Ronald Koeman: Jestem zaniepokojony problemami z wykończeniem akcji

Maciej Łoś

31 października 2020, 23:43

Barca TV+

55 komentarzy

Ronald Koeman odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej po zremisowanym meczu z Deportivo Alavés 1:1. Holender narzekał na problemy z wykończeniem akcji.

Jak oceniasz dzisiejsze spotkanie?

Pierwsza połowa była skomplikowana. Przeciwnicy bardzo dobrze zamykali przestrzenie. Rytm gry w tej części gry powinien być szybszy. Mimo to mieliśmy trzy, cztery okazje do strzelenia gola. Druga połowa była lepsza, znów mieliśmy sporo szans, ale nie potrafiliśmy ich wykańczać podobnie jak w meczu z Juventusem.

Dlaczego zdecydowałeś się zdjąć w drugiej połowie Ansu Fatiego w momencie, gdy drużyna bardziej atakowała?

Czasem krytykujecie mnie za zbyt późne zmiany, teraz było inaczej. Nie byłem zadowolony z jego pierwszej połowy, a na ławce byli piłkarze, którzy mogli otworzyć wynik dzięki swoim umiejętnościom. Ansu miał swoje okazje w tym spotkaniu. To była zmiana tylko po to, by spróbować coś zmienić w tym meczu.

Widzieliśmy, że pod koniec meczu siedziałeś na ławce rezerwowych. Co ci siedziało wtedy w głowie?

Chcesz mnie za to krytykować? Sądzę, że zrobiliśmy wszystko z ławki i boiska, żeby wygrać to spotkanie. W tych ostatnich dziesięciu minutach stworzyliśmy sobie wiele sytuacji. Graliśmy tak, jak powinniśmy. Jeśli masz mnie za to krytykować, to przejdźmy dalej.

Niepokoi cię brak wykończenia i to, że zdobyliście tylko dwa z ostatnich 12 możliwych punktów?

Oczywiście, że ta liczba punktów mnie niepokoi, można to krytykować. Uważam, że ogólnie gra była akceptowalna, niepokoiłbym się bardziej, gdybyśmy w ogóle nie stwarzali okazji. Ale faktem jest, że brakuje zamknięcia akcji, ostatniego podania, strzału. W tej kwestii pracujemy, żeby się poprawić. Nie może tak być, żebyśmy psuli tyle sytuacji.

Barcelona nie ma ostatnio szczęścia do arbitrów. Co powiesz o sytuacji z możliwym rzutem karnym w pierwszej połowie?

Wypowiadałem się już w kwestiach sędziowania i dziś nie będę tego robił. Powiedziałem ostatnim razie to, co czułem. Nie chcę więcej dyskutować na ten temat. Nie potrzebuję tego powtarzać.

Drużyna miała dziś częściej uderzać z dystansu?

Czasem za bardzo szukamy ostatnich podań, a za rzadko decydujemy się na strzały z dystansu. Rywal zamykał dziś przestrzenie na boisku, miejsce pozostawało tylko na bokach. Dlatego próbowaliśmy strzałów, ale nic nie weszło, bo zawsze ktoś znalazł się przed lecącą piłką. Musimy popracować nad naszym wykończeniem.

Pjanic mnie dziś zaskoczył. Nie wiedziałam że on ma taki strzał.

@Klaudia30 oj ma i to solidne uderzenie!