Mundo Deportivo: Josep Maria Bartomeu i Jorge Messi rozpoczną negocjacje ws. odejścia Leo

Julia Cicha

1 września 2020, 18:30

Mundo Deportivo

85 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media przewidują, że Jorge Messi spotka się jutro lub pojutrze z Josepem Marią Bartomeu, by porozmawiać o przyszłości swojego syna. Stanowiska obu stron są skrajnie przeciwne, ale najlepsze dla wszystkich byłoby dojście do porozumienia i uniknięcie konfliktu. Mundo Deportivo opisuje, z jakimi przekonaniami będą zaczynali rozmowy obaj panowie.

Stanowisko Josepa Marii Bartomeu

1. Leo Messi nie jest na sprzedaż, a jego cena to 700 milionów euro

Prezydent ponownie przekaże Jorge Messiemu, że Barcelona nie zamierza sprzedawać Leo, a w jego kontrakcie widnieje zapis o klauzuli wynoszącej 700 milionów euro, co potwierdziła LaLiga. Bartomeu jest w tej kwestii spokojny i uważa, że klauzula umożliwiająca odejście za darmo wygasła 10 czerwca i nie została przedłużona do końca sierpnia z powodu pandemii.

2. Pozycja Messiego jest pewna i liczy się on w planach Koemana

Trener przekazał już Leo osobiście prawie dwa tygodnie temu, że uważa go za najważniejszą osobę w jego projekcie sportowym, w którym gra będzie opierała się właśnie na Argentyńczyku. Koeman uważa, że pozycja Messiego jest niepodważalna, z czym zgadzają się zarząd i sztab szkoleniowy. Odmładzanie składu ma postępować w oparciu o pozostanie Leo w klubie i najlepiej, by dołączył on do treningów. Na razie nie wszczęto przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego.

3. Oferta przedłużenia umowy do mundialu wciąż obowiązuje

Barça wciąż obstaje przy tym, że Messi powinien zakończyć karierę na Camp Nou. Z tego powodu Bartomeu nie będzie negocjował jego odejścia, a wręcz powtórzy ofertę przedłużenia kontraktu o dwa lata, bez klauzuli umożliwiającej odejście za darmo. Jeśli ta propozycja nie zostanie zaakceptowana, Messi będzie mógł porozmawiać o tym z nowym prezydentem po wyborach.

Stanowisko Jorge Messiego

1. Leo chce odejść za darmo

W oparciu o porady prawników, którzy poradzili przekazanie Barcelonie faksem chęci rozwiązania umowy, ojciec Messiego będzie powtarzał, że kontrakt Leo wygasł w momencie przesłania dokumentów. Zawodnik chce odejść za darmo, a jego potencjalny nowy klub może poprosić FIFA o transfer prowizoryczny, by później ustalić wszystko w sądzie.

2. Brak radości wobec nieodnoszącego sukcesów projektu

Jorge Messi przekaże prezydentowi, że Leo stracił radość i wiarę w zdobywanie trofeów z Barceloną, która po raz pierwszy od sezonu 2007/08 nie zakończyła sezonu z żadnym tytułem. Od pięciu lat nie triumfowała w Lidze Mistrzów, co jest obsesją Messiego. Piłkarz nie wierzy w projekt Koemana i w niektóre podjęte decyzje, takie jak rezygnacja z usług Luisa Suáreza.

3. Chce rozstania w przyjaźni w wyniku negocjacji

Choć Bartomeu nie zamierza ustąpić i pozwolić odejść Messiemu gratis, możliwe że ojciec piłkarza poszuka sposobu na zmienienie jego zdania, by nie musieć uciekać się do korzystania z opcji transferu prowizorycznego FIFA. W takim wypadku to sąd ustaliłby cenę Leo, która mogłaby być wysoka. Z tego powodu warto negocjować i uniknąć burzliwego odejścia, które nie spotka się z aprobatą kibiców.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli rzeczywiście dla messiego problemem jest projekt sportowy barcy to powinien chyba chcieć iść do Bayernu a nie ManC czy PSG. W czym te projekty są niby lepsze od Barcy przez ostatnie 4-5 lat?

Prawda jest taka ze Messi nigdy nie nadawał się na kapitana Barcy po Puyolu nie było godnego następcy.
Sadze ze Ter Stegen świetnie by sobie poradził w tej roli, a nie gdy tracimy bramkę a nasz kapitan ( Messi) spuszcza głowę w dół i to wszystko...

