Luis Enrique: Kluby są ponad poszczególnymi osobami, Barça nadal będzie wygrywać bez Messiego

Łukasz Lewtak

5 września 2020, 16:00

Marca, Mundo Deportivo, Sport

52 komentarze

Fot. Getty Images

Luis Enrique i Thiago Alcântara wypowiedzieli się dziś na konferencji prasowej reprezentacji Hiszpanii na temat ostatniego zamieszania wokół Leo Messiego, który ostatecznie pozostanie w Barcelonie na sezon 2020/21.

- To bardzo delikatny temat. Generalnie myślę, że... nie wiem, czy się wypowiadać. Uważam, że kluby są ponad poszczególnymi osobami. FC Barcelona została założona w 1899 roku, jest jednym z najlepszych klubów na świecie i zawsze zdobywała trofea - powiedział Luis Enrique.

- To oczywiste, że relacja pomiędzy Messim a Barceloną była cudowna. Leo sprawił, że Barça niesamowicie urosła. Wolałbym, żeby wcześniej osiągnięto porozumienie - dodał selekcjoner reprezentacji Hiszpanii i były trener Blaugrany.

- Prędzej czy później Messi przestanie grać w Barcelonie. Dobrze by było, gdyby to pożegnanie było bardziej ugodowe i przyjacielskie. Klub nadal będzie wygrywał trofea bez Messiego, tak samo jak Messi nadal będzie grał wspaniale przez wiele lat po tym, jak odejdzie z Barcelony - zapewnił Lucho.

Na temat Leo Messiego wypowiedział się również reprezentant Hiszpanii i były pomocnik Barcelony Thiago Alcântara. - Jakakolwiek decyzja korzystna dla klubu, w którym jest Leo, będzie cudowna. Messi potrafi robić wspaniałe rzeczy wszędzie, a jeśli nadal będzie to kontynuował w Barcelonie, tym lepiej dla Barçy - podkreślił Thiago.

Luis Enrique udzielił również wypowiedzi na temat Ansu Fatiego. - Nie zaskakuje mnie jego dyspozycja, ponieważ widziałem wszystkie jego mecze w Barcelonie. Zaskoczyły mnie za to jego spokój, dojrzałość i naturalność. To inny piłkarz, nie muszę wam tego wyjaśniać, ponieważ to widzicie. Jego zaangażowanie w treningi i dojrzałość sprawiają, że jako trener mam bardzo łatwe zadanie.

Selekcjoner docenił też Sergio Busquetsa. - To bardzo dojrzały piłkarz, bardzo wesoły i bliski. Daje nam gwarancje wysokiego poziomu i profesjonalizmu. Jest jednym z najważniejszych piłkarzy w reprezentacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Miał z Messim problemy. Leo chce rządzić wszystkimi.
« Powrót do wszystkich komentarzy