Juan Carlos Valeron: Pedri jest bardziej wszechstronnym pomocnikiem ode mnie

Dariusz Maruszczak

16 września 2020, 16:15

Cadena SER

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Były reprezentant Hiszpanii Juan Carlos Valeron, który zaczynał i kończył karierę w Las Palmas, w programie „Que T'hi Jugues” rozgłośni Cadena SER chwalił wychowanka drużyny z Wysp Kanaryjskich, a obecnie piłkarza Barcelony Pedriego.

– Pedro [Pedri tak naprawdę nazywa się Pedro González López – przyp. red.] wyróżniał się w Segunda División w wieku 17 lat. Nie trzeba mówić zbyt wiele o tym, jaki jest i co może osiągnąć w przyszłości. To chłopiec, który jest bardzo skoncentrowany. Wie, gdzie przyszedł, i z pewnością będzie się rozwijał w Barcelonie – powiedział Valeron.

Obecny trener rezerw Deportivo opisał również charakterystykę gry nowego zawodnika Blaugrany. – Ma pewne podobieństwa z Iniestą: przyjęcie kierunkowe, zdolność do mijania rywali przy samej tylko kontroli futbolówki. Wychodzi na wolną przestrzeń, współpracuje, potrafi przeprowadzać akcje ofensywne, asystuje… – stwierdził były piłkarz. Te słowa mogą być dla Pedriego cenne nie tylko dlatego, że wypowiedział je Valeron, ale także z tego powodu, że Iniesta jest jego idolem i wzorem do naśladowania.

Valeron miał wspaniałą karierę, w trakcie której rozegrał blisko 400 meczów w LaLidze i 47 spotkań w reprezentacji Hiszpanii, ale uważa on, że Pedri jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem od niego. – Ja byłem bardziej konkretnym pomocnikiem. Pedri jest bardziej wszechstronny ode mnie, może grać w środku i na skrzydłach. Jest lepszym dryblerem i ma większą łatwość zdobywania bramek.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja go jakoś nie widzę jeszcze w tym sezonie w pierwszej drużynie. Wypożyczenie jakieś do beniaminka La Liga, chyba, że Koeman będzie jakoś fajnie rotował.

Odpali Dembele Trincao i Pedri i się okaże że Bartek zbudował mega skład. Hah ogólnie nie lubię Bartomeu ale nie zazdroszczę mu posady wez kup piłkarza i tral z transferem to naprawdę sztuka.

Wszystko się okaże po meczach o stawkę. Aczkolwiek mocno trzymam za niego kciuki.

cieszyłbym się gdyby osiągnął poziom Valerona

Zobaczymy co chłopak pokaże, ostatnio w meczu z Gimnastic wyglądał jak zawodnik wręcz skrojony pod Barce i mimo, że ma dopiero 17 lat taktycznie wyglądał jak by miał conajmniej 20.