Joan Gaspart: Bartomeu nie zasłużył na to, żeby go wyrzucać

Maciej Łoś

21 września 2020, 16:30

El 10 del Barca, Mundo Deportivo

59 komentarzy

Fot. Getty Images

Joan Gaspart był gościem programu "El 10 del Barca". Były prezydent Barcelony stanął w obronie Josepa Marii Bartomeu i stwierdził, że nie wierzy w sukces wotum nieufności.

- Bartomeu nie zasłużył na to, żeby go wyrzucać. Osobiście uważam, że nie uda się pomyślnie przeprowadzić głosowania o wotum nieufności pomimo liczby zebranych podpisów pod wnioskiem. Jestem pewny, że ci spośród 100 tysięcy socios, którzy nie poparli tej inicjatywy, zagłosują na korzyść prezydenta. 

- Jeśli wotum okaże się nieudane, to trzeba zadać sobie pytanie: "Po co to wszystko było?". Jeśli zaczniemy ligę od kilku zwycięstw, to sytuacja się unormuje. Oczywiście, że 2:8 z Bayernem nas zabolało, ale nie niszczy historii Barcelony i najlepszego piłkarza na świecie. 0:11 z Realem na Bernabéu również nie sprawiło, że pożegnano się z prezydentem.

- Wynik nie powinien mieć wpływu i decydować o tym, co powinniśmy robić. Tak samo najlepszy piłkarz na świecie, którego wszyscy kochamy i podziwiamy, nie zdecyduje za nas, co musimy zrobić. Klub jest zbyt ważny, jego właścicielami jest 150 tysięcy osób, a nie 20 tysięcy, które poprzez demokrację wymusiło na reszcie głosowanie w sprawie wotum nieufności. Zobaczymy, co się stanie. Jeśli okaże się, że inicjatywa nie zakończy się sukcesem, wtedy trzeba sobie zadać pytanie, do czego nas to doprowadziło - w trakcie trwania sezonu ligowego, podczas którego chcemy wrócić na zwycięskie tory.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To prawda, nie zasłużył żeby go wyrzucać, zasłużył żeby go wy*****olić
« Powrót do wszystkich komentarzy