Ronald Koeman: Sevilla to wielki zespół, jest lepsza fizycznie od Barcelony

Maciej Łoś

4 października 2020, 23:42

Marca, AS

77 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej po meczu z Sevillą. Holenderski trener docenił jakość dzisiejszego rywala Barcelony.

Mecz: To było trudne spotkanie, Sevilla stosowała wysoki pressing. Naszym problemem było to, że gra z piłką przy nodze nie wychodziła nam tak, jak byśmy tego chcieli. Przeciwnik radzi sobie świetnie, potrafi naciskać, a fizycznie jest lepszy od nas. To wielki zespół. Wydaje mi się, że graliśmy dobrze, ale straciliśmy za dużo piłek w drugiej połowie. W ten sposób ciężko jest utrzymać rytm meczu. Jestem zadowolony z zaangażowania zawodników. Byli zmęczeni, ale walczyli do końca. Rywal jednak się nie dał.

Polemika: Być może to był karny na Leo Messim.

Sergiño Dest: To młody zawodnik, który ma dużo pewności siebie, mimo że jest z nami od zaledwie trzech dni. Cieszymy się bardzo z jego obecności. Potrafi grać na obu stronach boiska. 

Ocena: Możemy czuć się zadowoleni z naszej pracy. Gra wyglądała pozytywnie. Potrzebujemy po prostu więcej czasu, żeby się zgrać. To były trzy trudne mecze, wygraliśmy dwa i jeden zremisowaliśmy. Jestem usatysfakcjonowany, wywalczyliśmy siedem punktów.

Przerwa na reprezentacje: Mam nadzieję, że wszyscy wrócą zdrowi ze zgrupowań. Potem czeka nas trudny terminarz i będziemy mieli mało czasu na przygotowania.

Philippe Coutinho: Potrzebuje pomocy i zaufania trenera, ale on sam musi walczyć. Udowodnił, że jest wielkim piłkarzem. Grał bardzo dobrze w ostatnich meczach.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co mi się podoba w Koemanie, że nie owija w bawełnę mówi prawdę, Valverde to mówił zawsze ze jesteśmy dobrze przygotowani byliśmy lepsi ale sędziowie albo murawa była zła albo nie sprzyjał nam los itd. Myślę że z tym trenerem odzyskamy dawną a nawet lepsza Barce

@noface Nie przypominam sobie żeby Valverde zwalał winę na sędziów
« Powrót do wszystkich komentarzy