Sala-i-Martin: Jeśli Bartomeu pozwoliłby odejść Messiemu, jego życie prywatne nie byłoby łatwe

Maciej Łoś

7 października 2020, 09:30

Sport, RAC1

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Xavier Sala-i-Martín wypowiedział się w RAC1 na temat sytuacji finansowej Barcelony. Były skarbnik w zarządzie Joana Laporty alarmuje, że obecny dług klubu jest największy w historii.

- Obecny dług jest największy w historii, przewyższa nawet ten za kadencji Gasparta. Wynosi 820 milionów euro, a to oznacza wzrost o 125% względem zeszłego roku. Dlatego klub nie powinien myśleć o głosowaniu na temat przebudowy stadionu, ponieważ zamiast zmniejszać dług zwiększa się go jeszcze bardziej.

- Klub nie jest na drodze do bankructwa, wszystko zależy od umiejętnego zarządzania. Trzeba zarabiać więcej, niż się wydaje. Co do limitu płac, nie powinien on przekraczać 60% budżetu, a w tej chwili stanowi on 70%. To duży kłopot.

- Messi chciał odejść, a Bartomeu nie pozwalając mu na to jeszcze bardziej popsuł sytuację finansową klubu. Barcelona wydaje 632 miliony euro na pensje, z czego 100 milionów trafia do Argentyńczyka. Jeśli opuściłby on Barçę, wtedy udałoby się znacząco zmniejszyć wydatki.

- Bartomeu postawił wyżej aspekt sportowy niż ekonomiczny. Gdyby był egoistą, wtedy pozwoliłby odejść Messiemu. Ale jeśliby to zrobił, jego życie prywatne nie byłoby łatwe.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie mogę już patrzeć na tego ZAKAPIORA !!! że tam w Barcelonie kibole nie mogą znim zrobic roboty.....

@Shvedu to nie legia. Tu kibic ma szacunek do innego czlowieka
« Powrót do wszystkich komentarzy