RAC1: Jeśli Barcelona w najbliższym czasie nie dogada się w sprawie obniżek pensji z zawodnikami, grozi jej bankructwo

Maciej Łoś

31 października 2020, 14:00

RAC1, Marca, AS

75 komentarzy

Fot. Getty Images

RAC1 podał niepokojącą informację na temat finansów Barcelony. Jeśli klub nie wynegocjuje w najbliższej przyszłości obniżek pensji dla piłkarzy, w styczniu może stanąć przed widmem bankructwa.

Jak podaje RAC1, Barcelona musi maksymalnie do 5 listopada dojść do porozumienia z zawodnikami w sprawie obniżek pensji, których kwota miałaby wynieść 190 milionów euro. Rozmowy w tej sprawie rozpoczęły się wczoraj. Uczestniczyli w nich prawnicy klubu oraz piłkarzy pierwszej drużyny. Czasu jest bardzo niewiele, ponieważ jeśli nie uda się porozumieć w sprawie zredukowania wynagrodzeń o 30%, Barça może zbankrutować w styczniu.

Niepokojąco wygląda kwestia przedłużenia umowy z Leo Messim. Jeśli Argentyńczyk podpisze nowy kontrakt, Barcelona będzie musiała wypłacić dodatkowy bonus. Klub odnotował drastyczny spadek przychodów z powodu pandemii koronawirusa i wszystko wskazuje na to, że ta sytuacja może utrzymywać się do końca obecnego sezonu. 

Jeśli nie uda się doprowadzić do porozumienia z piłkarzami, w styczniu klub nie będzie miał pieniędzy, żeby zapłacić im pensje, i może zostać rozpoczęte postępowanie upadłościowe, które pomoże wynegocjować nowe terminy spłat wierzycielom na drodze sądowej. 

Przypomnijmy, że obecnie Barcelona jest w rękach Komisji Zarządzającej, która tymczasowo przejęła władzę w klubie po dymisji Josepa Marii Bartomeu. Jej przewodniczący Carles Tusquets na pierwszej konferencji prasowej ostrzegał, że finanse Barçy są w bardzo złym stanie. Nowy zarząd może zostać wybrany najwcześniej pod koniec roku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo Bartek, otrzymałeś klub wypchany kasą i sukcesami a oddajesz bankruta

@Qaz123 a tak ponoć pilkarze grają dla klubu i nawet za darmo by grali dla Barcy
Co do czego mają jedne z najwyższych wybagrodzen i wiedzą jak doi c klub elegancko i raczej nie kwapią sie do obniżki
Bartek co mial do tego ze kibice nie mogą wejsc na stadion ? zalosne jest podpinac wszystko pod prezesika , ktory nie byl taki ujowy , szczegolnie pod kątem hajsu. Barca miala rekordowe dochody do tego roku
konto usunięte

@Euphoria A od kiedy to piłkarze sami ze sobą podpisują kontrakty? A co do tych rekordowych dochodów, to gdzie jest kasa z tych dochodów rekordowych?

@Euphoria nie był zły tylko fatalny, oczywiście że nikt nie mógł tej sytuacji przewidzieć ale jakoś inne kluby sobie radza. Były rekordowe zyski ale jeszcze bardziej rekordowe wydatki. On leciał na limicie i to wszystko jest wina Bartka

@Qaz123 tak to wina bartomeu ze wybuchla ,,epidemia"
« Powrót do wszystkich komentarzy