Stoiczkow: Przekreślamy legendę, dajemy kopa w tyłek najlepszemu piłkarzowi w historii Barcelony

Łukasz Lewtak

28 sierpnia 2020, 20:30

TUDN, Sport

79 komentarzy

Fot. Getty Images

W wywiadzie dla meksykańskiej stacji TUDN Christo Stoiczkow ostro skrytykował zarząd Josepa Marii Bartomeu, oceniając obecną sytuację związaną z możliwym odejściem Leo Messiego.

- Przekreślamy legendę, dajemy kopa w tyłek najlepszemu piłkarzowi w historii Barcelony. Plamimy jego dobre imię i charyzmę. Jestem socio, dlatego to mówię. Ten zarząd wykorzystuje dwie legendy, bo również Ronalda Koemana.

- Cały czas o tym myślę. To będzie bardzo bolesne, jeśli odejdzie legenda. Nie można plamić dobrego imienia takiego piłkarza. Ten zarząd pojawił się w klubie przypadkiem, po dymisji Rosella Bartomeu wszedł na jego miejsce i zwlekał rok ze zwołaniem wyborów. Musiał je zorganizować w trzy miesiące, ale tego nie zrobił, bo Messi przykrył wiele spraw. Przykrył to, co działo się w zespołach koszykówki czy piłki ręcznej. A prezydent wychodzi, mówi, ale nie wiadomo o czym.

- Smuci mnie to, że kolejna legenda odchodzi tylnymi drzwiami. Mi przydarzyło się to samo, w tych samych okolicznościach. Podobnie było z Cruyffem, Schusterem, Ronaldo, Rivaldo, Romario. To spotkało wielu zawodników.

- Ten zarząd udowodnił, że bardzo trudno z nim pracować. Oni uważają, że my chcemy ukraść ich miejsce, a my tylko domagamy się szacunku.

- Ja nigdy nie mogę narzekać na naszych fanów, ponieważ za żadne pieniądze nie można kupić uczucia, którym darzą mnie socios i kibice.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie to wygląda na odwrót. Najlepszy piłkarz w historii, ponoć legenda klubu daje kopa w tyłek Barcelonie dzięki której napisał swoją historię.

@Gargamel01 faktycznie kurczowo trzyma się Barçy od 20 lat -gdyby miał chociaż ofertę z Legii

@Gargamel01 weź sie chłopie zastanów nad tym co piszesz, a jak dalej uważasz tak jak napisałeś to... ;)

@Gargamel01 trochę jednostronnie patrzysz. Faktycznie dzięki Barcelonie, ale moim zdaniem dał klubowi 10x więcej niż klub jemu, Przy okazji dając wiele całemu światu. Ja bym powiedział że dzięki Rexachowi i kontrakcie na serwetce.

@pienaar Nie przesadzaj , te sukcesy byly w większej mierze dzięki Xavi , Iniesta . Bez nich dziś ciężko to idzie

@pienaar 10x tyle? Naprawdę? Barca jemu dała normalne życie i życie w zdrowiu, a to jest cenniejsze nawet jeśli nigdy by nie został tym kim jest dzisiaj.

@KataloniaMyLive dlatego też Leo szuka klubu żeby się otaczać zawodnikami o takim profilu. Prosi się o to Bartomeu od 3 lat i ch... z tego.
« Powrót do wszystkich komentarzy