COPE: Doktor Ricard Pruna opuszcza FC Barcelonę po 26 latach

Julia Cicha

18 września 2020, 19:15

COPE, AS

51 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziennikarze Cadena COPE informują, że z FC Barcelony, po niemal 26 latach pracy, odchodzi doktor Ricard Pruna. Zdecydował się na taki krok z powodu różnicy zdań z władzami klubu, które chciały odsunąć go od pierwszego zespołu. Zdaniem mediów rozstał się z Barçą polubownie.

To kolejny z kryzysów, z którymi musi radzić sobie Barcelona w ostatnich miesiącach. Pruna jest jednym z najlepszych specjalistów medycyny sportowej na świecie, ale od jakiegoś czasu Ramon Canal, główna osoba odpowiedzialna za służby medyczne klubu, odsuwał go od pierwszej drużyny. Według ASa spotkało się to ze zdziwieniem piłkarzy oraz lekarzy, szczególnie w momencie, gdy zaczęły pojawiać się nawroty kontuzji i błędne diagnozy. W tym samym czasie największy specjalista był odsunięty od drużyny.

Latem do Barcelony trafił z Monaco doktor Lluis Til, który zajął się pierwszym zespołem. Pokazało to definitywnie, że Pruna tracił na znaczeniu. W związku z tym postanowił polubownie rozwiązać swoją umowę z Barçą. AS podkreśla, że to duża strata dla klubu, który nie ma zbyt wielu utalentowanych lekarzy i którego sztab medyczny regularnie bywa krytykowany zarówno w klubie, jak i poza nim.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może niektórych to ździwi ale od tego jest lekarz aby leczyć (chorych) ludzi więc zarzuty typu za dużo kontuzjo do LEKARZA klubowego są conajmniej niepoważne. To nie:
Dietetyk
Fizjoterapeuta
Psycholog
Trener od przygotowania fiz.
Ani piłkarz
Żeby zapobiegał urazom. On ma je leczyć, od zapobiegania jest piłkarz i odpowiedni ludzie. widać ilu z nas nie czyta tych artykułów tylko tytuły

@Scross Za "ździwi" mały minus, reszta w samo sedno;)

@Scross Ahhhh w koncu ktos kto ma pojecie.

@cyron1 nie byłem wczoraj pewien jak to napisać, a nie podkreśliło mi :D
« Powrót do wszystkich komentarzy