To prawda, że z niewolnika nie ma pracownika. Ale dla mnie te próby robienia z Messiego strony zupełnie bez winy w tym wszystkim, są naprawdę słabe (nawet ten artykuł ostatni). Zarząd Barcelony popełnił błędy, ale dla mnie wielu ludzi tu - tak jak niestety większość zazwyczaj w internecie - ocenia całą sytuację bardzo czarno-biało, a takie sytuacje nigdy czarno-biała nie są, tylko skomplikowane. Bartomeu dużo rzeczy zrobił źle, ale też wiele zrobił mając dobre intencje, tylko nie wyszło i to nie z jego powodu. Rożne nieudane transfery - kto potrafi w piłce przewidzieć, który transfer na pewno się uda a który nie? Transfery nie udają się z wielu powodów - bo zawodnik okazuje się niedojrzały mentalnie, bo potrzebuje po prostu więcej czasu na zaaklimatyzowanie się w drużynie oraz zgranie z nią (i taki transfer może się jeszcze okazać udany po pewnym czasie), bo okazuje się że zawodnik nie dba o siebie i jest nieprofesjonalny, chociaż wydawał się profesjonalny dla skautów, bo kontuzje itd. Więc sorry, ale często nawet przy dobrych intencjach, zarząd klubu nie może wszystkiego przewidzieć. Messi moim zdaniem ucieka z tonącego statku. Kilka słów ciężkiej prawdy teraz : Real przegrywał z nami w lidze przez lata, a my byliśmy jak perfekcyjna maszyna z Xavim, Iniestą, Messim, pod wodzą Pepa. LM jest generalnie trudno wygrać, bo to bardziej nieprzewidywalne rozgrywki niż liga krajowa. I sami trenerzy i zawodnicy Barcelony przez lata powtarzali, ze wyznacznikiem prawdziwej formy i osiągnięć zespołu jest liga krajowa. Tak mówili, pamiętam, zapomnieliście o tym? A La Ligę ostatnio wygraliśmy w sezonie 2018/19, bardzo niedawno. Więc naprawdę Messi teraz ucieka, bo nagle chce tak LM i projekt sportowy? Tak mu źle, bo ma pierwszy sezon bez trofeów? A ile Cristiano wytrzymał w Realu bez trofeów w ogóle? Pomyślcie o tym.

Ronaldo przechodził do Madrytu w czasie przebudowy drużyny. On, Kaka i Benzema mieli być gwarantem rewolucji w 2009 roku, ale to się rzadko od razu udaje i tak było też w Realu. Oni kilka lat budowali swoją zwycięską ekipę. Kaka okazał się szybko niewypałem, Benzema absolutnie nie grał wtedy tak świetnie i regularnie jak potem, mieli też odchodzących już weteranów w drużynie i wielkie braki w pomocy. Pamiętajmy, że Modrić przyszedł dopiero w 2012 roku. Dodatkowo Real nie miał nigdy prawdziwej filozofii jak my, Barcelona - i zmieniał trenerów jak rękawiczki w tamtym okresie, czyli panował totalny chaos, jak teraz u nas, dlatego wtedy przegrywali (teraz mamy próbkę tego co oni przechodzili). A my wtedy gnietliśmy ich. I mimo tak trudnego okresu Cristiano tam siedział i nie uciekał, mimo że ten okres budowy nowego, lepszego Realu był długi, a on był wtedy w sile wieku jak na piłkarza. Ktoś już tu wspomniał i o innych piłkarzach, którzy byli z drużyną na dobre i złe : chociażby Gerard w Liverpoolu itd. A Messi który rok w rok zdobywał z nami trofea teraz ucieka, bo ma zaledwie pierwszy sezon bez żadnego trofeum. Poza tym nic nie zmieni formy w jaki to robi : po historycznej porażce, bez piśnięcia słowa jako kapitan. Sorry, ale my kibice, którzy wspieraliśmy go przez te wszystkie lata, zasługujemy na coś więcej niż marny fax z zawiadomieniem o odejściu. Nie mówiąc już o tym, że jak już pisałem - City nie jest dla mnie żadnym wyzwaniem. Nieograniczona kasa szejków, kosmiczny skład już i tak, nawet bez Messiego, genialny Guardiola. Nie ma znaczenia że City ostatnio przegrało ligę z Liverpoolem. Wcześniej wygrywało już, grają super piłkę i daleko zaszli w LM. City to samograj, żadne wyzwanie. A Messi sam nie jest świętoszkiem bez winy, bo miał tu w Barcelonie wiele władzy, a dziś po prostu ucieka. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.

Kim był Totti w Romie? Legendą. Mimo oferty z Realu Madryt nadal grał w Romie.
Można iść dalej Terry, Gerard, Lampard. Kapitan nie opuszcza statku jak nie idzie.
Tyle jeśli chodzi bycie kapitanem. Nie mowie o najemnikach, tylko o wychowankach.

Jeżeli Messi uważa, że nie jest już pracownikiem FC Barcelona to co chce negocjować jego ojciec? Uważam że Bartek to cwany lis i jedno obiecał a drugie jest na papierze.

A najgorsze jest to, że ludzie myślą że można go tak po prostu zatrzymać w klubie. Pewnie że można, tylko po co? Z zawodnika nie ma zakładnika, można oczywiście wysłać go do klubu kokosa i płacić za bieganie po trybunach, ale chyba naprawdę dużo dla tej drużyny zrobił żeby go puścić precz - po prostu.

