrywcą Griezmanna we Francji i zachęcił go do przeniesienia się do Realu Sociedad, gdzie był jego mentorem i opiekował się nim. Do 2016 roku był również agentem zawodnika, do momentu, gdy ten zdecydował się przenieść do agencji kierowanej przez jego siostrę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dzięki temu artykułowi w końcu zrozumiałem, że słaba gra Griezmanna wynika z ciągłej obecności Messiego. Jestem pewny, że gdyby w meczu z Betisem Leo nie patrzył na Francuza, gdy ten marnował sytuacje, to Antek niewątpliwie wykorzystałby wszystko. Szkoda, że przez jakiegoś Argentyńczyka, który niczego w karierze nie osiągnął, nigdy nie ujrzymy prawdziwego potencjału Griezmanna w Barcelonie

@xparix nikogo nie bronie, ale Leo w tym sezonie marnuje po kilka sytuacji w każdym meczu więc i taki Griez co nie jest na jego poziomie może to robić. Inna sprawa że w którym innym meczu gdzie Leo był na boisku, Francuz miał tyle sytuacji do strzelenia bramki co z Betisem?

@xparix Nie no bez przesady. To że Messi rzekomo jest jaki jest, nie może mu odbierać tego, że jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii piłki. Messi nic w karierze nie osiągnął? Chyba nie muszę wypisywać jego osiągnięć indywidualnych i zespołowych? Jeśli to prawda, zachowanie Leo jest bardzo słabe i pokazujące, że być może powoli się wypala. Poza tym oczekuje zbyt wiele od otoczenia, nie każdy ma takie umiejętności jak on. Ale to nic nie zmienia w kontekście postrzegania go jako piłkarza, nie CZŁOWIEKA. To tak jakbyś powiedział, że Ronaldo nic nie osiągnął, bo zachowywał się nie fair wobec kolegów (nie cieszył się z ich bramek, tylko swoich). To byłby absurd!

@Lati to był sarkazm, a osiągnięć Leo nigdy bym nie negował

@Yoshi94 masz rację, ale mimo wszystko Messi na znacznie większy wpływ na grę niż Griezmann, który nie potrafi tak tworzyć akcji. W meczu z Betisem był, że tak to ujmę, głównym ofensywnym zawodnikiem Barcy, przez co dostawał więcej piłek. Mimo wszystko, od zawodnika na atak za 105 milionów trzeba wymagać "nieco" lepszej skuteczności i większego wkładu w grę, a nie narzekań, że nie gra na swojej pozycji, bo gdy później do tego dochodzi, to nic się nie zmienia

@xparix no oczywiście. Z drugiej też strony Leo notuje x razy więcej strat i ma znikomy wkład w grę obronną w porównaniu z Francuzem. Antek może się przydać Barcy na wypadek odejścia Leo bo widać było w meczu z Betisem że tych akcji stworzyliśmy sobie dużo a Francuz był tam gdzie być powinien i do sytuacji dochodził. Skuteczności brakuje na ten moment.

@Yoshi94 i nagle wchodzi zły messi ,grizman strzela i rzuca mu się w ramiona

@socha no dobra, a o co chodzi? Nie mam pojęcia co Twój komentarz ma wspólnego z moimi

@xparix okej, to bardzo dobrze, nie zczaiłem, sorki
Komentarz usunięty

@MaxRM nie wiem, co chciałeś osiągnąć tym komentarzem, bo oprócz żałosnej puenty, nie wyciągnąłem z niego niczego w ciekawego
« Powrót do wszystkich komentarzy