Scaloni myśli o powołaniu Messiego, który może nie wziąć udziału w kilku meczach Barcelony

Łukasz Lewtak

16 września 2020, 11:00

TNT, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

Lionel Scaloni jest już w Argentynie, aby tam rozpocząć przygotowania do eliminacji Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Tuż po przylocie na lotnisko Ezeiza selekcjoner udzielił wypowiedzi dla TNT i potwierdził, że myśli o powołaniu Leo Messiego.

- Sytuacja Messiego, na szczęście, została szybko rozwiązana. Podjął decyzję i mam nadzieję, że teraz wszystko będzie dobrze - zaznaczył selekcjoner reprezentacji Argentyny.

8 i 13 października Argentyna rozegra spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2022 odpowiednio z Ekwadorem i Boliwią. Nie wiadomo jeszcze, czy wszyscy zawodnicy będą mogli przyjechać na te mecze ze względu na obostrzenia związane z pandemią. - Jestem w kontakcie z klubami i na razie nikt nas o niczym nie informował. Wszystko jest w rękach władz i ich decyzji, my niewiele możemy zrobić poza przekazaniem naszych obaw. Tutaj dotyczyłyby one piłkarzy, którzy przylatują spoza Argentyny. Trzeba poczekać na decyzję, data meczów się zbliża, a cały czas nie wiemy, czy gramy, czy nie - powiedział Lionel Scaloni.

Jeśli Scaloni powoła Messiego, napastnik Barcelony będzie musiał zastosować się do wszystkich obowiązujących obostrzeń. FIFA być może będzie rozmawiać z rządami europejskimi, aby piłkarze mogli udać się na październikowe mecze eliminacji mistrzostw świata. Organizacja ma na rozmowy 48 godzin, ponieważ decyzje muszą zapaść do czwartku.

Jeśli Leo Messi przyjmie powołanie, ale na miejscu będzie musiał przejść kwarantannę, to by oznaczało, że musiałby wylecieć do Argentyny dwa tygodnie wcześniej. Przez to nie wziąłby udziału w meczach ligowych Barcelony z Villarrealem, Celtą Vigo i Sevillą. Sytuacja trudna do wyobrażenia, ale takie są realia świata ogarniętego pandemią. Pozostaje czekać na ostateczne decyzje.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe jak Messiego nie będzie w kilku meczach czy młodzi potrafią Go zastąpić czy Barcelona znów dałaby ciało. Co wtedy powiedzieliby Ci co życzą stałej nieobecności Messiego w Barcy. Pewnie by napisali pod innymi kontami jaka słaba młodzież w Barcelonie. Tak zachowują się dzisiejsi bezjajeczni "kibice" Barcy.

Najlepsze dla Barcelony, to gdyby Messi poleciał i musiał zostać na pół roku. Wtedy wyzwoliłoby nową energię w zawodnikach. Po jego przylocie, nic już nie było by takie samo.

"Sytuacja trudna do wyobrażenia, ale takie są realia świata ogarniętego pandemią."
To są realia świata ogarniętego głupotą, by utrudniać sobie życie. Pandemii nie ma!!!

Ale przecież jest też Coutinho , Suarez z tego kontynentu i oni też by nie mogli grać to samo w innych klubach. W europie można normalnie sobie latać na kadrę a tutaj nie bez sens na pewno takie coś nie przejdzie.

No to niech federacja zapłaci jego pensje przez te 2tyg ;)

Przykro to pisać ale drużyna mogłaby na tym skorzystać.