El Periódico: Messi chce odejść z Barcelony w pokojowy sposób na drodze porozumienia [Aktualizacja 19:04]

Dariusz Maruszczak

28 sierpnia 2020, 18:20

El Periodico, L'Equipe, BBC

292 komentarze

Fot. Getty Images

  • Jak donosi dziennik El Periódico, Leo Messi nie zamierza iść na wojnę z władzami Barcelony, co sugerował dziś m.in. madrycki AS
  • Według tych informacji Argentyńczyk liczy na pokojowe rozwiązanie sporu i odejście z Blaugrany na podstawie wzajemnego porozumienia
  • Josep Maria Bartomeu nie rozważa jednak obecnie sprzedaży 33-latka

El Periódico podaje, że Messi jest gotów wyciągnąć rękę do zarządu, aby uniknąć jakichkolwiek dalszych batalii, które z pewnością zaszkodziłyby Barcelonie. Straty wizerunkowe już teraz są ogromne, a ewentualny proces sądowy z największą legendą klubu położyłby się na Camp Nou cieniem na długie lata. Tymczasem Messi nie chce pogarszać sytuacji Dumy Katalonii, w której spędził 20 lat. Dziennik dodaje przy tym, że Argentyńczyk przekazywał już werbalnie zamiar odejścia z klubu, ale był ignorowany, dlatego sięgnął po formułę prawną. Teraz Messi miał poprosić swoich agentów, żeby zorganizowali spotkanie z przedstawicielami Barcelony, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wszystkich stron na drodze dialogu.

Informacje potwierdzają kojarzony z władzami Barcelony dziennikarz Marcal Lorente, a także Guillem Balague czy Alfredo Martínez. Konfrontacja wydaje się jednak nieunikniona. Media podają bowiem, że Josep Maria Bartomeu nie zamierza nawet negocjować sprzedaży Messiego i odsyła do jego klauzuli odejścia wynoszącej 700 milionów euro. Według BBC decyzja władz klubu jest „ostateczna i definitywna”. Kłóci się to z zamiarami Messiego, który zdaniem wielu mediów podjął decyzję o odejściu do Manchesteru City.

Tymczasem ojciec piłkarza Jorge Messi ma dziś lub jutro porozmawiać z władzami klubu. Do czasu unormowania stosunków 33-latek ma nie wypowiadać się publicznie. Według L’Equipe do Jorge Messiego dzwonił dyrektor sportowy PSG Leónardo, aby zapytać o sytuację jego syna. Paryżanie otrzymali odpowiedź, że Messi wybrał już transfer do Manchesteru City. Przekonamy się, czy przy zdecydowanej postawie Argentyńczyka Barça będzie skłonna do negocjacji. 

Aktualizacja

18:44 Jak podaje Marca, władze Barcelony są nieugięte i uważają, że „albo spotkanie służy przedłużeniu kontraktu, albo nie ma czego negocjować”.

19:02 Według COPE Bartomeu nie chce spotykać się z Messim w celu negocjowania jego sprzedaży. 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem to zaszlo za daleko, ale postawa Bartomeu, ktory najlepszego pilkarza w historii Barcelony naklania do publicznej debaty i wylewania brudow na swiatlo dzienne jest po prostu idiotyczna. Nie dziwie sie ze Messi chce odejsc patrzac na to co robi Bartomeu nawet znajac jego decyzje juz.

@creativeopinion franz patrzył na kontrakt Lewandiwskiego i z nikim nie chciał gadać a lewy zdobył ligę mistrzów różne są drogi.Ja jestem za sprzedaniem na dobrych warunkach messiegoj
« Powrót do wszystkich komentarzy