Prezes Atlético: Historia przyzna rację Bartomeu, to wspaniały prezydent Barcelony

Dariusz Maruszczak

25 września 2020, 08:59

Catalunya Radio

82 komentarze

Fot. Getty Images

Prezes Atlético Madryt Enrique Cerezo w programie „Tot Costa” rozgłośni Catalunya Radio wypowiedział się na temat przybycia do jego klubu Luisa Suáreza i pochlebnie ocenił kadencję Josepa Marii Bartomeu.

Zrobiliście dobry interes z Barceloną…

Cóż, myślę, że przychodzi wspaniały zawodnik, jeden z najlepszym strzelców w Europie i jesteśmy zachwyceni, że jest z nami w naszym zespole.

W którym momencie Atlético zaczęło rozważać kupno Suáreza?

Staraliśmy się go sprowadzić już wtedy, kiedy grał w Holandii, ale wówczas nasze warunki finansowe nie były dobre i ostatecznie nie mogliśmy tego zrobić. Jednak przeznaczenie to przeznaczenie i po latach trafił do naszej drużyny.

Czy to była wyraźna prośba Simeone?

Suárez ma wielu wielbicieli i wyobrażam sobie, że wśród nich jest nasz trener. Ze względu na sytuację, jaką miał w jednym z największych klubów na świecie, Barcelonie, nie było to wcześniej możliwe, ale z powodu życiowych okoliczności przybył do naszego zespołu.

Jakie są relacje z Barceloną po transferach Griezmanna i Suáreza?

Świat biznesu zawsze jest skomplikowany, ale relacje instytucjonalne z Barceloną i z wszystkimi ekipami są fantastyczne. Mamy świetne relacje z Barçą, to wspaniała drużyna i ma oraz będzie miała wspaniałych dyrektorów, zawsze jesteśmy zachwyceni Blaugraną.

Z Bartomeu również? Mówi się, że miał pewne wątpliwości co do wzmocnienia bezpośredniego rywala.

Bartomeu to wspaniały prezydent, a w przyszłości będzie jednym z największych prezydentów Barcelony, których było wielu, ale wśród nich będzie Bartomeu. Przede wszystkim ma wielką zaletę, jest doskonałą osobą. Nie ze względu na Atlético, mówię to jako jego przyjaciel, osobiście i ze względu na to, jak świetną jest osobą.

Czy Atlético uzyskuje korzyści z Barcelony? Villa, teraz Suárez, obaj niemal za darmo, a oni wiele zapłacili np. za Ardę Turana czy Griezmanna.

To jest jak loteria, stawiasz na numer i trafisz lub nie. Nie złościsz się, jeśli nie wypada na ciebie. Takie jest życie i takie są stosunki. Mamy wspaniałe relacje z Barceloną, podziwiamy ją. Dodam jedną rzecz: Bartomeu wydaje mi się wspaniałym prezydentem, na koniec historia przyzna mu rację ze względu na wszystko, co zrobił dla Barcelony.

Zmienne są przystępne do wypełnienia?

Mamy nadzieję, że tak. Trzeba jednak mieć na uwadze, zatrudniając piłkarza z innego zespołu, że zawodnicy są, jacy są, są tylko ludźmi i w jednym miejscach funkcjonują lepiej, a w innych gorzej. Suárez do tej pory funkcjonował bardzo dobrze, ale takie jest życie, że nikt nie jest zwolniony z tego, że pewnego dnia może wyjść na ulice, spaść na niego dachówka i go zabić. Niektóre transfery wychodzą dobrze, a inne nie, podobnie pod względem finansowym.

Atlético zapłaci zmienne, jeśli klubowi pójdzie dobrze w Lidze Mistrzów?

Oczywiście, że tak. Mam nadzieję, że obu stronom pójdzie dobrze. Podjęliśmy się transferu Suáreza, tak jak w swoim czasie Barcelona podjęła się kupna Griezmanna.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakbym miał gamonia, co mi takich piłkarzy jak Suarez oddaje za darmo i jeszcze mówi, że będzie mi dopłacał do jego pensji, to też mówiłbym, że jest wspaniały.
« Powrót do wszystkich komentarzy