Na fasadzie Camp Nou powstała nowa mozaika z wizerunkiem pięciu piłkarzy

Dariusz Maruszczak

2 października 2020, 18:30

FCBarcelona.es, Mundo Deportivo

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak poinformowała FC Barcelona, na Camp Nou powstała nowa fasada z wizerunkiem pięciu piłkarzy, zainstalowana na bazie zdjęć przesłanych przez kibiców.

W lipcu sponsor Barcelony Rakuten ogłosił, że zamierza we współpracy z klubem poprawić wygląd zewnętrzny stadionu, a uczestniczyć mieli w tym także fani. Firma ogłosiła bowiem, że mogą oni nadesłać swoje zdjęcia, które następnie zostaną umieszczone na wielkiej mozaice o wymiarach 47,7 metra na 9,6 metra, mogącej pomieścić blisko 46 tysięcy fotografii. Znajdują się na niej wizerunki pięciu piłkarzy: Leo Messiego, Gerarda Piqué, Frenkiego de Jonga, Marca-André ter Stegena i Antoine’a Griezmanna.

Barcelona i Rakuten chcieli w ten sposób podziękować kibicom za ich bezwarunkowe wsparcie w tak trudnym okresie pandemii. Takie rozwiązanie pozwoliło również na zbliżenie się fanów z klubem. Dyrektor japońskiej firmy Rahul Kadavakolu przyznał, że „jest to sposób na sprowadzenie kibiców Barcelony z całego świata na kultowy stadion w czasie, gdy wielu fanów nie może uczestniczyć osobiście w wydarzeniach związanych ze sportem zawodowym”. Ci, którzy wysłali swoje zdjęcia, mogą je odnaleźć za pośrednictwem linku przesłanego do uczestników akcji. Znajduje się w nim spersonalizowane wideo powiększające obszar, w którym znajduje się fotografia. Również przy okazji wizyty pod samym Camp Nou będzie można odnaleźć swoje zdjęcie przy pomocy smartfona.

– Możliwość aktywowania takich inicjatyw wraz z Rakutenem jest kolejnym przykładem, że nasza relacja to coś więcej niż sponsoring. To sojusz, który bazuje na szeregu wspólnych wartości, takich jak optymizm, profesjonalizm, praca zespołowa i dążenie do przybliżenia klubu do kibiców na całym świecie. Zobowiązanie, które nabiera jeszcze większego znaczenia w takim momencie jak ten, naznaczonym przez pandemię Covid-19 – powiedział wiceprezydent FC Barcelony Oriol Tomas.

Według Mundo Deportivo fasada jest kolejnym elementem interakcji z kibicami, która przebiega na bardzo wysokim poziomie. Niedawno Barcelona została pierwszym klubem sportowym na świecie z ponad 10 milionami subskrypcji na YouTube. W 2019 roku liczba interakcji na profilach klubu w mediach społecznościowych sięgnęła 1,4 miliarda. Do rozwoju marketingu przyczynia się też Rakuten, który wyprodukował filmy dokumentalne „Matchday” i „Andrés Iniesta - nieoczekiwany bohater”.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wszyscy co wysłali zdjęcia tam są

Jestem na ręce Messiego. Bóg mnie chronił, że nie na Griezmannie

Griezman.. Dramatyczny zawodnik

Oby Griz zamknął usta kibicom, którzy w niego nie wierzą, bo Barca będzie miała problem...

Ter Stegen, Pique, De Jong, Messi, Fati - terazniejszosc i przyszlosc. Griezmana nie uwazam za przyszlosc.
Fasada powinna byc zmieniona na koncu.

Już bym wolał Vidala, pomimo iż nie gra niż tego Griezmanna. No sorry, ale Francuz mi nie pasuje od samego początku do tej drużyny.

Jestem z dziewczyną na ostatnim skrawku koszulki Messiego. Cóż za szczęście, że nie na Griezmannie.

Jak dla mnie to powinno być 4 kapitanów i Ter Stegen

Ku*wa grizmana...
konto usunięte

Niech zaczną przebudowę a nie fasadę dekorują :V