RAC1: Luis Suárez wykluczył możliwość odejścia do Juventusu [Aktualizacja 22:00]

Dariusz Maruszczak

15 września 2020, 19:18

RAC1, Onda Cero, Sport, Marca, MD

92 komentarze

Fot. Getty Images

  • Jeszcze niedawno wydawało się, że odejście Luisa Suáreza z Barcelony jest już niemal przesądzone
  • Ostatnie doniesienia zostawiły jednak dużo znaków zapytania co do przyszłości Urugwajczyka
  • Według mediów El Pistolero nie przeniesie się do Juventusu

Jak poinformował Gerard Romero na antenie RAC1, Suárez wręcz wykluczył możliwość przeniesienia się do Juventusu. Powodem jest to, że proces uzyskiwania włoskiego paszportu nie zakończyłby się do 5 października, co uniemożliwiłoby El Pistolero występ w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Włoski dziennikarz Romeo Agresti uważa, że również Juventusowi nie w smak takie rozwiązanie. Zdaniem Romero napastnik rozważa obecnie inne opcje.

Wcześniej włoskie media podawały, że problemem w przeniesieniu się Suáreza do Juventusu może być dogadanie się Bianconerich z Edinem Džeko. Argumentowano, że Stara Dama może nie chcieć tyle czekać na Urugwajczyka i jest w stanie postawić na Bośniaka. Cała operacja zależała jednak od zgody Arkadiusza Milika na przeniesienie się do Romy, a według La Gazzetta dello Sport Polak nie zaakceptował oferty Giallorossich, którzy nie puszczą Džeko bez zagwarantowania sobie odpowiedniego następcy.

Suárez wciąż jednak nie doszedł do porozumienia z Barceloną w sprawie wynagrodzenia za ostatni rok kontraktu. Według ostatnich doniesień Sportu Barça była gotowa zapłacić 33-latkowi różnicę między jego obecną pensją a ewentualnym kontraktem z Juventusem. El Pistolero od początku stał na stanowisku, że chce otrzymać całość kwoty, a Mundo Deportivo oskarżało wręcz piłkarza o wstrzymywanie negocjacji.

Sytuacja wydawała się patowa, a urugwajski portal Ovacion Digital podawał nawet, że Ronald Koeman miał przekazać Suárezowi, że w przypadku fiaska transferu będzie na niego liczył. Z kolei wspomniany już Romero informował, że Urugwajczyk może zagrać jutro z Gironą. Sport uważa, że zawodnik i Barcelona spróbują jednak w najbliższych dniach dojść do porozumienia ws. odejścia 33-latka z klubu. Mimo to położenie Suáreza jest niepewne, a dzisiejsza wypowiedź dyrektora sportowego Ramona Planesa również nie rozwiała wątpliwości w tym temacie.

Aktualizacja

22:00 Alfredo Martínez na antenie Onda Cero potwierdził, że negocjacje z Juventusem zostały zerwane. Otoczenie Luisa Suáreza wskazuje, że Urugwajczyk nie trafi do włoskiego klubu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hajt raczej do zarządu powinien być skierowany a nie do pilkarza. Po pierwsze nie ściągnęli napastnika od tyłu lat choć w każde już 33 latek, po drugie sami taki kontakt zaproponowali więc co się dziwic że Suarez który strzelil worki bramek chce na maksa wykorzystać kontrakt i Ostać tam gdzie najlepiej się czuje! To zarząd powinien dostać kolejne baty za brak projektu, brak analizy, proponowananie pilkarza ogromnych kontraktow i nagle ich skreślenie. Mowiemy o zawodnikach którzy znacząco przyczynili się do sukcesów Barcelony i nagle mamy ich pozamiatać pod dywan jak zwykle śmieci. Trochę szacunku, nasza polityka transferowa jest katastrofalna, jesteśmy posmiewiskiem dla całego świata. Ten zarząd popełnił już tyle błędów że ciężko zrobić coś jeszcze gorzej a tu znowu kolejne zaskoczenie.

@Qaz123 Tak jest polać Panu

@Qaz123 Dokładnie, 100% racji w przypadku Suareza. To samo piszę od kilku dni, bo to po prostu prawda. Suarez dał nam dużo, a oni go teraz chcą wypchnąć przy ważnym kontrakcie, który sami mu zaproponowali i podpisali. Sorry trzeba myśleć wcześniej, tym bardziej że można było przewidzieć, że im Luis starszy, to tym bardziej będzie tracił jakość na boisku. Można było inaczej to rozegrać z tym kontraktem i teraz żegnać się z szacunkiem, a nie jakieś cyrki jak zwykle.

@Qaz123 100% racji

@Qaz123 Brawo. W samo sedno!!!

@greymid Czyli jak? Pamietaj ze media lubia duuuuzo szumu robic dla zrobienia kasy. Suarez nie znajduje sie w planach trenera, to raz. Dwa, prawda jest ze trio Sarez-Messi-Alba musi zostac zerwane bo to ono jest jednym z przyczyn naszych porazek i dlatego mysle Koeman nie chce go w skladzie. Trzy Zarzad obiecal niby trenerowi co chce. No ale kontrakt to kontrakt.
Tez sie zgadzam ze powinno odbyc sie lepiej ale nie ma szans w czasach slawy/wielkiej kasy
« Powrót do wszystkich komentarzy