Víctor Font odpowiedział Agustíemu Benedito w sprawie wotum nieufności

Maciej Łoś

19 września 2020, 17:30

Twitter, Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Víctor Font odpowiedział na Twitterze Agustiemu Benedito w sprawie wotum nieufności. Kandydat Sí al Futur twierdzi, że rewolucja w Barcelonie powinna zacząć się jak najszybciej i nie można czekać kolejnych ośmiu miesięcy na zmianę zarządu.

Font przedstawił swoją opinię w trzech punktach: 

1. Opinie wszystkich culés są ważne, ale nie możemy wprowadzać w błąd naszych kibiców. Jeżeli wniosek zostanie przyjęty, wtedy zarząd straci swoją władzę w październiku. Jeśli nie, to wtedy będzie mógł podejmować decyzje do 30 czerwca 2021 roku. To nie jest kilka dni różnicy, a osiem, dziewięć miesięcy!!!

2. Podczas tych ośmiu, dziewięciu miesięcy trzeba postawić fundamenty pod nowy projekt klubu. Przekonać Messiego do podpisania nowego kontraktu w styczniu, odnowić umowy z najważniejszymi partnerami, zakwestionować szczegóły Espai Barca, uniknąć kolejnych błędów w przebudowywaniu kadry.

3. Jeśli pomyślimy o interesach Barcelony, wtedy mamy tylko dwie opcje: natychmiastowa dymisja prezydenta lub udane przeprowadzenie wotum nieufności. Musimy odbudować klub najszybciej jak się da. Mimo tego, że oznacza to ryzyko i niedogodności dla tych, którzy będą odpowiedzialni za nowy projekt Barcelony.

 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Odnowienie kontraktu z Messim , to jest niezła jazda. Ciekawe jaka podwyżka?

Gość coś tam przebąkuje o odbudowaniu kadry, a chce zostawić na najbliższe lata 34 letniego zawodnika :)

Śmiech na sali.

Ja Tam liczę że Laporta wygra!

Ja tylko jednego nie rozumiem. Za to czy drogo Kupimy czy tanio sprzedamy odpowiada zarząd. Jednak to nie zarząd wybiera jak rozumiem kogo kupić bo to ludzie, którzy się na tym raczej nie znają. Skąd taki Font wie, że Xavi będzie nieomylny w sprawie transferów? Jeśli klubu nie stać to na jakich zawodnikach będzie przeprowadzana ta rewolucja? Uważam, że i Xavi popełni wiele błędów a zmuszanie do tiki taki bo Xavi to wyznawca DNA Barcy zabije jeszcze wielu klasowych piłkarzy, którzy tu przyjdą. Lata świetności Barcelony i reprezentacji Hiszpanii to wychowankowie ale pokolenie z tyloma genialnymi grajkami w tym z Messim już się nie powtórzy. Taki Font też się przekona że musimy mieć trenera z górnej półki, który postawi na fizykę i szybkość i zrobi z dobrych zawodników, zawodników bardzo dobrych i ukryje ich wady tak jak np robią to w chwili obecnej niemieccy trenerzy - Klopp, Nagelsman, Flick

Ze wszystkich kandydatów trzymać kciuki za niego

Jeśli facet wygra to przekonamy się ile w tym było tylko gadania

Jeśli jego głównym postulatem będzie przywrócenie gry jak za Pepa, czyli gry najlepszej drużyny w historii to można dać mu szansę. Problem w tym, że nie odrzucił "pomocy" Rosella, czyli guru Bartomeu. W związku z tym najlepsza możliwa opcja to powrót Laporty.
Co do wywalenia Koemana nawet po tryplecie.. Valverde choćby zespół wygrał mu dwa takie tryplety w 2 pierwszych jego latach grając jak grał i tak powinien polecieć na zbity pysk. Tryplet wygrany w stylu anty barcelońskim nie może uprawniać do dalszego prowadzenia drużyny. Mes que un club zobowiązuje na wielu polach, także na tym dotyczącym stylu gry. Dlatego na ten moment jest 4 kandydatów do prowadzenia drużyny: Xavi, Pep, ten Haag i Bielsa. Koeman dał się wciągnąć szkodnikowi Bartomeu w jego brudne interesy, rozmywa swoją legendę firmując swoim nazwiskiem zarząd najgorszego prezydenta w historii Barcy, a decyzją o odstawieniu naszego najlepszego kreatora- Puiqa- już w tym momencie się skreślił.

Szczur przemówił, ale mogę się założyć, że sporo kibiców jest szczęśliwych czytając te farmazony. Niestety, duża część środowiska fanów tego klubu jest strasznie naiwna, toksyczna i żyje we własnym urojonym świecie. Zmiany były potrzebne, ale mogę się założyć, że trzy lata temu chęć sprzedania takiego Suareza, Alby, Busiego byłaby nie do przyjęcia dla większości tych, którzy teraz chcą wywieźć bartka na taczce. Już widzę te reakcje na sprowadzanie piłkarzy pokroju Salaha, Gnabriego czy innych, którzy z LFC lub Bayernem wygrywali LM. Teraz Coutinho jest określany przez wielu piłkarzem, który się nie nadaje itd. Finansowo przed covidem też nie było dramatu, ale rzucanie gównem jest takie zajebiście na czasie, fajne i modne. Jak chcesz zabłysnąć wystarczy napisać jaka to w klubie degrengolada i jaki ten bartek zły, kij się zawsze znajdzie, a i argumenty nie muszą być logiczne. Wszyscy patrzą przez różowe okulary sądząc, że Barcelona z Messim powinna wygrywać wszystko przez ostatnie 15 lat. Z nas nie śmieją się teraz z powodu bartka, z nas śmieją się, bo żyjemy w jakiejś bańce własnych wyobrażeń o potędze. Opanujcie się, Barcelona nie rywalizuje w Ekstraklasie. Ten Klub rywalizuje na arenie Europejskiej z gigantami, które w większości przypadków przez ostatnie lata mogły jedynie pomarzyć o sukcesach jakie odnosiła FC Barcelona. Nie mamy monopolu i nigdy nie mieliśmy na najlepszych piłkarzy i trenerów, nikt nigdy nie miał, tu sytuacja jest płynna i zmienia się prawie każdego roku. To i tak jest niesamowite, że przez tyle lat udało się utrzymywać w topie.

Dla mnie to zwykły populista który chce wygrać wybory krzycząc ciągle Xavi Xavi i atakując (słusznie) zarząd. Stwierdzenie że zdymisjonowałby Koemana nawet po tryplecie go kompletnie obnażyło. Nie jestem zwolennikiem tego trenera ale jeśli dowiedzie że potrafi z takiego syfu jaki mamy cudem zrobić tryplet to mówienie że i tak zostałby zdymisjonowany jest godne typowego barana. Mam nadzieję, że nie wygra wyborów.

Ma gościu racje

Zdjecie rozwalajace.