Media: Sytuacja Messiego pozostaje w zawieszeniu

Julia Cicha

1 września 2020, 14:15

AS, SER, MD

24 komentarze

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach kryzys Barcelony i Leo Messiego wkroczył w fazę zawieszenia i nie odnotowano żadnych konkretnych ruchów. Być może zmieni się to dopiero po spotkaniu ojca zawodnika z Bartomeu. Mimo to media spekulują na temat różnych scenariuszy.

W programie „El Larguero” poinformowano, że Manchester City przygotował ofertę dla Messiego. Proponuje dwuletni kontrakt, choć wcześniej pojawiały się inne doniesienia o pięcioletniej umowie z trzema sezonami w City i dwoma w Nowym Jorku. Wszystko zależy też na pewno o tego, czy Argentyńczykowi uda się odejść z Barçy za darmo. Zdaniem mediów Anglików może nie być stać na zapłacenie zarówno kwoty transferu, jak i pensji.

W tym tygodniu Jorge Messi ma spotkać się z Josepem Marią Bartomeu i spróbować uzgodnić polubowne odejście Leo z klubu. Prezydentowi zależało na spotkaniu z samym piłkarzem, ale zdaniem Cadena SER ten nie odpisuje mu na wiadomości i nie ma zamiaru z nim rozmawiać. Na razie wszystko utknęło w martwym punkcie, a postura Barçy jest nieugięta, szczególnie po wsparciu otrzymanym ze strony LaLigi.

Messi chce wygrywać, a z pewnością pozostały mu jeszcze dwa lata gry w elicie do mundialu w Katarze. Według dziennikarza Mundo Deportivo Xaviera Boscha jeśli zawodnik postąpi inteligentnie, wybierze najlepszą z możliwych opcji: negocjacje odejścia za 250-300 milionów euro, zakładając oczywiście, że któraś z drużyn będzie w stanie tyle za niego zapłacić.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żaden zawodnik nie jest większy niż klub. Doceniam co zrobił Messi dla Barcelony, ale puszczenie go za darmo gdziekolwiek, jest niedopuszczalne. Sprawa Ronaldo z jego transferem do Juve, wyraźnie pokazała, że pieniądze wydane na piłkarza zwracają się natychmiastowo (sprzedaż koszulek itp.). Napisze to nie po raz pierwszy i pewnie nie po raz ostatni : "Za Messiego hajs albo nara"
« Powrót do wszystkich komentarzy