Oficjalnie: Ansu Fati jest już po operacji, 18-latka czeka kilka miesięcy przerwy w grze

Dariusz Maruszczak

9 listopada 2020, 16:46

FCBarcelona.es, COPE, Mundo Deportivo

57 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała, że operacja kolana Ansu Fatiego zakończyła się pomyślnie. 18-latek nie będzie mógł jednak grać przez najbliższe kilka miesięcy.

Po odniesieniu kontuzji lewego kolana media podawały, że młody zawodnik ma przed sobą kilka opcji leczenia. Zdecydowano się na artroskopię kolana, polegającą na zszyciu łąkotki. Zabieg został przeprowadzony z powodzeniem przez doktora Ramona Cugata pod nadzorem służb medycznych FC Barcelony. Barça przekazała, że piłkarza czekają teraz około cztery miesiące przerwy w grze. Fati mógłby szybciej wrócić na boisko (za około 5 tygodni), gdyby łąkotkę usunięto, ale w opinii specjalistów stanowiłoby to ryzyko dla zawodnika w przyszłości, a ze względu na jego wiek lepiej było pozostawić jej jak najwięcej.

Sprawę zabiegu i późniejszej rehabilitacji wyjaśnił też przed zakończeniem operacji fizjoterapeuta Lluis Puig na antenie Cadena COPE. – Im więcej ma łąkotki, tym lepiej dla jego przyszłości. W pierwszym miesiącu rehabilitacja przebiega wolniej. Po tym okresie może wykonywać pracę z obciążeniami. Musi jednak zatrzymać się na długi czas, jeśli to będzie lepsze dla jego przyszłości. Fati ma bardzo dobrą formę fizyczną. Musi uszanować czas potrzebny na gojenie, a potem będzie można coś skrócić, ale poruszamy się w okolicach czterech miesięcy rehabilitacji.

Mundo Deportivo szacuje, że Fati może opuścić nawet około 30 meczów. 18-latek straci najwięcej spotkań ligowych, ale nie wystąpi też w Superpucharze Hiszpanii, a w Pucharze Króla prawdopodobnie będzie mógł zagrać tylko w przypadku awansu Barcelony do finału tych rozgrywek. Fati zapewne ominie także pierwszy pojedynek 1/8 finału Ligi Mistrzów, a powrót na rewanż będzie zależał od jego rehabilitacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

młodziutki Messi w 2006 też miał dłuższą przerwę po kontuzji w meczu z chelsea. to znak :)
« Powrót do wszystkich komentarzy