Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

6 września 2020, 12:00

MD, Sport, Mirror, Daily Mail, Marca

158 komentarzy

Fot. Getty Images

Media piszą dziś o przyszłości Philippe Coutinho i Antoine'a Griezmanna. Barcelona woli obecnie Memphisa Depaya od Lautaro Martíneza.

Philippe Coutinho

Marca: Barcelona podjęła już decyzję, że Coutinho pozostanie w klubie na kolejny sezon. Klub odrzucił możliwość wypożyczenia, a w obecnej sytuacji nikogo nie stać na kupno tego piłkarza. Koeman będzie chciał wystawiać Brazylijczyka w linii pomocy.

Antoine Griezmann

Daily Mail: Angielskie kluby obserwują sytuację Griezmanna. Chętne do sprowadzenia go są Manchester United, Liverpool i Arsenal. Koeman miał przekonać Francuza do pozostania obietnicą zwiększenia jego roli pod odejściu Messiego, ale teraz okazało się, że Leo zostaje w klubie.

Mundo Deportivo: Źródła z otoczenia zawodnika zapewniają, że chce on zostać w Barcelonie i odnieść w niej sukces.

Carles Aleñá

Sport: Przyszłość pomocnika jest niepewna. On sam chce przekonać do siebie trenera, ale jego sytuację obserwuje wiele klubów. 22-latek potrzebuje minut, a Koeman chce najpierw zobaczyć go w meczach towarzyskich, by podjąć decyzję.

Georginio Wijnaldum, Thiago Alcântara

Mirror: Liverpool wycenił swojego pomocnika na 17 milionów euro. Anglicy nie chcą zatrzymywać Holendra, jeśli nie przedłuży on umowy.

Mundo Deportivo: Koeman dobrze zna Wijnalduma, a jego cena jest przystępna. Z drugiej strony źródła z Barcelony potwierdzają, że klubowi podoba się również Thiago, ale trudno będzie o transfer, ponieważ pomocnik prowadzi zaawansowane negocjacje z Liverpoolem. W przeciwieństwie do Holendra, negocjacje z Thiago jeszcze się nie rozpoczęły, ale gracz byłby skłonny przynajmniej wysłuchać propozycji. Obaj pomocnicy różnią się od siebie i Barça musi ocenić, czego potrzebuje teraz bardziej.

Memphis Depay

Mundo Deportivo: Barcelona skupia się na sprzedaży zawodników, ale w kwestii pozyskania środkowego napastnika Depay zyskuje kosztem Lautaro Martíneza. Cena Holendra to 25 milionów euro. Doszło już do rozmów, ale jeszcze nie do negocjacji. Depay pasuje do planu Koemana, a do tego jest dużo tańszy od Lautaro. Do tego jest bardziej wszechstronny i może też zagrać na innych pozycjach w ataku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Osobiście bardziej podoba mi się gra Depaya niż Lautaro. Cena też przemawia za Holendrem. Fajny techniczny zawodnik z profilem chyba pasującym do Barcy. Za taka cenę nie ma co się zastanawiać, tym bardziej, że na Lautaro nas po prostu nie stać.
« Powrót do wszystkich komentarzy