Mundo Deportivo: Josep Maria Bartomeu i Jorge Messi rozpoczną negocjacje ws. odejścia Leo

Julia Cicha

1 września 2020, 18:30

Mundo Deportivo

85 komentarzy

Fot. Getty Images

Hiszpańskie media przewidują, że Jorge Messi spotka się jutro lub pojutrze z Josepem Marią Bartomeu, by porozmawiać o przyszłości swojego syna. Stanowiska obu stron są skrajnie przeciwne, ale najlepsze dla wszystkich byłoby dojście do porozumienia i uniknięcie konfliktu. Mundo Deportivo opisuje, z jakimi przekonaniami będą zaczynali rozmowy obaj panowie.

Stanowisko Josepa Marii Bartomeu

1. Leo Messi nie jest na sprzedaż, a jego cena to 700 milionów euro

Prezydent ponownie przekaże Jorge Messiemu, że Barcelona nie zamierza sprzedawać Leo, a w jego kontrakcie widnieje zapis o klauzuli wynoszącej 700 milionów euro, co potwierdziła LaLiga. Bartomeu jest w tej kwestii spokojny i uważa, że klauzula umożliwiająca odejście za darmo wygasła 10 czerwca i nie została przedłużona do końca sierpnia z powodu pandemii.

2. Pozycja Messiego jest pewna i liczy się on w planach Koemana

Trener przekazał już Leo osobiście prawie dwa tygodnie temu, że uważa go za najważniejszą osobę w jego projekcie sportowym, w którym gra będzie opierała się właśnie na Argentyńczyku. Koeman uważa, że pozycja Messiego jest niepodważalna, z czym zgadzają się zarząd i sztab szkoleniowy. Odmładzanie składu ma postępować w oparciu o pozostanie Leo w klubie i najlepiej, by dołączył on do treningów. Na razie nie wszczęto przeciwko niemu postępowania dyscyplinarnego.

3. Oferta przedłużenia umowy do mundialu wciąż obowiązuje

Barça wciąż obstaje przy tym, że Messi powinien zakończyć karierę na Camp Nou. Z tego powodu Bartomeu nie będzie negocjował jego odejścia, a wręcz powtórzy ofertę przedłużenia kontraktu o dwa lata, bez klauzuli umożliwiającej odejście za darmo. Jeśli ta propozycja nie zostanie zaakceptowana, Messi będzie mógł porozmawiać o tym z nowym prezydentem po wyborach.

Stanowisko Jorge Messiego

1. Leo chce odejść za darmo

W oparciu o porady prawników, którzy poradzili przekazanie Barcelonie faksem chęci rozwiązania umowy, ojciec Messiego będzie powtarzał, że kontrakt Leo wygasł w momencie przesłania dokumentów. Zawodnik chce odejść za darmo, a jego potencjalny nowy klub może poprosić FIFA o transfer prowizoryczny, by później ustalić wszystko w sądzie.

2. Brak radości wobec nieodnoszącego sukcesów projektu

Jorge Messi przekaże prezydentowi, że Leo stracił radość i wiarę w zdobywanie trofeów z Barceloną, która po raz pierwszy od sezonu 2007/08 nie zakończyła sezonu z żadnym tytułem. Od pięciu lat nie triumfowała w Lidze Mistrzów, co jest obsesją Messiego. Piłkarz nie wierzy w projekt Koemana i w niektóre podjęte decyzje, takie jak rezygnacja z usług Luisa Suáreza.

3. Chce rozstania w przyjaźni w wyniku negocjacji

Choć Bartomeu nie zamierza ustąpić i pozwolić odejść Messiemu gratis, możliwe że ojciec piłkarza poszuka sposobu na zmienienie jego zdania, by nie musieć uciekać się do korzystania z opcji transferu prowizorycznego FIFA. W takim wypadku to sąd ustaliłby cenę Leo, która mogłaby być wysoka. Z tego powodu warto negocjować i uniknąć burzliwego odejścia, które nie spotka się z aprobatą kibiców.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Piłkarz nie wierzy w projekt Koemana i w niektóre podjęte decyzje, takie jak rezygnacja z usług Luisa Suáreza."

A może usługi Luisa Suareza (jak długa seria bez bramki na wyjeździe) miały znaczący wpływ na jakość dotychczasowych projektów?

@Exerion I to powinno zakończyć dyskusje na temat "projektu", jakiego oczekuje Messi.

@Exerion bo ma rację. Dziwne, ze takie kluby jak PSG czy Juve widza Suareza u siebie, a my tak łatwo chcemy się go pozbyć. Mógłby spokojnie jeszcze rok do końca kontraktu zostać i pelnic trochę inną rolę, o ktorej sam mówił. Skoro ma przyjść nowy napastnik to z pewnością dużo by wyniósł z rywalizacji z Suarezem, a sam urugwajczyk bylby pewnym jokerem. Akurat w tej kwestii zgadzam się z Messim

@qbarca Suarez jako zmiennik byłby w porządku, ale czy potrzebny nam zmiennik z taką pensją? Akurat jego pensja i długość kontraktu to duży błąd zarządu, ale Messi też tupie nóżką jak panienka.

@Exerion Chyba zapomniałeś jaki tu był zachwyt jak Lusi wyleczył kontuzję przez to że była przerwa spowodowana wirusem. Bez niego graliśmy jeszcze gorzej. Cały zespół dał ciała a nie jednostki wyliczanie komuś kto jest winny jest bez sensu.
Oddać takiego zawodnika za grosze i przekazać mu to w taki sposób jest debilizmem ze strony zarządu i trenera. Jest to idealny rezerwowy, chyba że on sam stawia warunki że chce grać non stop 90 min w co wątpię.

@Exerion
Sytuacja znana z każdej dziedziny życia. Z jednej strony chce mocnej drużyny ale przeważające jest żeby mieć obok siebie swoich zimków. Dla nich można nagiąć oczekiwania co do wydajności.

@Alistar74 Sposób żegnania się z zawodnikami jest skandaliczny, masz rację. Suarez byłby idealnym zmiennikiem, tu również się zgadzam, ale czy przy takie kwocie? To już trzeba zobaczyć, czy zgadza się Excel

@Exerion Ma się rozumieć że jak gra mniej i nie jest graczem podstawowego składu to zarabia mniej. Chyba nie był by taki pazerny żeby domagać się grania dużo mniej i dostawania tego samego co za pełny wymiar minutowy.

@Alistar74 z tego, co donosiły media, to nie chciał obniżyć pensji
« Powrót do wszystkich komentarzy