Mundo Deportivo: Czterech piłkarzy Barçy B złożyło doniesienie na klub do AFE

Julia Cicha

17 października 2020, 14:00

Mundo Deportivo

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo informuje dziś, że czterech wychowanków FC Barcelony złożyło doniesienie na klub do Stowarzyszenia Hiszpańskich Piłkarzy (AFE) w związku z niewypłaceniem każdemu z nich premii 10 tysięcy euro za awans do playoffów o awans do Segunda División A.

Tymi piłkarzami mają być Kike Saverio, Chumi, Sergi Puig i Guillem Jaime. W ich kontraktach zawarto zapis o premii uzależniony od wyników na koniec sezonu. W tym przypadku chodziło o 10 tysięcy euro za „rozegranie” playoffów. Według Mundo Deportivo problemem jest tutaj słowo „rozegranie”, które może być różnie interpretowane. Klub utrzymuje, że skoro ci zawodnicy mieli umowy do 30 czerwca i nie zagrali w spotkaniach o awans, nie przysługuje im premia.

W ten sposób tłumaczył to Xavi Vilajoana, członek zarządu odpowiedzialny za szkółkę. Zawodnicy utrzymują natomiast, że premia powinna zostać przyznana za sam awans do playoffów. Warto dodać, że inni piłkarze tacy jak Alex Collado, Ferran Sarsanedas i Hiroki Abe, którzy byli kontuzjowani i również nie rozegrali ani minuty w decydującej fazie sezonu, otrzymali premie. Barcelona uznała, że przysługiwała im ona mimo braku gry. Do poszkodowanych graczy mógłby dołączyć Labinot Kabashi, który także nie dostał pieniędzy, ponieważ nie miał oficjalnie numeru Barçy B. Wynikło to z jego długiej kontuzji, miał jednak obowiązujący kontrakt. To jednak oddzielny przypadek, choć mógłby zostać włączony do doniesienia do AFE.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co jeszcze zrobią te bartkowe błazny, żeby skompromitować ten klub...

analogiczna sytuacja jak z Leo xD tamtym płacą po 10mln za rok, a dla młodych po 10k nie chcą dać śmiech na sali i jeszcze to

"słowo, które może być różnie interpretowane."

już wiadoma dlaczego nie zostali puszczeni na playoffy, bartuś już szukał oszczędności, ale żeby skąpic 40 tys €... masakra

Dziadostwo, oj dziadostwo

Same błazny w tym zarządzie...