Negocjacje powinny odbywać się między socio, czy wsadzić zarząd do więzienia, czy tylko wywieźć ich na taczkach.
Niezależnie od tego, co myślicie o Messim, to oni doprowadzili klub do niemal sportowej ruiny, zniszczyli jej wizerunek i roztrwonili cały potencjał. Żegnamy się z prawdziwą legendą w niezwykle smutny sposób, a kibice, w mojej ocenie absurdalnie niesprawiedliwie oczerniają Messiego i winią go za ten stan rzeczy. Oczywiście myślę, że nie jest tu w 100% niewinny, ale to co ostatnio czytam jest dla mnie po prostu kompletnie niezrozumiałe i bolesne, bo widzę ogrom jadu, płytkich opinii i czasem wręcz czystej głupoty, opartych o zupełnie niepotwierdzone informacje mediów wątpliwej reputacji.
Teraz czas na walkę, o to żeby nie skończyć jak Milan, na razie nie napawa to optymizmem, ale jesteśmy dopiero na jej początku, myślę że bez zmian u samej góry to za wiele nie ugramy.

Niech już odejdzie gwiazda won z Barcy chce uciec jak szczur wielki kapitan

700 mln euro za goscia co ma 33 lata???? :)))))))))))))0

Słowo-klucz, o ile to prawda, bo kto wie co nią jest: odejść za darmo. Jeśli tak jest faktycznie, to chodzi nie tylko o sport, ale też o kasę. Wielką, arabską kasę.

Patrząc na to że Leo zostanie w Barcy i odejdzie za rok za darmo przy tym co się już stało logiczne że jedyne wyjście to sprzedać go za jak najwięcej. Sprawy zaszły za daleko.

Czekam na tytuł "Rozpoczęcie negocjacji w sprawie dymisji Bartomeu".

Pani Julio, gratulacje za genialne dobranie dołączonej fotografii.
Zdjęcie zrobione w sądzie, w czasie procesu obu panów w sprawie oszustw podatkowych?
Mam nadzieje że Barcelona nie ugnie się żądaniom tatusia i zostanie zapłacona klauzula lub Messi zostanie w klubie.
Oczywiście zapłacenie klauzuli jest fikcją więc klanowi Messich pozostaje tylko wypełnienie podpisanego kontraktu.
Jeżeli tego nie zrobią oczekiwałbym od Barcelony, że zrobi wszystko by zrobienie nowych takich zdjęć było możliwe!

Albo gra z nami i Pomorze klubowi na rozwinięcie się może czegoś nauczyć innych graczy ,albo siedzi w domciu do czerwca 2021 każdy myśli że Barca będzie słaba a może być też w drugą stronę każdy będzie chciał się pokazać i zostać liderem w drużynie lub gwiazda

Niech robią ten transfer prowizoryczny, City się wkopie jak im sąd każe zapłacić kwotę przez którą w wyniku złamania FFP wyrzucą ich z LM.

"Trener przekazał już Leo osobiście prawie dwa tygodnie temu, że uważa go za najważniejszą osobę w jego projekcie sportowym, w którym gra będzie opierała się właśnie na Argentyńczyku."
Nie no co za nowość.... Messi właśnie dlatego chce odejść bo ma już dość ciągnięcia tego wózka samemu. Ale ten beton tego nie rozumie

A mieli w środę rozmawiać. Nie ma to jak wiarygodność newsów.

Messi przegrał i poszedł po tatę

W całej sytuacji potrafię zrozumieć dwie strony, ale to w jaki sposób zachowuje się Messi zmienia bardzo dużo w jego wizerunku, Dwa lata temu Ronaldo jak odchodził załatwili to jak ludzie, Real dostał sto baniek I on odszedł A Messiemu wiecznie mało tej kasy bo wie że jak City będzie musiało jakaś kwotę za niego zapłacić to on dostanie mniejsza gaze I premie, i tu tylko o to chodzi. Piłkarz wielki ale zachowanie na koniec do pozalowania

Czy może być coś gorszego niż odejście za darmo ? Tak więc trzeba walczyć o kasę. W sądzie zawsze coś wygramy.

Leo ma już 33 lata ,zapewne nie chce tracić kolejnych lat na odbudowanie Barcy , poprostu chce jeszcze coś wygrać ,widzi że w Barcy się to nie uda w najbliższych latach więc chce odejsc. Ja to szanuje i będę mu kibicował żeby mu się dobrze wiodlo. Dogada się z Barcą w sprawie odejścia tak to widze. A Barcelona się odbuduje,jest to kwestią czasu którego Leo nie ma

"Piłkarz nie wierzy w projekt Koemana i w niektóre podjęte decyzje, takie jak rezygnacja z usług Luisa Suáreza."

A może usługi Luisa Suareza (jak długa seria bez bramki na wyjeździe) miały znaczący wpływ na jakość dotychczasowych projektów?

Najgorsze jest to że bez względu na to jak się to potoczy to i tak będzie katastrofa... zresztą już jest. Ps. Nie ma żadnych officiali.

223 milony € i niech odchodzi bo jak teraz grać z Messim jak nie wierzy w zwycięstwo