Media: Spotkanie Bartomeu z ojcem Messiego zakończyło się bez jakiegokolwiek porozumienia

Dariusz Maruszczak

2 września 2020, 21:32

MD, Sport, Cadena Ser, Rac1

210 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak donoszą hiszpańskie media, długo wyczekiwane spotkanie prezydenta FC Barcelony Josepa Marii Bartomeu i Jorge Messiego nie przyniosło żadnych nowych rezultatów. Obie strony okopały się na swoich stanowiskach.

W spotkaniu uczestniczyli obok Bartomeu i Jorge Messiego również członek zarządu FC Barcelony Javier Bordas, brat piłkarza Rodrigo oraz prawnik Jorge Pecourt z kancelarii Cuatrecasas, z którą Barcelona miała ostatnio zerwać współpracę. Rozmowy trwały ponad półtorej godziny, ale nie przyniosły żadnego rozstrzygnięcia. Bartomeu wciąż utrzymuje, że kontrakt Messiego obowiązuje do 2021 roku, a klauzula odejścia piłkarza nadal wynosi 700 milionów euro. Władze Blaugrany nie były ani trochę elastyczne i przekazały ojcu 33-latka, że chcą, aby Argentyńczyk został, ponieważ liczą, że będzie ważną postacią w projekcie Ronalda Koemana. Bartomeu zwracał też uwagę, że oferta przedłużenia kontraktu o dwa lata wciąż jest aktualna. Barça potwierdziła, że nie zamierza negocjować sprzedaży Messiego, a zdaniem Cadena SER oznajmiła nawet, że spodziewa się go na treningach.

Z kolei Jorge Messi zgodnie z przewidywaniami powołał się na klauzulę o rozwiązaniu umowy i uważa, że jego syn może odejść z Barcelony za darmo.  Wygląda więc na to, że 33-latek nadal nie zmienił swojego zdania o opuszczeniu Dumy KataloniiCadena SER donosi wręcz, że Argentyńczyk nie czuje się już piłkarzem Blaugrany. Przypomnijmy, że dziś Jorge Messi wyznał dziennikarzowi Deportes Cuatro, że jego synowi trudno będzie zostać w Barcelonie.

Media uważają, że mimo różnych stanowisk spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze, ale podają rozbieżne informacje co do dalszych działań. RAC1 uważa, że w tym momencie nie są planowane żadne nowe spotkania, natomiast Mundo Deportivo i Sport donoszą, że rozmowy będą kontynuowane w kolejnych dniach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Messi nie czuje sie juz graczem Barcelony ?????
za kilka dni potwierdzą pozostanie , nowy kontrakt na 100 baniek za sezon
a Messi Powie że nawet przez chwilę nie przeszło mu przez myśl żeby opuścić swój ukochany klub

@lucasbarca pisanie, że Messi siedzi w barcy żeby zgarniać hajs za kontrakt jest chyba bardziej żałosne niż pisanie, że chce uciec z tonącego statku

@lucasbarca Każdy wypomina mu jego wielką pensje, ale nikt nie wspomina ile klub dzięki niemu zarabia..

@majer565 Ale to prawda.

@majer565 nie tak żałosne jak twoja wiara w to że Messi ma zgarnąć kontrakt w City na 700 baniek

@Majsteer to działa w obie strony kolego messi tak z małej bo dla mnie juz jest mały nabił kabze dzieki Barcy a teraz chce zapewnic pra pra pra wnukom odpowiedni byt

@lucasbarca xd. Jaka wiara? Moim zdaniem Messi mógłby być tam szczęśliwy, a jak większość osób wie - "szczęśliwy Messi to Messi nie do zatrzymania". Jeśli się tego nie widzi to warto się hmm.. Dedukować?

@lucasbarca on już dawno zapewnił im byt kolego.
« Powrót do wszystkich komentarzy